Страница 71 от 110 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1644
Like Tree328Одобрявам

SONY телевизори 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #1051

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Може да получаваш софтуерен ъпдейт или е активиран таймер.
    Да бях си отбелязал в EPG да ми напомни за предаване и сега видях че от това свети в оранжево.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #1052

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Здравейте колеги!
    Дългогодишен ползвател съм на Филипс телевизори, но единия притърпя падане и съответно ще купувам нов.
    От доста четене и лутане в търсене на VA панел 40-43, се спрях на този Sony KDL-43W805C 43".
    Та ще минавам във вашия лагер..
    Утре ще е тука.
    На първо четене не съм се занимавал със Сони, както и с Андроид.
    Какво мога да очаквам, някакви задължителни настройки , проблеми и фиксове. Ползвам цифрова кабелна с КАМ модул. Тук там срещам проблеми с настройки на каналите и подреждането им...
    Четох доста темите , почти всичко и продължавам но ще се радвам на напътствия от ваша страна..

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1053

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Здравейте,

    Имате ли си на предвид, дали този IR Blaster, ще работи ако устройството, което трябва да управлява е саундбар, който не е вързан през HDMI, a е само с Optic out...?

    http://i.ebayimg.com/00/s/OTAwWDEyMDA=/z/qXkAAOSwMmBV1jex/$_57.JPG

    Благодаря!

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #1054

    Отговор: SONY телевизори 2016


  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1055

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Малии , след толкова години корейци и "нормални" японци (Панасоник) бях забравил какво е да ти казват коя опция може да ползваш в даден режим и коя - не Абе на тия шматароци от Сони къде им беше настройката за "точен екран" (just scan , overscan) ? Аз поне не открих освен ако не сменя на 1-2 конкретни режима на картината с не особено добри настройки ...

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1056

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Някой за моя въпрос по-горе?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    13
    #1057

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Малии , след толкова години корейци и "нормални" японци (Панасоник) бях забравил какво е да ти казват коя опция може да ползваш в даден режим и коя - не Абе на тия шматароци от Сони къде им беше настройката за "точен екран" (just scan , overscan) ? Аз поне не открих освен ако не сменя на 1-2 конкретни режима на картината с не особено добри настройки ...
    svetlio1

    Честито за новата придобивка , би ли споделил как се държи Sony 49X8309C спрямо Panasonic 49CX740 . Имам предвид като качество на картината при sd-сигнал .То е ясно че при 4к ще са убийци. В подробното ти ревю на Panasonic 49CX740 беше споменал че е с доста добри тунери , важи ли това и за Сони .Гледам и 2-та са IPS , как се справят с бързите сцени . На мойто ( чудо ) Lg-47LM669S, не само при гледане на спорт , а и при гледане на обикновенни предавания картината трепти при преместване на камерата от оператора, което адски дразни.
    Проблема с прожекторния ефект при
    Panasonic 49CX740 не ми е проблем , тъй като почти винаги се гледа в силно осветен хол дори и вечер , и в този ред на мисли струва ли си покупката на Sony w805C с VA-панел , спрямо гореупоменатите тъй като едва ли ще го видя това "черно" .....Мерси предварително

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1058

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Малии , след толкова години корейци и "нормални" японци (Панасоник) бях забравил какво е да ти казват коя опция може да ползваш в даден режим и коя - не Абе на тия шматароци от Сони къде им беше настройката за "точен екран" (just scan , overscan) ? Аз поне не открих освен ако не сменя на 1-2 конкретни режима на картината с не особено добри настройки ...
    При Sony има ли опция да се изключва overscan-a на SD каналите?
    Също искам да питам, 4к телевизорите вкарват ли overscan на full hd каналите?
    Аз предполагам, че вкарват защото няма как да изкарат 1:1 пиксел мапинг, но дали се забелязва?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1059

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Благодаря !
    Ами още са ми много бегли впечатленията и то главно на сигнал от ПС3/4 , но общо взето с минимално пипване (само смених на "стандарт" цв. температура на "топла") си е много добре . Определено подсветката е по-добре от тая при Панасоник - не съм забелязал "фенерчета" , а и като "черно" и дълбочина на образа май е леко по-добре, пак си е IPS , но с леко регулиране опцията за "черно" (предполагам вариант на "локалното" при Панасоник) е по-добър вариант от "фенерчетата" при Панасоник и ЛГ (8-ма серия тая година е същата отврат като Панасоник-а , а предполагам и по-долните серии)
    Тунер за сега съм пробвал само кабелния - добре се справи , но изпаднах в потрес от редактирането (че и подредбата след сканиране) - толкова мудна и калпава опция (практически само swap) няма дори и на старата ми Тошиба ...
    Потресен съм също от режимите на картината - неясни и безсмислени (половината) и без вариант за контрол на оверскана , което за модели 215/16 година е невероятно
    Примерно избираш режим "стандарт" за някой от HDMI входовете и докато подадения сигнал е 1080 и по-голям е добре , но при 720 и надолу автоматично включва оверскана и няма вариант за промяна освен да избереш друг режим - примерно "игра" или "снимка" (ярък/нормал) ... там обаче следва друга изненада - нямаш контрол върху motinflow - или изобщо не може да го включиш или е активна само опцията за мигаща подсветка ...
    Още по-странно ми е, че дори в "потребителски" режим нямаш контрол на всичко - пак едно може , друго - не ... същата работа е и при филмовите режими - ако гледаш филм в 720р ще с оверскан ...
    Подсветката е много добре - няма нещо набиващо се в погледа и колкото и да е невероятно за ЛГ панел - DSE-то е почти неоткриваемо . Вижда се само нещо като съвсем тънка по-тъмна ивица по протежение на долната рамка .
    Голяма борба падна в магазина (с не много успешен завършек) да пуснем тестовите файлове от флашка - явно и не се харесаха нещо и стигнах само до един клип и няколко снимки . След едночасовия ъпдейт в къщи нещата са по-добре , но примерно HDR маркираните клипове , които Панасоника възпроизвежда , тоя не ще .
    Дистанционното е едно в комплекта - леко и с бутони реагиращи прекалено леко според мен за разлика от изпълняваната команда, при която в някои случаи забелязах забавяне и се стигаше до две подадени ...Бутоните също са ми с леко странно разположение (и функции за някои) и особено тия групирани в центъра - често натискам неправилни бутони. Друг сериозен според мен недостатък му е симетричната форма - вече няколко пъти го хващам на обратно

    Абе за цена 1590лв с доплатена 5 год. гаранция (сиреч с 60-70лв по-скъпо от купения преди 8-9 месеца 49СХ740)си е много добър (като за IPS) модел. Най-важното е добрата картина и сравнително добре работещия Андроид(очаквах да е по-зле и в началните версии явно е бил )- Панасоника обаче има по-добра и юзер френдли операционна система - жалко че е и доста бедна на приложения .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 13-07-16 в 21:50.
    Frogst, tynata2 и novla харесват това.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #1060

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Благодаря !
    Ами ...Потресен съм .
    При 8 телевизора от които само два са добри..явно не си си научил урока. И защо точно IPS ?
    Така е който не чете и не пита/черпи... после само се оплаква. Колко линкове с ревюта и таблици съм дал...

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #1061

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Що бре , аз от картината съм доволен - не съм от дистанционно и от режимите за настройка , не че пак няма да постигна каквото ми е нужно

    Имах си някои изисквания за модел, които няма как да прескоча и това беше най-добрият избор по условията : цена - до 1600лв , UHD, 48-50", VA -силно препоръчително, сравнително нисък инпут лаг, 5 год. гаранция - тв се полза основно и почти само за игра на ПС3/4 и за целта е перфектен. Аз за лична употреба си имам перфектен (за възможностите на бюджета ми) 50ST60 . От тия направих компромис само с типа панел (пак) - всичко друго ме устройва .

    Айде дай модел дето отговаря на условията - и аз исках 49KS8002 ама дай още 1300лв от теб и готово .

    п.п. Ей, като изпечен политик вадиш думите от контекса - потресен съм от софтуерните решения за режимите, а не от самия тв и картината му .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 13-07-16 в 21:51.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #1062

    Отговор: SONY телевизори 2016

    И аз съм потресен с бавенето, особенно работата със каналите.. Ужас, натискам да селектирам канал който да го заключа и чакам около 5-10сек да се освести и да ми покаже опцията "заключване". ...
    Още не съм го пускал на HDMI през PC-то, явно там ще има драма, днес ще видя . Но като картинка за 43" съм доволен от w405c.

  16. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1063

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Аз пък съм потресен,от това че бирата много бързо се стопля в тези жеги....Наздраве на всички с нови телевизори и да си ги ползвате с кеф дълги години....
    svetlio1 и novla харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    154
    #1064

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Благодаря !
    Ами още са ми много бегли впечатленията и то главно на сигнал от ПС3/4 , но общо взето с минимално пипване (само смених на "стандарт" цв. температура на "топла") си е много добре . Определено подсветката е по-добре от тая при Панасоник - не съм забелязал "фенерчета" , а и като "черно" и дълбочина на образа май е леко по-добре, пак си е IPS , но с леко регулиране опцията за "черно" (предполагам вариант на "локалното" при Панасоник) е по-добър вариант от "фенерчетата" при Панасоник и ЛГ (8-ма серия тая година е същата отврат като Панасоник-а , а предполагам и по-долните серии)
    Тунер за сега съм пробвал само кабелния - добре се справи , но изпаднах в потрес от редактирането (че и подредбата след сканиране) - толкова мудна и калпава опция (практически само swap) няма дори и на старата ми Тошиба ...
    Потресен съм също от режимите на картината - неясни и безсмислени (половината) и без вариант за контрол на оверскана , което за модели 215/16 година е невероятно
    Примерно избираш режим "стандарт" за някой от HDMI входовете и докато подадения сигнал е 1080 и по-голям е добре , но при 720 и надолу автоматично включва оверскана и няма вариант за промяна освен да избереш друг режим - примерно "игра" или "снимка" (ярък/нормал) ... там обаче следва друга изненада - нямаш контрол върху motinflow - или изобщо не може да го включиш или е активна само опцията за мигаща подсветка ...
    Още по-странно ми е, че дори в "потребителски" режим нямаш контрол на всичко - пак едно може , друго - не ... същата работа е и при филмовите режими - ако гледаш филм в 720р ще с оверскан ...
    Подсветката е много добре - няма нещо набиващо се в погледа и колкото и да е невероятно за ЛГ панел - DSE-то е почти неоткриваемо . Вижда се само нещо като съвсем тънка по-тъмна ивица по протежение на долната рамка .
    Голяма борба падна в магазина (с не много успешен завършек) да пуснем тестовите файлове от флашка - явно и не се харесаха нещо и стигнах само до един клип и няколко снимки . След едночасовия ъпдейт в къщи нещата са по-добре , но примерно HDR маркираните клипове , които Панасоника възпроизвежда , тоя не ще .
    Дистанционното е едно в комплекта - леко и с бутони реагиращи прекалено леко според мен за разлика от изпълняваната команда, при която в някои случаи забелязах забавяне и се стигаше до две подадени ...Бутоните също са ми с леко странно разположение (и функции за някои) и особено тия групирани в центъра - често натискам неправилни бутони. Друг сериозен според мен недостатък му е симетричната форма - вече няколко пъти го хващам на обратно

    Абе за цена 1590лв с доплатена 5 год. гаранция (сиреч с 60-70лв по-скъпо от купения преди 8-9 месеца 49СХ740)си е много добър (като за IPS) модел. Най-важното е добрата картина и сравнително добре работещия Андроид(очаквах да е по-зле и в началните версии явно е бил )- Панасоника обаче има по-добра и юзер френдли операционна система - жалко че е и доста бедна на приложения .
    колега оверскана може да го регулираш от настройки>екран>екран>зона на екрана
    svetlio1 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #1065

    Отговор: SONY телевизори 2016

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Аз пък съм потресен,от това че бирата много бързо се стопля в тези жеги....
    Има решение - продай телевизора и си купи хладилник..с голям цветен дисплей
    36” Wide X 72” High 28 cu. ft. Capacity 4-Door Flex ™ Refrigerator with Family Hub ™ (Stainless Steel)
    на този само тунер му трябва
    https://www.youtube.com/watch?v=l419E-oIKqI
    По време на мач, няма да прибягваш за нова бира до кухнята, а само до "телевизора"...и да не забравя - със здраве да си го гледаш
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 14-07-16 в 19:16.
    burbeng и tynata2 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 110 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 17:50
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36
  4. Отговори: 0
    Последно: 25-10-10, 11:26
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе