Резултати от 1 до 12 от общо 12

Цифров тунер на LCD Sony

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    19
    #1

    Цифров тунер на LCD Sony

    Здравейте , купих си LCD Sony 32V4500 и след случайно ровене в нета разбрах че има вграден цифров приемник за кабелна телевизия.http://www.electron.bg/product_info....ywords=32v4500 това е модела.Та значи по кабела на кабелния ми оператор има сигнал и за цифрова тв ( в хола си имам приемник и там съм на цифрова тв. Реших да пробвам ръгнах кабела сканирах обикновенните програми ги намери но като дадох да цифрово сканиране ме пита кабел или антена, давам и на двете но нищо не става като дам на кабел след извесно сканиране ми казва че няма намерени канали да дъведа ID na оператора а на антена абсолютно нищо.Логично е да е антена къй като входа за коксиалния кабел се счита за антена. Моля ако някой може да ми помогне да пише и кажете си мнението за тоя модел добър ли е избора

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    3
    #2

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Трябва да бъде на "кабел "и ръчно да се настрой на честота-351 и скорост 6900.
    Тези параметри може и да не са точните.Трябва да питаш кабелния оператор.Впрочем тези настройки са за Евроком Пловдив

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Цитат Първоначално публикувано от kona
    Здравейте , купих си LCD Sony 32V4500 и след случайно ровене в нета разбрах че има вграден цифров приемник за кабелна телевизия.http://www.electron.bg/product_info....ywords=32v4500 това е модела.Та значи по кабела на кабелния ми оператор има сигнал и за цифрова тв ( в хола си имам приемник и там съм на цифрова тв. Реших да пробвам ръгнах кабела сканирах обикновенните програми ги намери но като дадох да цифрово сканиране ме пита кабел или антена, давам и на двете но нищо не става като дам на кабел след извесно сканиране ми казва че няма намерени канали да дъведа ID na оператора а на антена абсолютно нищо.Логично е да е антена къй като входа за коксиалния кабел се счита за антена. Моля ако някой може да ми помогне да пише и кажете си мнението за тоя модел добър ли е избора
    Пиши в кой град си и кой ти е кабелния оператор.
    Гледайте кабелна телевизия с вградения цифров кабелен тунер (в зависимост от страната и само за поддържаните оператори)
    Това прочетох в рекламната брошура. Виж документацията за списък на страните или питай доставчика дали работи тази опция в БГ.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    19
    #4

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Севлиево КИВИ ТВ

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #5

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    При аналоговите телевизори, кабелните оператори предоставят цифрово устройство/цифров тунер/ посредством който да се приема цифровия сигнал. Освен него обаче към това устройство се използва и декодираща карта на съответния кабелен оператор/подобна на фонокартите с чип/. При твоя случай трябва да имаш на телевизора такова гнездо където да поставиш тази дейта карта за да можеш да разкодираш сигнала при условие че ти дадат такава карта от КИВИ ТВ. Ако нямаш такова гнездо ще ти предоставят устройство което не е обемисто като тунера в което да можеш да поставиш въпросната декодираща карта.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    31
    #6

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Това може ли да се приложи и при Булсатком или трябвада се купуват допълнителни неща?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    19
    #7

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Аз приемник имам в хола но исках да спестя някои лев да не си купувам още един затова питах за вградения тунер.....а карта има някаква но там пише service only не е за това.Ако от фирмата ми кажат кой е идента , честотата и скороста на мрежата предполагам че ще стане

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Цитат Първоначално публикувано от niksan88
    Това може ли да се приложи и при Булсатком или трябвада се купуват допълнителни неща?
    Булсатком е сателитен оператор. Трябва ти приемник и антена.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    31
    #9

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Булсатком е сателитен оператор. Трябва ти приемник и антена.
    Е то аз антена и приемник имам въпроса е дали мога да махна приемника?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    19
    #10

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    мисля че неможеш

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    299
    #11

    Re: Цифров тунер на LCD Sony

    Има няколко стандарта за цифрова Телевизия :
    DBV-T-Цифрова ефирна ТВ
    DVB-C-Цифрова кабелна ТВ
    DVB-S-Цифрова сателитна ТВ

    На теб ти е необходимо DVB-C -явно ТВ-то ти има такъв тунер,обаче за да можеш да гледаш Цифрова кабелна ТВ /която най-вероятно е криптирана под Conax/ти е необходим модул като тeзи http://www.digitalplus-bg.com/moduli.html

    Има доста писано по форумите за това, потърси и ще намериш!
    Моя съвет е,ако искаш да гледаш качествена цифрова и ХД Телевизия да се ориентираш към Сателитен Комплект с качествен Линукс приемник
    и да разпиташ къде пее Кака Cher..?
    Успех

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    2
    #12

    Re:Цифров тунер на LCD Sony

    Цитат Първоначално публикувано от icy9
    Трябва да бъде на "кабел "и ръчно да се настрой на честота-351 и скорост 6900.
    Тези параметри може и да не са точните.Трябва да питаш кабелния оператор.Впрочем тези настройки са за Евроком Пловдив
    Здр. аз пробвах тези настройки(аз също съм на евроком пловдив) хванах много канали но без картина знаеш ли защо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Има ли SAMSUNG LE-32R81BX цифров тунер?
    От belin във форум Samsung телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-10-18, 12:07
  2. Цифров Тунер Проблем
    От agogov във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 30-01-15, 20:52
  3. Philips 42PFL5405H - въпрос за цифров тунер и канали
    От hristokk във форум Philips телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 13-01-11, 17:36
  4. Цифров сигнал за телевизор без цифров тунер
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 20:22
  5. Цифров тунер и плеър NEO
    От ivoru във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-09, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе