Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Здравейте!

    Досега мирно и кротко си гледах 6 годишно 29" Сони и то 50 Hz. С падането на цените на LCD-тата обаче, а и със спестяването на някой и друг лев изведнъж ме обзе желанието за нещо ново и хубаво. Отдавна съм фен на Сони въпреки по-високите цени и приказките, че само селяндурите и ромите останали фенове на тази марка. Така че се замислям за 40" LCD от V серията на Сони - KDL-40V2000 с цена 5,599.00 лв. в Техномаркет. Доста по евтин е модела от S серията KDL-40S2010 - 3,999.00 лв. Отново Bravia, същата резолюция, размер и опции. Разликата е, че при V серията имало някаква си "спираща дъха" технология за по добри цветове - WCG CCFL.

    Ето краткото описание на V серията:

    -40" LCD ТЕЛЕВИЗОР BRAVIA ENGINE
    -ФОРМАТ 16:9
    -ЦИФРОВ ТУНЕР ( DVB-T )
    -HDTV READY
    -WCG CCFL ( УСЪВЪРШЕНСТВАНА СИСТЕМА
    ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА ЦВЕТОВЕТЕ )
    -РЕЗОЛЮЦИЯ НА ДИСПЛЕЯ 1366 X 768
    -РЕЗОЛЮЦИЯ ПРИ ПЦ 1366 X 768 60 HZ
    -HDMI ВХОД ( 1080 I/ 720 P/576 P/480 P/480 I )
    -КОМПОНЕНТЕН ВХОД ( 1080 I/720 P/576 P/480 P/480 I )
    -RCA ВХОД
    -КОНТРАСТ 1300 : 1
    -БЪРЗА РЕАКЦИЯ НА ЕКРАН 8 М СЕК
    -BBE ЦИФРОВА ОБРАБОТКА НА ЗВУКА
    -SRS TRUSURROUND XT ЗВУКОВА СИСТЕМА
    -МОЩНОСТ 2 X 10 W

    Струва ли си заради WCG CCFL да дам 1600 лв отгоре? Бихте ли ми препоръчали нещо друго? Какво мислите за Philips с това задно осветяване ambi light? Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #2

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Специално за амби-простотията смятам, че е простотия Ама каква простотия написах
    За цветовете - нинам, да каже някой, който може да ги сравни. Ти що не пробваш да ги погледаш и двата в някой магазин и да видиш дали си заслужава разликата? Ако я има

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #3

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Вчера бях в Техномаркет да поогледам нещата. Вярно е, V серията на Сони има по-наситени цветове от S серията, вижда се по различен начин. Но все пак това не успя да ме убеди, че си струва 1600 лв отгоре.

    Аз бях отрекъл плазмата напълно като вариант. Обаче продавача категорично ми каза, че в диапазона до 5 бона най-доброто е една 42" плазма на Панасоник - модела TH-42PV600. Дисплея бил 9-то поколение. Заедно с масичката - сребриста, добре изглеждаща - цената е 4650 лв. Погледах го - като че ли е добър избор. На описанието в магазина резолюцията е посочена: 1366 x 768. Същата както при LCD-то на Сони. Но после се порових в нета и разбрах, че не съществуват 42" плазми с такава резолюция. Най многото е 1024 x 768. Такава е и на този Панасоник. Което не е точно HDTV, но е близко до него. Също няма и цифров тунер. Не че скоро ще пуснат тук ефирна цифрова телевизия, но все пак...

    Така че ако може - дайте ми акъл по въпроса Добър вариант ли е плазмата при тези минуси? И дали наистина са сериозни минуси? Плюсовете са 3 до тук: по-ниска цена, добра картина, масичката. Но ще гледам от максимум 3 метра - дали няма да се виждат пикселите при плазмата и да ме дразнят. При DVD демото в магазина картината беше кристална, но на телевизия се виждаше гадно. Това било така, защото сигнала от ITV го пускали по 1 кабел на всичките телевизори в магазина. У дома съм на ITV и горещо се надявам да не се вижда така.

    Днес довечера мисля да купувам - или Панасоника или Сони-то S серията. Дотогава ще следя форума, разчитам и ще се радвам на повечко съвети и мнения

    Параметрите на Панасоника:
    Вграден тунер Y
    DVB цифров тунер -
    Системна настройка PLL synthesizer 100-position auto-search tuner
    Приемане на стерео излъчване NICAM -B, G, I, L, German (A2)
    Бърз телетекст
    Приемани системи PAL -B/G/H, -I, -D/K; SECAM -B/G, -D/K, L/L' AV-NTSC: PAL-525/60, NTSC, M-NTSC
    CATV съвместимост Hyper-band
    Телетекст приемане 2000P Level 2.5, FASTEXT/LIST/TOP
    Дисплей Размер / Формат на екрана
    42" (106 cm) diagonal/16 : 9 Wide
    Панел G9 Progressive HD Plasma Panel
    Брой пиксели 786,432 (1,024 x 768) pixels
    Възможност за свързване с PC XGA (SXGA compressed)
    Репродукция на цветовете Max 29 billion equavalent colours for darker part
    Контраст Max. 10,000:1
    Прогресивно сканиране Y
    Система за цветове NTSC/PAL/PAL 60Hz/SECAM/M-NTSC
    Сканирани формати 525(480)/60i, 525(480)/60p, 625(576)/50i, 625(576)/50p,750(720)/50p, 1125(1080)/50i
    Градация на цветовете 3,072 equivalent steps of gradation
    3D система за управление на цветовете Y
    Контрол на ниво субпиксел Y
    MACH Enhancer Y
    Motion Pattern шумопонижение Y
    C.A.T.S. (Contrast Automatic Tracking System) Y
    Видео шумопонижение Y
    3D Comb филтър Y
    Режим изображение Standard/Dynamic/Cinema/Auto
    Озвучаване Озвучителна система Smart Sound Speaker System
    Високоговорители Woofer (80 mm round) x 2 (L, R); Tweeter (16 x 73 mm) x 2 (L, R)
    Аудио изходи 31 W [(13W + 2.5 W) x 2] , 10% THD
    Околно пространство Y
    Звуков режим Music/Speech
    SRS TruSurround XT Y
    Терминали Слот за SD карта Y
    Слот за PCMCIA карта
    Композитен видео вход AV4: RCA phono type x 1 (front)
    S-видео вход AV4:Mini DIN 4 -pin (front)
    Аудио вход за видео AV4: RCA phono type connectors (L, R) (1 set, front)
    PC вход Mini D-sub 15-pin x 1 (rear)
    Аудио вход за PC RCA phono type connectors (L, R) (1 set, rear)
    Kомпонентeн видео вход RCA phono type x 3 [Y , PB, PR] (rear)
    Аудио вход (за компонентно видео)
    21-pin конектор AV1: AV In, TV out, RGB In (rear)/AV2: AV In/Out, S-Video In, Q-Link (rear)/AV3: AV In/Out, S-Video/RGB In, Q-Link (rear)
    Аудио изход RCA phono type connectors (L, R) (1 set rear), Headphone jack (1 front)
    HDMI вход 2
    Монитор изход RCA phono type (1 rear)
    Характеристики Скрийн сейвър Side Panel Adjustment
    Картина в картината (PAP, PIP, POP) PIP/POP/PAT/PAP
    Формат контрол Panasonic Auto/16:9/14:9/Just/4:3/Zoom1/Zoom2/Zoom3
    Q-Link Y
    Меню на екрана 23 languages
    Таймер Изкл. Y
    Детска защита Y
    Общи характеристики Захранване AC 220 - 240 V, 50/60Hz
    Консумация 261 W/0.3 W standby
    Размери (ВхШхД) 1,077 x 689 x 138 (panel part: 98) mm
    Тегло 32.5 kg






  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    roumen68, ludia работи в метро-варна и има пряк поглед в практиката върху почти всичко, което се продава на бг-пазара.

    при него гледах преди около месец прехвалената "bravia" на sony и останах с отворена уста. не от прекрасната картина, не се заблуждавай , а точно от обратното. рекламният им диск върви прекрасно - ама то цветенца, ама то поляни, какво ли не. да, обаче като пуснахме рекламния на philips (philips май, не съм сигурен), на който една мадама на клатеща се яхта си вее косата, един самолет прави лупинг и т.н., нещата се промениха коренно. яхтата вече имаше 4-5 мачти, самолетът изведнъж стана с 3-4 остатъчни образа след себе си от бързото движение... изобщо - "красота". точно в този момент аз окончателно приключих с адмирациите си към sony (то не че бяха останали много след като няколко години съм внасял аудио-видео техника де

    аз съм и си оставам фен на плазмата. контрастът се качи на 1000:1 (lcd технологията има мнооого път да бие дотам.

    за сравнение на плазмата срещу течния кристал намерих това:
    http://www.flattvpeople.com/tutorials/lcd-vs-plasma.asp

    P.S. не знам дали ти си доволен от ITV, но това, което аз имам като преки наблюдения е далеч от изискванията, които имам към нещото, наречено "качествен/идеален образ". не съм инженер, нито пък в частност телевизионен техник, но това, което ми казха е, че ITV са си стеснили честотите и затова се наблюдава гадната пикселизация (като при нискокачествен mpeg1), и заради което не бих се вързал понастоящем към тях

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    И аз доста дълго (повече от година) избирах телевизор и сравнявах предимствата и недостатъците на двете технологии (LCD - Plasma). Гледах и сравнявах как се представят различните марки и модели на различен сигнал, сравнявах цените и накрая се спрях на плазмен телевизор LG 42PC1RR. Ето тук параметрите, а цената в Технополис беше около 4200лв.
    http://www.nestor.minsk.by/kg/news/2006/04/1302.html
    До сега нямам абсолютно никакви забележки към качеството на картината и възможностите му. Няма да трупам суперлативи за да не излезе като реклама, но го тествах с всички Промо дискове, с които работи и Лудия (Огромни благодарности за което! ), включително и този на Philips, за който говори Fear Me. Няма такива ефекти! Голямо предимство се оказа вградения хард диск!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Fear me,

    благодаря ти за отговора! Честно казано - Панасоника ми хареса повече като картина, а и там инчовете са 42 срещу 40 на Сонито. Какво ще кажеш за това, че е с по ниска резолюция и че няма цифров тунер? Има си и едно предимство - със своите 350W консумация - зимата почти няма да включвам отоплението в стаята

    За ITV - ами доволен съм. Както писах - гледам го на 29" 50 Hz Сони и картината е много приятна за окото - без грам смущения, хубави цветове, детайли, наситена. Дано така да се вижда и на новото ТВ. Понякога само се появява замръзване на картината и това е което дразни. Всъщност току що си записах "демо ДВД" от програми от ITV, както се виждат при мен, ще помоля в магазина да го пуснат и да разбера какво ме чака - снежинки или картина - чудо!

    Всъщност ти от Варна ли си? Днес следобяда ще ходя в Техномаркет до Метро да правя Великият Избор Така че ако ти се идва и искаш да дадеш някой акъл на място - заповядай!

    Чувам и хубави неща за Шарп, ама не знам къде се продават, или поне да са към 40 инча.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    roumen68, принципно съм от варна, но имам други разни ангажименти, така че изборът си остава твой

    едно уточнение - ти си записал диск НЕ с това, което виждаш на телевизора, а с това, което декодерът ПУСКА към телевизора. разликата е голяма - първото е "пречупено" през възможностите на телевизора, но не това записваш ти. ти записваш "преди телевизора", така че записът може да е кофти и да е кофти и на другия телевизор, но може да е кофти заради твоя телевизор и изведнъж да блесне още по-хубав на новия.

    просто уточнявам, за да се ориентираш в сравненията, които ще правиш в магазина

    P.S. наблюденията ми са от 29" 100Hz Sony

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #8

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Lupus,

    благодаря ти за мнението! Ще видя как се държат и LG-тата! А за твърдият диск - съвсем наскоро се тръшнах с 940 лв за DVD/HDD рекордер на Сони със 160 Gb твърд диск, така че това вече не е фактор който ме съблазнява

    Виждам, че и твоят е 42". Как се гледа от около 3 метра? Пиксели, нещо да дразни? Иначе снощи цяла нощ съм чел Плазма срещу LCD и вече съм долу горе наясно за технологиите, плюсове, минуси и т.н Още веднъж ти благодаря!

    Fear me,

    Да наясно съм че записа ще е различен от показваното на ТВ-то. Всъщност сигнала от декодера първо го вкарвам в DVD/HDD рекордера и оттам го пускам към ТВ-то, и в двата случая R-G-B. Тоест с този запис ще видя как е приемането на ITV при мен на друго ТВ. И наистина се надявам да блесне, както каза

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Как се гледа от около 3 метра? Пиксели, нещо да дразни?
    Телевизора е в една комбинация между кухня, трапезария и хол. Гледам го от две места - от масата за хранене в трапезарията (около 1,5м!!!) и от дивана в холската част - около 4,5м. Никакви проблеми, освен че ако дълго го гледаш отблизо, яркия образ изморява очите.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #10

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Четох, че плазмите не са за ярко осветени стаи, а и с течението на времето потъмнявали. След 60 000 часа работа яркостта щяла да бъде 1/2 от първоначалната. Как е при теб - имаш ли забележки към яркостта когато гледаш през деня?

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    60 000 часа / 6ч на ден = 10 000 дена / 365 дена = 27.4 години / 2 (песимистична оценка) = 14 години

    след 14 години ще си гледаме холодек-а и ще надничаме под полите на актрисите angel

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #12

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?



    Да де, то пък и след 14 години вече няма да се дискутира LCD или Плзами, а за това дали си имаш достатъчно пространство у дома за качествена 3-измерна прожекция по средата на стаята ти И след като си гледал 3D reality версията на "Титаник" - кой по добре се справя с отводняването - ВиК или Пожарната

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #13

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Само да кажа за този цифров тунер - в случая става въпрос за DVB-T, което означава цифрова ефирна телевизия. В момента май само в София излъчват канал 1 цифрово в ефира, а както се видя КРС въобще не се е разбързала да прави нещо по въпроса със влизането в 21-ви век. Т.е. тази екстра в момента и в обзоримото бъдеще не трябва да е определяща при покупката на телевизор.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Четох, че плазмите не са за ярко осветени стаи, а и с течението на времето потъмнявали. След 60 000 часа работа яркостта щяла да бъде 1/2 от първоначалната. Как е при теб - имаш ли забележки към яркостта когато гледаш през деня?
    Проблем с яркостта нямам даже и при всички включени лампи, а те никак не са малко... При дневна светлина в слънчев ден също, само да не свети слънцето директно в екрана.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #15

    Re: 40" LCD SONY с WCG CCFL цветова технология - струва ли си?

    Здравей
    ами за мене панасоника е по добър, вярно, с по малка резолюция, но цветовете са му супер, предполагам си го видял на HD сигнал, а ако си видял водопада в Бразилия нямаше сега да питаш какво да си вземеш!
    С колегите сме дискутирали какво си заслужава да се вземе, плазма или LCD, избора си зависи от теб изцяло, но ако имам пари, плазма, ако не, тогава някое евтино LCD!
    ПП, няма да се виждат пикселите от 3 метра, достатъчно малки са, все пак това не е плазма с 852х480 резолюция !!
    Приятно пазаруване и да се похвалиш после
    FearMe , НЕО LCD, не маже толкова колкото Сони, колкото и да е странно. правил съм му тестове! Така че не е странно !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Защо 60" LG струва толкова малко?!
    От FearMe във форум LG телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 02-03-14, 10:57
  2. Колко струва "фейса"? :)
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 15
    Последно: 20-09-12, 12:42
  3. Струва ли си тази система SONY BDV-E370?
    От brabusbg във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 6
    Последно: 07-04-12, 13:25
  4. "denon avr1509" срещу "sony str-dh500"
    От tottenham във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-09, 11:19
  5. 22" LCD ТFT Monitor V7: CCFL за матрица Chi Mei ?
    От AlexPPC във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 14-08-09, 10:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе