Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24
Like Tree11Одобрявам

Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #1

    Smile Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Здравейте.
    Нов съм във форума и се извинявам, ако е обсъждано вече за тези модели. Предстои ми покупка на 55 инчов телевизор и съм страшно раздвоен след няколко часа проучвне между два модела, като съм се спрял на тях, предвид, че бюджета ми не бива да превишава 2400 лева. То първоначално мислех да е до 2000, ама... айде това ми е максимума. Сонито го намирам за 2386 лева, а Самсунга за 2339 лева, сиреч двата са на една и съща цена.
    Та седя и се дзверя кой да взема, защото и двата имат предимства и недостатъци един, спрямо друг...

    Предимства на Сонито, спрямо Самсунга:
    01. Direct LED, срещу Edge LED, което си е нещо съществено.
    02. Вграден Android OS, без необходимост да слагам TV Box за Андроид, както бих сторил при Самсунг (трябва ми ACE player, Kodi...)
    03. Има и USB 3.0, учудващо, но за Самсунга не намирам данни.

    Предимства на Самсунг, прямо Сони:
    01. QLED - квантовите точки, които толкова ги хвалят!
    02. Поддържа и TS видео формат, флаш, както и няма проблеми с HBO Go, както се пише за Сони.
    03. Почти два пъти по-ниско потребление на енергия.

    За Самсунг не виждам и данни за контраста и канделите, но е ясно, че е вероятно на висоти с тези Q неща. И все пак.... не е с директни светодиоди? Хм...
    Като собствени и общи технологии (интерполация, вертикална честота и т.н.) се припокриват.
    Ами сега? Дали да заложа на класическият избор - Сони с чудесни параметри и стойности или да скоча на Q иновативността на Самсунг, които обаче сякаш са и скрили някои стойности? Адски труден избор...
    Дайте съвети.
    Този пост е редактиран от Ioncheff; 03-02-18 в 20:54.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Един глас от мен за Сонито...
    Ioncheff одобрява това.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Минусите на Сони-то (след седмица ползване) за мен са следните:
    1. Андроид - леко лагаво и на моменти доста изнервящо, имаше и няколко произволни рестарта докато си гледам телевизия. При Tizen навигацията е изключително бърза и приятна.
    2. Не разпознава HDR съдържание в Youtube (ако искаш да превключиш на HDR10 ще трябва доста да се изнервиш заради точка 1) Също така на някои клипове се забелязва доста неприятен "шум" на по-светлите места.
    3. лиспа на HBO Go
    4. Сравнително висок lag при игри ( все пак не е болка за умиране ~31ms.).
    5. Неудобно разположение на част от конеткорите което ще пречи ако искаш плътно да си го залепиш до стена.
    6. От 16 гигабайта памет, на разположение са 8 гигабайта. Тоест слагането на бърза флашка на USB3 си е просто задължително. (Между другото старият ми KS7002 имаше USB3, така, че не вярвам Q серията да няма).
    7. Звука е ужасен. Ниски честоти просто няма.
    Този пост е редактиран от stenly; 03-02-18 в 22:30.
    mikk и Ioncheff харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Към Ивето:
    Защото?...
    Принципно не робувам на марките, ще ми се и някой да сподели ако вече има QLED телевизор.
    От друга страна и мен ме сърби към Сони, понеже ще имам едно допълнително устройство по-малко... Всичко друго е толкова раздвояващо обаче... Чувствам се объркан като мацка в МОЛ до стена от продукти на Епъл...

    - - - - - - - - - -

    Към Стенли:
    Полезно.
    Ще го ползвам на стойката си, не съм и геймър, ще го ползвам главно за кино. Неприятно е да чуя обаче, че Андроида му лагва доста и има проблем с HDR в Тубата...
    Звукът ми е решен с кино и усилвател на Onkyo, няма да го ползвам от колонките на телевизора. Боцкам една оптика към рисивъра и всичко ще е ОК.

    Нека и други да споделят мнения за двата модела.
    Този пост е редактиран от Ioncheff; 03-02-18 в 22:40.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    За кино е супер, има много приятно черно (като за LCD технология).
    Ioncheff одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    42
    #6

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Ако все още не си решил ето сравнение между Q7F (по-горния модел от твоят самсунг) и XE9005.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...-x900e/417/418

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    21
    #7

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Аз имах същата дилема преди три месеца, но след четене на ревюта и дълго стоене на място в магазина и тестване и на двата телевизора с флашка реших да взема сонито. Относно Q дисплея мисля, че това е само маркетингова стратегия на Самсунг. Качеството на картината на сонито е невероятна. Черния цвят като за LCD е ненадминат. Цветовете са наистина като живи. Единствен недостатък е, че трябва да си точно срещу телевизора. Ако се поместиш около 30 градуса в страни или нагоре картината избледнява.
    Ioncheff одобрява това.

  10. Junior Member Аватара на xn3k
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #8

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Цитат Първоначално публикувано от Ioncheff Виж публикацията
    Предимства на Самсунг, прямо Сони:
    01. QLED - квантовите точки, които толкова ги хвалят!
    Това не е предимство, защото квантовите точки, които толкова ги хвалят при Samsung всъщност се използват от много години в телевизорите и телефоните на Sony. Първия телевизор с квантови точки е модела KDX-46Q005 от 2004 г. Именно тази технология седи зад термина Triluminos.

    QLED = Triluminos
    Този пост е редактиран от xn3k; 06-02-18 в 17:01.
    iveto и Ioncheff харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    3
    #9

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Благодаря ви на всички! В крайна сметка ще се спра на Сони.
    iveto одобрява това.

  12. Member Аватара на Daxy
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна - Траката
    Мнения
    208
    #10

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Цитат Първоначално публикувано от Ioncheff Виж публикацията
    Благодаря ви на всички! В крайна сметка ще се спра на Сони.
    Отвратителен избор на словашки отпадък!

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #11

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Цитат Първоначално публикувано от xn3k Виж публикацията
    Това не е предимство, защото квантовите точки, които толкова ги хвалят при Samsung всъщност се използват от много години в телевизорите и телефоните на Sony. Първия телевизор с квантови точки е модела KDX-46Q005 от 2004 г. Именно тази технология седи зад термина Triluminos.

    QLED = Triluminos
    Грешиш... това - QLED = Triluminos, беше вярно през 2013 година и важеше за модел телевизор на сони от 9-та серия.
    W900 https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1358342209
    Преди 2013 година, Sony използваше термина Triluminos за подсветка с технология RGB прилагана в X серията - X3000 / X4000
    От 2015 година насам Triluminos, е софтуер използван в телевизорите на Sony, подобряващ изображението на зеленият и червен цвят. Набляга се на тях, понеже LED подсветката свети в синята област и по този начин замърсява тези два цвята.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-02-18 в 18:40.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на xn3k
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #12

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Това са статии от 2017-та:
    https://www.mysmartprice.com/gear/20...os-technology/
    https://www.cnbc.com/2017/04/03/this...ng-harder.html
    https://praxistipps.chip.de/tv-displ...rschiede_95870
    Diferencias entre QLED, OLED y Quantum Dot para comprar una televisión | Tecnología de tú a tú
    https://www.fnac.com/Sony-cree-le-ch...A1/cp34725/w-4
    https://www.fnac.com/La-technologie-...st/cp31411/w-4
    A Quantum Dot Array for Enhanced Tricolor Liquid-Crystal Display - IEEE Journals & Magazine

    Има и още много. Навсякъде се твърди, че Triluminos е Quntum Dots. Ето и една от 2018:
    https://www.mytopdeals.net/allgemein...096-55-uhd-tv/

    Софтуера не е ли X-Reality? Но той е свързан с контраста, а не с цветовете.

    А тук хронологията по години е съвсем различна:
    Какво е Triluminos Display

    "Първоначално технологията беше базирана на светодиоди с три цвята (зелен, син и червен), които даваха по-широк диапазон от цветове. Този тип подсветка бе използвана само при първите модели със светодиодна подсветка, от 2007г. до 2009г. След, което SONY за кратко оставиха термина и технологията, твърдейки, че е твърде скъпа за производство спрямо конкурентни технологии.
    През 2013г. японската компания реши да възроди термина Triluminos, като напълно променя технологията зад него. На мястото на трицветните светодиоди вече има такива, които излъчват чиста синя светлина. За разлика от бялата, която се използва при стандартните LED телевизори. Между подсветката и LCD панела Sony поставят филтър с нано частици,които могат да възпроизведат чиста червена и чиста зелена светлина от излъчваната синя."

    И тук:
    http://www.tvreview.bg/quantum-dot-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0/
    "Quantum dot също бяха представяни като по-евтин еквивалент на OLED. Технологията, като цяло може да се окаже по-евтина за производство, но до скоро се виждаше само по върховите и скъпи серии на брандовете. През 2017г. SONY пуснаха на пазара среден клас, FullHD телевизор с Triluminos дисплей, който е на по-достъпна цена."
    Този пост е редактиран от xn3k; 16-02-18 в 23:39.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #13

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Мдаа...и аз като теб си мислех, че Triluminos е прилагането между подсветката и матрицата на филм с квантови точки., но преди 2 години колега от AVSForum ме разубеди.
    Тогава се порових колко струва филма - цена от 120 до 270$ според размера/диагонала. Като има горна граница в размера от 65".
    При такава цена, няма как да го поставиш в бюджетен телевизор - по скъп е от стандартен видеопанел.
    Samsung и LG също поставят подобен филм в своите топ модели (Q и SK сериите) ако беше евтин щяха да го поставят и в бюджетните модели от серии 7 и 6
    Възможно е от Sony да прилагат някакви модифицирани цветни филтри.
    А неграмотните в материята журналисти, сляпо копират един от друг. Видели някакъв термин в заглавие през 2013 и продължават с неговото обяснение до сега.

    За да решим окончателно спора - говори със сервизен техник и го помоли да ти отвори панела на телевизор Сони с Triluminos , или направи директно запитване по имейл до Сони България - да видим те какво ще сътворят....

    ПС.
    Всяка една LED подсветка свети в студената област - в синият спектър. Дори така наречената WLED - при гледане с невъоръжено око синее
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 17-02-18 в 13:37.

  17. Junior Member Аватара на xn3k
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    12
    #14

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Ама, аз не искам да споря, защото не съм инженер или технически грамотен, но все пак гледам с очите си. Трудно ми е да повярвам, че който и да е софтуер (ако Triluminos е такъв разбира се), е способен да накара течен кристал в обикновен LCD да възпроизведе цвят, на какъвто той не е способен. Така както никой софтуер не може да накара 1W високочестотен говорител да възпроизведе ниско честотен басов звук и с него да озвучи например клуб. Все пак има закони на физиката.
    Имам телевизор и телефон с Triluminos панели, един телефон с AMOLED, както и лаптоп с обикновен (но качествен) IPS дисплей. От няколко месеца се опитвам да обработя едно изображение, което ползвам за тапет да изглежда по един и същи начин на всички устройства. Triluminos-ите както и AMOLED-а го показват почти идентично, но при IPS-a на компютъра цветовете са направо измити и не мога да ги позная. Пробвах всички възможни комбинации и корекции във Фотошоп на контраст, осветеност, цветни оттенъци и температура, сатурация, баланс на цветовете, експозиция и какво ли още не... е, не става и не става. Не успявам да накарам обикновен IPS да покаже световете като Triluminos или AMOLED. Дори и да докарам точната стойност на някой цвят (например розово), при IPS този цвят изглежда пастелно, докато при Trilunos и AMOLED панелите направо искри и блести в една особена фосфоресцираща светлина.
    Та, ако някой ми каже как точно да обработя софтуерно това изображение (мога и да го прикача при желание) така, че да изглежда блестящо и на обикновен IPS, ще призная, че Triluminos е софтуер.
    Този пост е редактиран от xn3k; 17-02-18 в 20:15.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    4
    #15

    Отговор: Кое да купя? Sony KD55XE9005 vs Samsung QE55Q6F

    Тъй като имах същата дилема, взех ги и двата (просто имам повече помещения):

    На кратко, за да ме разберат всички: Сонито е Андройда, Самсунга е айфона в случая.
    Сонито има много по-добри показатели, но overall usage е много по лош от този на Самсунга. Цветовете са идентични ( аман от "ненадминатите цветове и т.н." ), дори Самсунга е много по-добре, защото поглъща светлианта, а не я връща обратно (като огледало).
    Самсунга има много по-добра реакция, много по лесно се ползва.

    С две ръце гласувам за него.
    mikk и pdydy харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. SAMSUNG UE-55JU6400 или SAMSUNG UE-55JU7000 или SONY KD-55X8507CSAEP
    От gpashev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 30-03-16, 17:23
  2. Продавам Sony Xperia tipo, SONY Xperia miro и SAMSUNG I5700
    От ekzidua във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-12, 21:23
  3. Искам да купя Samsung Galaxy S I9000
    От zaks във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 20-11-10, 23:32
  4. От къде да си купя Samsung Omnia (i900) ?
    От centrino във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 13-10-08, 11:19
  5. Кой фотоапарат да си купя Sony DSC-R1 или Panasonic FZ50EG
    От Skruji във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 25-05-07, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе