Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30
Like Tree1Одобрявам

Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #16

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    ТцЪ, тоА път явно от Сони са сгафили - има го и на сат. тунера ... и само на Сони-то, никой друг от тв ми няма проблеми от такъв вид.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #17

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Авторът на темата е писал още в първото си мнение, че е пробвал на друг тв и няма грижи

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    23
    #18

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Нарича се макроблокинг и причината за него е в трасето - нисък битрейт или загуба на пакети. Работа за техниците...
    Разбира се, има вероятност и Sony да са сгафили нещо с ъпдейта - след всеки ъпдейт е желателно, да се върнат заводските настройки. Така се чистят някои натрупани грешки, а новата версия на софтуера, замества старата работна в паметта на процесора.
    Благодаря. Ще върна фабричните настройки и ще пиша дали има ефект. Снощи гледах на кои канали точно се проявява и е само на HD каналите категорично.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ТцЪ, тоА път явно от Сони са сгафили - има го и на сат. тунера ... и само на Сони-то, никой друг от тв ми няма проблеми от такъв вид.
    Това поне ме успокоява, че не е от конкретната бройка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    23
    #19

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Така - и от Сони казаха, че са наясно с проблема, но преди да го нося в сервиза да:
    1. Видя дали съм последната версия на софтуера - с нея съм. Уж тази версия решавала проблема.
    2. Да извадя СА модула и да гледам ефирна телевизия. С включен коаксиален кабел намирам само БНТ и то не насича, но не съм убеден дали е с HD качество и въобще този тест дали има стойност...
    Някой има ли идея как да хвана цифрова ефирна ТВ? Правилно ли оставям само коаксиал и търся или?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    23
    #20

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Така - и от Сони казаха, че са наясно с проблема, но преди да го нося в сервиза да:
    1. Видя дали съм последната версия на софтуера - с нея съм. Уж тази версия решавала проблема.
    2. Да извадя СА модула и да гледам ефирна телевизия. С включен коаксиален кабел намирам само БНТ и то не насича, но не съм убеден дали е с HD качество и въобще този тест дали има стойност...
    Някой има ли идея как да хвана цифрова ефирна ТВ? Правилно ли оставям само коаксиал и търся или?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #21

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Глупости на търкалета ма сега ще взема да пробвам на свободните канали примерно от сателитния тунер ... може пък наистина СА модула да са осрали нещо

    п.п. ще вземе да излезе вярно - гледам по Сервус мача - насичаше, извадих модула и сега не насича, дори и след повторното му поставяне все още не насича. На кабеларката имам само немски/италиански Сд канали свободни и не знам дали там ще има ефект
    Този пост е редактиран от svetlio1; 19-07-23 в 21:02.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    23
    #22

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Да докладвам какво всъщност стана и как се реши проблемът, ако някой друг също го загази в тази посока...

    След 4 посещения от А1 и няколко разговора със Сони България, при последния със Сони дамата от колцентъра каза, че е наясно с проблема и ме помоли да изпратя кратко видео по имейл, за да потвърди причината. След това получих имейл, в който се казва да се обърна към сервиз за смяна на платката, т.е. от А1, преди около месц-два са променили сигнала (май честота) и тази промяна не влияела добре на някои модели. След смяна на платката всичко изглежда наред...
    Смяната се извърши от един супер любезен пичага от Стемарк - много експедитивно и коректно.

    От Сони определиха действието на А1 като крайно некоректно и некомпетентно, та истината е някъде там...
    innerfire одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #23

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Аз откакто съм махнал СА модула и гледам свободни сателитни няма проблем - сложа ли модула и там почват мизериите.
    Така че извода за мен е ясени не смятам да ходя по сервизи за безсмислени ремонти... докато не ми потрябва пак тунера ако до тогава не са пуснали ъпдейт да си оправят грешките.

    п.п. на КТ Скат съм .

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    1
    #24

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Здравей! Имам същия телевизор и същия проблем. Пак се появи преди няколко месеца. Доставчика е ВарнаЛАН. При проба на МСАТ без CI няма никакви проблеми. Коя платка смениха - дънната ли? Това на място ли стана. За съжаление не пазя кашона на телевизора. Но утре почвам да ги тормозя на Call центъра.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #25

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Зддравейте,
    и аз съм със същия Тв и със същия проблем от вече 5 месеца или дори от февруарския ъпдейт ( пред последния ).
    Първо започнах с техници от каб. оператор - Нетуоркс в гр. Разград - от там минах на оптика, пуснахме кабел директно от кутията долу, сигнала и ниво са уж на 100%. Да, но телевизора на платените канали и ХД насича, когато е с КА модула, извадя ли го и гледам свободни канали всичко е точно.
    Преминах на вариант Сони съпорт - изпълних стъпките от мейла - както при колегата - проверка за най-новия ъпдейт, в който се цитира точно този проблем с макропикселирането, преглед на свободни канали.
    Сега е ред да го върна в Технополис да го изпратят за смяна на платката, като последен вариант преди изобщо да си помисля за тунер.
    Между временно пробвах и онлайн интереактивната телевизия на моя доставчик - то качеството им е отвратително, интерфейса два пъти по-зле от качеството.
    Преди имах проблем изобщо с КА модула - декември излезе един ъпдейт и до февруари всичко беше перфектно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #26

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Да споделя резултата от посещението на ТВ в сервиза - в крайна сметка реших да го изпратя в сервиза и там да проверят какво става, поне докато е в гаранция.
    Оставих го в технополис, от където го взех и след 3 седмици ми го върнаха - няма информация, какво са сменили или направили ...
    Важното в случая, че телевизора се подобри и оправи работата с КА модул и вече го няма дразнещото пикселизиране на картината.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,626
    #27

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Погледни какво са написали в гаранционната карта. Провери и с коя версия на фирмуера си.
    Макроблокинга (грешно наричан "пикселизиране") се дължи да проблеми в трасето - понякога липсват цели пакети информация и телевизора не може да ги запълни в картината.
    Интерактивна телевизия, IPTV, VOD, SVOD - при всички тях се използва компресия, често прекалено голяма и от там пада качеството на картината.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,597
    #28

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Проблема си е точно от тях предизвикан с калпав ъпдейт - тв нямаше проблеми преди априлския (или някъде там) ъпдейт, няма проблем и ако няма поставен СА модул, както и нямат проблем други модели на Сони ползвани със същия сигнал.
    Така че тия малоумни оправдания с кабеларките да си ги наврат там дет слънце не огрява

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #29

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    Проблема си беше баш в телевизора.
    Бях с най-новия фирм... и ъпдейт. Първо трових техниците на кабеларката, пуснахме директно сигнал и проблема си стоеше ...
    Светльо е описал точно ситуацията. Между декември и април - телевизора си бачкаше перфектно. После се случи нещо ...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #30

    Отговор: Насичане на картината на SONY Bravia XR55X93JAEP и А1

    След посещение в сервиз - телевизора си работи добре. Сега от време на време се обърква, и не чете модула или не е пълен списък с каналите, но го отдавам на смущения в сигнала.

    П.С.
    Не можах да редактирам горното съобюение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. C735 Youtube 4К 60 насичане/придърпване в картината
    От brotzki във форум TCL телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 29-05-23, 19:15
  2. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  3. Насичане на картината на Samsung UE 49KU6472
    От kingto във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-16, 21:18
  4. Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината
    От marcador във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-14, 17:51
  5. Неприятно насичане на картината
    От Петър Младенов във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 30-01-14, 18:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе