Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree6Одобрявам

SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #1

    SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Външен диск Toshiba 500Gb.Включвам го в USB3 на телевизора,предлага ми менюто да го подготви като външно устройство за запис,след 1-2 минути дава че е О.К. Пускам запис,прави някакъв файл с името на канала от който записвам,но при опит да го възпроизведа ми дава съобщение,че файла е с неподдържан формат.
    Включвам харда в компютъра - изобщо не го открива като устройство в My computer. Успях да го оправя с "Partition manager"-a но така и не ми стана ясно какво прави Сонито та му поврежда файловата система.Същото стана и с една флашка 32 Гб.
    Някой успял ли е да направи запис с такъв телевизор?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    При Panasonic мисля, че се криптираше файловата система или нещо подобно, за да не можеш да гледаш диска освен на телевизора на който е правен записа. Сигурно е подобен проблем..

  4. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #3

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Ами аз редовно си записвам предаванията по описаният от Вас начин и проблеми някога не съм имал.

    Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Цитат Първоначално публикувано от boy123 Виж публикацията
    Външен диск Toshiba 500Gb.Включвам го в USB3 на телевизора,предлага ми менюто да го подготви като външно устройство за запис,след 1-2 минути дава че е О.К. Пускам запис,прави някакъв файл с името на канала от който записвам,но при опит да го възпроизведа ми дава съобщение,че файла е с неподдържан формат.
    Включвам харда в компютъра - изобщо не го открива като устройство в My computer. Успях да го оправя с "Partition manager"-a но така и не ми стана ясно какво прави Сонито та му поврежда файловата система.Същото стана и с една флашка 32 Гб.
    Някой успял ли е да направи запис с такъв телевизор?
    Телевизора криптира диска в негова си файлова система,и записа може да бъде гледан само и единствено на същия телевизор.След това,ако същия диск се включи в компютъра,няма да бъде разпознат от него.Може да се види само ако се преформатира с Partition manager,но тогава изтрива всичко записано от телевизора.Записа направен от телевизора се гледа само с вградения плеяр>бутона DISCOVER> Записани> там се вижда всичко записано на харда от телевизота и това е.
    Диска трябва да е включен в телевизора с оригиналния си кабел,ако се ползва удължител е много вероятно да има проблем с разпознаването или записа,това го знам от личен опит

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    122
    #5

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Благодаря за отговорите!Явно заради законите за авторско право са го направили - за да не могат разни записи да се качват в YouTube и прочие.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #6

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Хора, я кажете, от новите модели телевизори има ли такъв, който не криптира записите?
    До скоро използвах един китайски hd приемник, който записваше файловете нормално на флашка и можех да си ги гледам навсякъде, но изгоря след удар на мълния по време на буря, и сега няма с какво да си записвам предавания и видеоклипове.
    Пробвах функцията за запис на самсунга, но с това тъпо криптиране е смотана работа. Не мога да гледам записаното никъде другаде.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Хора, я кажете, от новите модели телевизори има ли такъв, който не криптира записите?
    До скоро използвах един китайски hd приемник, който записваше файловете нормално на флашка и можех да си ги гледам навсякъде, но изгоря след удар на мълния по време на буря, и сега няма с какво да си записвам предавания и видеоклипове.
    Пробвах функцията за запис на самсунга, но с това тъпо криптиране е смотана работа. Не мога да гледам записаното никъде другаде.
    Нов китайски приемник ще реши проблема ти
    Всички телевизори криптират...и стари и нови...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от boy123 Виж публикацията
    Благодаря за отговорите!Явно заради законите за авторско право са го направили - за да не могат разни записи да се качват в YouTube и прочие.
    Точно така е.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,404
    #8

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Мисля да си взема това : https://www.emag.bg/vynshen-hard-dis.../pd/D2JCXBBBM/ за гледане на филми. Струва ли си ? Ще работи ли добре с тв от подписа или да търся нещо друго ?

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Мисля да си взема това : https://www.emag.bg/vynshen-hard-dis.../pd/D2JCXBBBM/ за гледане на филми. Струва ли си ? Ще работи ли добре с тв от подписа или да търся нещо друго ?
    Няма причина да не работи,но нали знаеш,че като изключиш телевизора харда продължава да си върти неопределено време….

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,169
    #10

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    По-добре вземи 3.5" с външно захранване, а не през USB.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    622
    #11

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    напротив - по-добре е с усб захранване и малък диск. преди време ми се наложи да ползвам стар 3.5" хард сложен във външна кутия и той също работеше през цялото време и шумеше и се наложи да слагам реле, захранено от 5 волта от усб шината което гасеше захранването на харда, но както е известно след изключване на ТВ-то усб-то не се изключва (поне не веднага) и пак ми шумеше. отделно от това не е добре да се изключва диска ако не е спрян за ползване от телевизора
    сега с външния 500Гб. 2.5" диск е значително по-добре - не се чува, има много място и винаги е включен в телевизора. само съм му закрил светодиода за активност да не се вижда в тъмното че дразни

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #12

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    И преди писах по този въпрос,проблема го реших с външен SSD,изключва се напълно след около 10-15мин. след спиране на телевизора.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,169
    #13

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    напротив - по-добре е с усб захранване и малък диск. преди време ми се наложи да ползвам стар 3.5" хард сложен във външна кутия и той също работеше през цялото време и шумеше и се наложи да слагам реле, захранено от 5 волта от усб шината което гасеше захранването на харда, но както е известно след изключване на ТВ-то усб-то не се изключва (поне не веднага) и пак ми шумеше. отделно от това не е добре да се изключва диска ако не е спрян за ползване от телевизора
    сега с външния 500Гб. 2.5" диск е значително по-добре - не се чува, има много място и винаги е включен в телевизора. само съм му закрил светодиода за активност да не се вижда в тъмното че дразни
    Просто си взел шумен диск- Toshiba или Hitachi.Аз винаги използвам Seagate или WD и никога не са въртяли през Idle.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,404
    #14

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Какъв е проблема след като си изгледам филма да го изключа от тв , да няма да му се изтърка USB - то ? Вечно ли трябва да е включен тоя хард ?

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #15

    Отговор: SONY KD-55XE8577 - Запис на външен HDD

    Вече имам нов кабелен приемник и мога свободно да записвам на флашка каквото си искам.
    Онези с авторските права и криптирането да си гледат работата...
    iveto одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 24
    Последно: 23-02-20, 14:27
  2. SONY KD-55XE8577 - Запаметяване на програми от сателит
    От boy123 във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-18, 09:05
  3. Sony KD-55XE8577
    От МиленП във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-18, 15:57
  4. Sony KD-49XD7005 - проблем с USB HDD запис
    От Whiskey във форум Sony телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 31-12-16, 18:10
  5. Aко може малко съвет? Външен HDD и телевизор SONY
    От ivanivanivan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 19-12-16, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе