Резултати от 1 до 7 от общо 7

SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #1

    SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

    Здравейте, на село при баба ми има едно сони от споменатия модел, понякога като го включиш звука тръгва но без картина, през това време мига червения диод по 5 пъти, и така като помина 20-30 секунди и вземе че спре и се появи картина, друг път картината се появява доста по бързо, а в редки случаи си тръгва нормално още с включването, понякога въобще не се появява картина и трябва да го изключиш от контакта да поседи и после да го включиш и пак да пробваш, общо взето се надлъгваме с него. И понеже тва е 29 инча кинескоп китюк които сам трудно мога да нося, не си представям варианта да го мъкна от 70 км до пловдив да ходи в сервиз и евентуално ремонта му да струва повече от самия него. Порових в нета маи е чест проблем но все са по чужди форуми и много не им вдявам, ако някои предполага какво може да му е и струва ли си ремонта му да каже. Моите познания са до толкова че мога безопасно да сменя я кондензатор и транзистор я друг елемент по него ако бъда насочен. Четох в един форум за увеличаване на подгрева на кинескопа от потенциометър на платката зад кинескопа, но понеже нямам как да знам дали иска увеличаване или намаляне и с колко не съм го пипал все още

    - - - - - - - - - -

    Да допълня, шасито на тв е FE-2 грешката е Е05 IKR (грешка по АББ) автоматичен бял баланс предполагам.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #2

    Отговор: SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

    Чакам с интерес отговори :D
    Имам сони със същия проблем, пускаше се от втория път, после от третия, четвъртия ... докато не стана, да пращам детето по 10-15 минути да цъка докато тръгне. Още не съм го хвърлил, но не го ползвам.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #3

    Отговор: SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

    Изтощен кинескоп - това са великите Sony-та, за съжаление. За части, ако някой все още търси такива шасита или за рециклиране. Моят с предишното поколение кинескоп отиде за рециклиране. Всичко останало е безсмислена загуба на време и средства.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #4

    Отговор: SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

    Днес като го пуснах и пак не тръгна го чаках чаках и все не тръгваше и реших да сменя канала, щом го смених тръгна, има една тема в ешоп форума обаче съм изгонен немога да пиша, та в нея колегата е сменил бая карантии докато накрая го е оправил но в днешно време тва е излишно. Не ми е жал за него и без тва е подарък от комшията на бабичката като си купи лед преди 2 години и до скоро бачкаше ама явно турските сериали са си казали думата. Моля колегата Gena_bs да каже от къде познава проблема. TV SONY KV29FX30E шаси FE2 мига 5 пъти E05 IKR -грешка АББ : Форум за електроника

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #5

    Отговор: SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

    Аз съм написал - KV-25R2R, шаси FE1 Super Trintrоn.
    Позеленя,разфокусирана картина, последно се влючваше след около 40 минути,
    Консултция с 3-ма сервизни специалисти - диагноза кинескоп Вдигнаха отоплеието малко, но казаха, че това е временно 2-3 месеца.
    Изображението не се подобри.Просто започна да се включва нормално Стандартен проблем на технологията Trinitron.
    И го занесох за рециклиране.

    И не се е оправил от превключването на каналите.Просто е съвпаднало по време.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    152
    #6

    Отговор: SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

    Като каза за рециклиране, къде го даде, че аз все се чудя кво да ги правя непотребните. Инак тоя ся му фанах цаката, пускам го и ако не тръгне картината само сменям канала и тръгва не е съвпадение, винаги тръгва веднага щом сменя канала и веднага си личи че цветовете и не са ок, бледо розовки и след няколко секунди се оправят, явно тва го бави при старта, не успява с белия баланс и за тва не пуска картината, щом го постигне тръгва, ама явно пък като му сменя канала нещо го излъгвам да я пусне въпреки лошия баланс

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,232
    #7

    Отговор: SONY KV29FX30E тръгва със звук без картина-понякога.

    Точно това е проблема - сравнява се излъчването на пушките на синия и червения цвят (ако не се лъжа) спрямо това на зеления.
    Така, както ми описваш може и да има някакъв минимален шанс да не е кинескопът. Аз на моя не си спомням да съм пробвал номера с превключването на каналите. Или поне е нямал такъв ефект. Но не знам дали си заслужава да го разнасяш и да дадеш 30+лв. за ремонт без да си сигурен в резултата.
    При нас има общински пунктове за събиране на всякакви отпадъци за рециклиране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем със звук и картина Windows 10
    От dimitar59 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 05-05-17, 07:26
  2. Синхронизиране на звук-картина на JU 6400
    От RitmoDelMar във форум Samsung телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 24-04-17, 23:22
  3. LG 42pt81 няма картина, но има звук
    От PlamenG във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-14, 22:47
  4. разминаване звук и картина на ТВ LG при AVI
    От muka_apd във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-02-14, 02:34
  5. Разминаване м/у звук и картина.
    От felipe във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-10, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе