Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Няколко въпроса за Sony 55XE9005

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #1

    Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Здравейте имам няколко лаишки може би въпроса, но ще се радвам да помогнете:

    Взех си Sony 55XE9005.

    1. Досега на стария ТВ съм гледал 4 к филми свалени от Замунда от по 20-40 gb през ТВ бокс. Специално си взех бокс 64 GB Rom да мога да ги свалям на него и да ги гледам. Въпросното Sony e с 8 GB Rom свободни, очевидно няма да мога да ги свалям на него и да ги гледам. Как да процедирам да ги гледам само на Тв и да разкарам бокса ? Има ли вариант да ползвам само ROM-a на бокса (там да ги свалям и да ги плейвам с плейъра на Тв-то). Ако не на какъв външен източник да ги свалям и да ги гледам на Тв-то. Hard disk, SD памет или… и ще ги чете ли ОК ?
    2. В Play Store при търсене няма torrent apk., в тази връзка ограничен ли е по някакъв начин андроида на това Sony, че някой апликации липсват и как да му ги инсталирам ?
    3. Има ли значение на кой USB порт да бодна HDMI кабела на Blizoo за цифровата, в момента съм на HDMI 1 и не съм очарован от качествтото. Вобще в кой HDMI порт какво трябва да бодвам. Има ли строго определени характеристики за това ?
    4. 4k клипчетата в youtube, на Сонито забиват (насичат), от какво е причинено това: малко RAM, слаб процесор на ТВ, слаб интернет (50 мв., но е вързан през wifi, може рутера да има ограничения) или друго… ?

    Благодаря !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #2

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    1. По първият ти въпрос не съм ползвал ТВ бокс.
    Аз съм решил да си взема външен хард диск за сваляне на 4к филми знам че с плеара на тв-то е най добре.
    Досега свалям 2к филми на флашка и съм нямал проблеми.
    Ако някой има други препоръки да каже.
    2. Utorent apk. си сваляш на флашка от компа/лаптопа ти и го качваш на тв-то с Es Fail Explorer него го инсталираш от Play Store на тв-то.
    3. Портове 2 и 3 hdmi са с подобрен формат но тях ги актвираш от настройки-външни входове-формат на hdmi сигнала-подобрен формат сигнала на кабелната е лош така че не очаквай промяна.
    4.Забиването е от нета ти или рутера но не и от тв-то и аз съм на WIFI но нямам забивки или насичания на 4к клипове

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    До сега свалям на външен хард и гледам през КОДИ като плеър или вградения по някога също върши работа.Но за стрийм 4к филм нещо не ми се получава от по 50гб файлове

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    73
    #4

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от Rquaresma1 Виж публикацията
    Здравейте имам няколко лаишки може би въпроса, но ще се радвам да помогнете:

    Взех си Sony 55XE9005.

    1. Досега на стария ТВ съм гледал 4 к филми свалени от Замунда от по 20-40 gb през ТВ бокс. Специално си взех бокс 64 GB Rom да мога да ги свалям на него и да ги гледам. Въпросното Sony e с 8 GB Rom свободни, очевидно няма да мога да ги свалям на него и да ги гледам. Как да процедирам да ги гледам само на Тв и да разкарам бокса ? Има ли вариант да ползвам само ROM-a на бокса (там да ги свалям и да ги плейвам с плейъра на Тв-то). Ако не на какъв външен източник да ги свалям и да ги гледам на Тв-то. Hard disk, SD памет или… и ще ги чете ли ОК ?
    2. В Play Store при търсене няма torrent apk., в тази връзка ограничен ли е по някакъв начин андроида на това Sony, че някой апликации липсват и как да му ги инсталирам ?
    3. Има ли значение на кой USB порт да бодна HDMI кабела на Blizoo за цифровата, в момента съм на HDMI 1 и не съм очарован от качествтото. Вобще в кой HDMI порт какво трябва да бодвам. Има ли строго определени характеристики за това ?
    4. 4k клипчетата в youtube, на Сонито забиват (насичат), от какво е причинено това: малко RAM, слаб процесор на ТВ, слаб интернет (50 мв., но е вързан през wifi, може рутера да има ограничения) или друго… ?

    Благодаря !
    По т.1 най добре външен хард диск или си гледай през коди,
    т.3 дай 20 лева на Близо и си вземи Ка модул.Много по качествено и ползваш едно дистанционно.
    т.4 Интернета до тв ти е много слаб.Кабел и мини на 100 мегабита.
    Ето ти две програми които ползвам.

    APK downloader
    Android TV App Launcher

  6. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #5

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от mytoy Виж публикацията
    До сега свалям на външен хард и гледам през КОДИ като плеър или вградения по някога също върши работа.Но за стрийм 4к филм нещо не ми се получава от по 50гб файлове
    Искаш да кажеш 4к филми от 50гб нагоре не ги чете плеара на тв-то или друго имаш предвид?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #6

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Благодаря на отзовалите се.

    Ъпдейт:

    1. Свързах ТвБокса и се оказа, че мога да му ползвам ROM-a и да си пускам филмите от него през Tv плейъра. Тоест ще свалям на бокса и ще гледам през ТВ. Само не видях как се пускат субтитрите през Tv плейъра, но ще го разуча или ще сваля друг...
    2. Инсталирах APK downloader и там има всичко включително utorrent, но имам пък следния проблем - от замунда торентите при опит за download дава this file can not be opened, тоест не мога да свалям торент файловете дори с инсталиран utorrent, някаква идея как ?
    3. OK
    4. Свързах с кабел телевизора и нещата заспаха, 4к клипчета от Youtube и 4k филми от Kodi вървят без да насичат, както през Wi-fi. 50 MB явно стига.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    С utorrent инсталиран на телевизора,филмите от замунда се свалят без проблем....нещо не правиш както трябва..

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    54
    #8

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Не виждам смисъл, при условие, че има Kodi, да се свалят торенти, да се чака да се изтеглят и после да се рови да се търси как да се изтрият.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #9

    Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Смисъл има огромен, ако те интересува качеството на филмите. Нито един стрийм сървър не може да стъпи на нокътя на малкото пръстче на един 15-20GB 1080p. Тези HD-та в Covenant или Exodus (и тем подобните им разновидности) са в най-добрия случай 1.5-2 GB компресии.
    В този смисъл - Quasar и бърз интернет ти дават макс кеф при гледане!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #10

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от mirbg Виж публикацията
    В този смисъл - Quasar и бърз интернет ти дават макс кеф при гледане!
    какъв е този Quasar ?

  13. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #11

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    какъв е този Quasar ?
    https://quasar.surge.sh/

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    То и в Quasar доста от филмите са с нисък битрейт и/или големина. Не бих казал, че е по-добър от Exodus или Covenant.

    Hristoslav2, плъгин който подобно на другите позволява гледане чрез p2p.
    Този пост е редактиран от stenly; 05-03-18 в 12:58.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #13

    Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Зависи какви торент тракери ползваш в Quasar - аз лично съм с rutor и rutracker и всички филми, които съм искал да гледам са 8-20GB -ови 1080p.
    Да не говорим, че скоростта на гореспоменатите тракери позволява директно стриймване..
    В пъти по-добър вариант от Exodus и Covenant. Няма как 2 гб да са с качеството на 10.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Отговор: Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Естествено, прав си. Не знаех, че мога да си адвам тракери в Quasar-a.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #15

    Няколко въпроса за Sony 55XE9005

    Да си добавяш каквито си искаш не може, но от включените можеш да избереш свободнодостъпния Rutor, а от предложените, изискващи регистрация - RuTracker, като преди това си правиш акаунт там.
    Тези два в комбинация с Zamunda Magnet Video add-on, лично на мен са ми абсолютно достатъчни да си намирам всичко, което ми трябва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 22-02-19, 13:27
  2. Тестови файлове за SONY KD-55XE9005
    От Nikola1274* във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 20-05-18, 19:32
  3. Мнения и съвет относно Sony KD-55XE9005
    От Гогата във форум Sony телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 17-06-17, 17:56
  4. Няколко въпроса за Sony 43w805C
    От Karushkov Teodor във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 04-08-16, 22:12
  5. Няколко въпроса относно Sony Vaio-SVS1511
    От dudulia във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-12, 23:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе