Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree1Одобрявам

55" SONY XD8588 vs. XD9305

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    8
    #1

    Exclamation 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Привет, момчета&дами ;-)

    От доста време отлагам покупката на актуално ТВ и ето, че най-накрая моментът май дойде...
    За начало бих искал да попитам коя според Вас би била "по-добрата сделка" (комплексно цена-качество):
    Технoмаркет - онлайн магазин - 2000лв.
    ИЛИ
    Технoмаркет - онлайн магазин - 2700лв.
    ...и понеже тези цени са до довечера :|, за това си позволявам да сложа (!)-та пред заглавието на темата. Чисто потребителски така го виждам аз: и двата са 2016г. 55", XR 1000Hz, 4K HDR X1 X-RealityPRO TRILUMINOS-и като чувствителна разлика(за 700-те лева повече за 9-тата серия) откривам в 1.3Д-то +2.вместо 2*10W аудиото е реализирано 4х7,5 вата. Именно тук ще се радвам "да ми отворите очите" с по-прецизно сравнение, за което иначе трябва да изчета доста - матрици, Edge/DirectLED, input LAG, всякакви тестове(или направо изводите от тях), попадали в полезрението Ви +мнения и впечатления също така.

    # # # # # #
    Това ще ми е първият телевизор, в смисъл първия, за който ще се бръкна аз (до сега "при мама и тате" и после "заварено положение" в квартирите), та хем не бързам, защото ми се иска да направя НЕпървосигнален избор(а и бюджетът не е за пренебрегване +не възнамерявам след него да си купувам друг идната петилетка), хем пък от друга страна искам да се радвам на новата си придобивка най-късно до края на май-юни(макс). Както заказах - разглеждах телевизори от преди известно време ~излизането на WebOS 2.0 [яко бях хлътнал по LG-та, после след няколко разговора с консултанти в магазини узрях за идеята, че SONY са "върха на хранителната верига", предлагайки най-добро качество на картината; там някъде и pause-нах проекта NEW TV... та до сега]. От самото начало тръгнах с покупка за между 1200-1500лв, след което прерасна в нещо за ОКОЛО 2k лв. и финално достигна(сега) в окончателния си вариант ДО 2500лв., като цитирания вариант за 2700лв. е абсолютният максимум, на които бих се спрял и то при условие, че наистина е "good deal". Като цяло съм отворен за кардинални съвети(не само за двата модела от по-горе), дори(примерно) "вземи си Самсунг, ЗАЩОТО..." Ако някой от конкурентите са дръпнали много ще се радвам "да съм там" Някаква съществена липса/формат който SONY не поддържа?
    Иначе не мога да скрия, че и Андроидът ме блазни, а сред моделите/марките с него май няма съмнение, че SONY са лидер, или греша?
    От това, че НЕ държа "да имам телевизор до края на седмицата":D, а както споменах - бих отложил покупката с до 2 месеца=> може да дадете съвет в насока с бюджет 3 хил. лева(МАКС), като за повече просто вече ми се вижда неоправдано, а и като всеки имам не едно или две пера в бюджета

    Мисля да не разтягам повече локуми, надявам се описах картинката и финансово, и като предпочитания, за да Ви улесня максимално и съветите Ви да са "право в десетката". Благодаря в аванс за отделеното време, най ще съм хепи от таблици и всякаква информация аргументирана в измерими технически параметри; дизайнът ще е последното нещо, което бих гледал; удоволствието от картината с ненадминато качество(за момента, на пазара) е водещо за мен.

    Поздрави,
    Пепи \m/

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    rachevv одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Благодаря за своевременния отговор!

    Да разбирам ли, че препоръката ти за "9305" идва главно от тези 3 реда в негова полза:
    Panel bit depth:[X93]10bit-а към [X85]10bits(8bits+FRC)
    Static contrast: [X93]3000:1 с/у 1500:1[X85]
    Brightness: 1000cd/m^2[X93] към 400 [X85]
    ...и ако трябва да ги градираме по важност при избора на ТВ, този ред ли следват? {1}

    Хубавото е, че цената на Технoмаркет - онлайн магазин остава 2700лв. до изчерпване на количествата (:
    {2} Последно бих искал да попитам за новите EX и по-точно: какви ключови параметри й липсват на тази таблица(↓), защото чисто потребителски отново виждам: "отпада 3Д-то при моделите от 2017" +подобрение в аудиото; 16-те ГБ толкова ли остават в новите модели +за RAM-та също не съм срещал някъде да упоменават колко е сега и нараства ли при "ЕХ"?
    Сравни продуктите - Телевизор Smart Android 3D LED Sony Bravia 55XD9305, 55" (139 см), 4K Ultra HD, Телевизор Smart Android LED Sony Bravia, 55`` (139 cм), 55XE9305, 4K Ultra HD

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Да , препоръката има смисъл .Но ти какво искаш ?
    Ако 4к е предимство за теб , то за да ползваш всичките екстри на качествения сигнал( HDR , Dolby Vision , .. ) си трябва и добре екипиран хардуерно тв т.е истинска 10бит матрица , висока яркост на панела ( 1000+ нита ), хардуерни кодеци , не само софтуерна симулация .
    Новите модели не са за подценяване , ама това всеки сам си преценява , все пак сега навлизат на пазара и пробват цените как се отразяват на клиентите . Всичко ще се изясни ... скоро .
    Имаш приличен бюджет за харчене , изчакай патардията( някои теглят късата клечка по тези промоции и после ... ) по Великден да отмине и си купи това , което ти е на ... сърце ! Така мисля аз !
    Информираният избор е ...правилния избор ! И е казано - знанието,ражда наука,невежеството - вяра !!
    Този пост е редактиран от civica; 06-04-17 в 06:16.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Те, основните разлики в тия три реда, според мен идват от един ред по нагоре - VA към IPS.

  7. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #6

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    В конкретния случай , може и така да се възприеме , ама генерално , имам претенции !А и Сони ползват доста от матриците на ЛГ за топ-моделите си ., които са по технология ....

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    ОК, аз не вкарвам спор VA vs IPS, само отбелязах разликата, защото гледам, че човека е отбелязал разликите, но не е отчел генералната разлика в матриците.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    15
    #8

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Здравейте и от мен.
    Надявам се колегата да няма против ,че използвам неговата тема ,но въпросът ми е свързан с единият от моделите (XD8588).
    Историята е ,че старият Самсунг (незнам модела) изгоря и "мама и тате" си купиха въпростното Sony KD-55XD8588BAEP. Тъй като бяха свикнали на Самсунга да гледат изпуснати серии на някое реалити искаха да си свалят NovaPlay. Уви обаче в Google Play Store не го намирам ,а и не само него няма никакви български приложения.

    Въпросът е защо и как да се справя със ситуацията ?

    Благодаря

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Кинти , права , поддръжка за региона ! Търсиш друг начин .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    15
    #10

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Кинти , права , поддръжка за региона ! Търсиш друг начин .
    С 2 думи няма оправия ?

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Има , но трябва да се пробва !Външен Андроид тв бокс или едно Коди на самия тв , нали е с Андроид ОС !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    15
    #12

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Има , но трябва да се пробва !Външен Андроид тв бокс или едно Коди на самия тв , нали е с Андроид ОС !
    Да , с андроид е.

  16. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #13

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Ами , действай , мама и тате няма да го направят ! Прочети за Коди , има бг форум .

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    8
    #14

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Те, основните разлики в тия три реда, според мен идват от един ред по нагоре - VA към IPS.
    Тони, би ли ми отделил минутка-две за този изконен "момент" - резюмирано с няколко изречения кой от двата с коя е и по същество: кое е за предпочитане, издръжливост, ефективност и др. специфични параметри, по които могат да бъдат сравнени ИЛИ линк, където някъде е обяснено добре* според теб.

    *дори и на висок технически и не толкова достъпен език; схващам бързо - просто в аудио-видео областта съм лаик

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #15

    Отговор: 55" SONY XD8588 vs. XD9305

    Цитат Първоначално публикувано от gdumanov Виж публикацията
    Здравейте и от мен.
    Надявам се колегата да няма против ,че използвам неговата тема ,но въпросът ми е свързан с единият от моделите (XD8588).
    Историята е ,че старият Самсунг (незнам модела) изгоря и "мама и тате" си купиха въпростното Sony KD-55XD8588BAEP. Тъй като бяха свикнали на Самсунга да гледат изпуснати серии на някое реалити искаха да си свалят NovaPlay. Уви обаче в Google Play Store не го намирам ,а и не само него няма никакви български приложения.

    Въпросът е защо и как да се справя със ситуацията ?

    Благодаря

    Колега....ето,заповядай приложението за Nova Play:
    https://wetransfer.com/downloads/916...6072307/744844

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 20:41
  2. ПРЕМЕСТЕНО: LCD Sony KDL 32BX300 - problem - "ageing time remaining"
    От hristoslav2 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 11-11-11, 12:40
  3. LCD Sony KDL 32BX300 - problem - "ageing time remaining"
    От shami_do във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-11-11, 13:53
  4. "denon avr1509" срещу "sony str-dh500"
    От tottenham във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 06-09-09, 10:19
  5. Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 11:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе