Резултати от 1 до 8 от общо 8

Неприятно насичане на картината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #1

    Неприятно насичане на картината

    Имам нужда от мнения на какво се дължи проблем, причината за който не мога да установя.

    Телевизора е филипс 47 6008. При гледане на фуллхд филми (20-30гб) се получава едно неприятно насичане на картината през около 20-30сек. Пробвано през флашка, през микросд карта чрез четец директно на телевизора и през мултимедиен плеар Egreat R6S. Насичането не е толкова голямо, че чак да спре картината но е доста дразнещо. Звука не насича.
    От настройките на телевизора са включени perfect natural motion на макс и clear LCD, ако са спрени видео с fullhd насича постоянно
    Фирмуера е последен.
    Някакви идеи на какво се дължи това насичане ? Единствено не съм пробвал с флашка или харддиск usb 3.0 (плеара има такъв вход, не знам на телевизора дали са 2.0 или 3.0). Но си мисля че 2.0 стандарт трябва да е достатъчен като скорост на четене...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Неприятно насичане на картината

    Вижте си опциите за 24хц възпроизвеждане в плеъра или подобните в тв (тия опции , които сте включили "на макс" не ми изглеждат правилно решение за гледане на филми) .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #3

    Отговор: Неприятно насичане на картината

    В плеара имам опция за tv system - избрал съм hdmi auto (вътре има различни резолюции със 50 и 60 хз). Също имам отделна опция 1080Р 24hz - трябва ли да е включена или не ?
    В телевизора нямам опция за херци.
    Относно опциите "на макс" - чел съм, а и съм забелязал че по-добре да са изключени. Но при качествено видео специално perfect natural motion ако не е на макс има едно постоянно насичане Независимо бърза или бавна сцена. Ако е на макс е очевадно по-добра и плавна картината.

    Плеара ми е за предпочитане заради ДТС звука и настройката на субтитрите.
    Остава само едно насичани през 20-30 секунди (дори на бавна картина). Пробвано и с различни филми. Директно на телевизора също, така че плеара го игнорирам като причина, както и хдми кабела евентуално.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Неприятно насичане на картината

    В моя плеър съм включил 1080р 24хц - по-принцип плеърите с тоя чип имат лек проблем с 23.976fps (с кой фирм е плеъра ти), но не толкова сериозно . В телевизора обикновено има такава опция при възпроизвеждане на филмов материал (явно в него е проблема , след като и от други източници го има насичането) - "режим филм" при Самсунг , "стабилизация филм" при Тошиба и т.н. - при Филипс също би трябвало да има подобна настройка .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #5

    Отговор: Неприятно насичане на картината

    Включих 24хз от плеара и май се оправи ... Фирмуера му не съм го ъпдейтвал (на плеара) - версия 3.0.5.3 - 8август13
    Да го ъпдейтвам ли ? - през флашка или през интернет ? ако ще се оправи нещо ...
    Единствената настройка на телевизора за това което говорите е "стил картина" - има филм, снимка ... но там променя само цветове, яркост, контраст - сложил съм го на "персонален" и съм си ги настроил ръчно. Като превключа на "филм" картината изобщо не ми харесва ...

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Неприятно насичане на картината

    Е , значи - това е . Това което имате предвид са различните профили за настройка , аз имах предвид опция подобна на тази , която сте включил в плеъра , но нямам Филипс и трябва да потърся упътване , за да видя точно как е при тях . Щом сега е добре вече май няма значение .

    п.п. Моя плеър е с по-стара версия - има ли някакви проблеми с тая , която е вашия - най-вече при възпроизвеждане на 3Д iso файлове , че съм срещал такива оплаквания в нета ? Има ли настройка за български в менюто за субтитри ? Може и на лични да ми отговорите .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    71
    #7

    Отговор: Неприятно насичане на картината

    Плеара го имам от седмица ... така че не съм му разучил всичко. Нета ми е слаб засега (безжичен от съседа - около 500кб/с когато е наред) и може би заради това за момента "проблемите" които виждам са:
    -често губи вифи мрежата ... което може би се дължи на малката антена (която май са я направили несменяема че да му сложа по-силна). Телевизора не ми е губил вифи мрежата.
    -може би пак заради бавния нет ютуб го зарежда по 3 минути (ако не изгуби мрежата) ... по принцип си го ползвам от телевизора, но само за проба ... разочарова ме.
    исо не съм пробвал още ... то ми предстои и купуване на външен диск, че сега това ми е проблем покрай размера на файловете...
    субтитрите си имат настройка на кирилица както и на размер, шрифт, разположение ...

    Търсейки фирмуер за плеара ... освен че не намерих по-нов, всеобщото мнение е че на егреат поддръжката им е никаква
    Пробвах да му пусна ъпдейт онлайн - казва че не намира мрежа

    Аз го взех заради дтс звука и заради настройка на субтитрите, друго общо взето не ме интересува по него

    Дано съм бил полезен, след време ще съм го разучил по-добре.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: Неприятно насичане на картината

    Да , благодаря ! Аз го има вече от година и нещо - за субтитрите ме интересуваше дали има избор на "български език" , понеже в моя (аз съм с версия AEON 2.6.5.0) няма - има само "руски" - върши работа , но когато има и руски субтитри във файла (филма) трябва да избирам ръчно българските . Кодировка на кирилица си има . Оспамихме малко темата ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sony BRAVIA KDL-42W828B проблем с насичане на картината
    От marcador във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-07-14, 17:51
  2. ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане
    От kansas13 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 63
    Последно: 22-03-13, 13:24
  3. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  4. Daikin FTXS25G - неприятно вибриране на панела
    От rimogardd във форум Климатици Daikin
    Отговори: 58
    Последно: 13-02-10, 00:02
  5. Неприятно гаден проблем с SAMSUNG LE-32R81BX
    От zovirax във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 12-02-08, 20:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе