Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47
Like Tree29Одобрявам

Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #1

    Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Здравейте и привет на всички знаещи и незнаещи!

    Въпроса ми е следния : какви са вариантите тръбата/ите на външното тяло да тръгне директно нагоре с дупка в тавана и външното тяло да се монтира на покрива. Живея на последен етаж и бих искал да си монтирам вън. тяло на козирката на балкона поради ред причини.
    Друго което ме интересува от коя страна излизат тръбите на вътрешното тяло.
    Къде трябва да се сложи захранващ кабел на външно тяло или вътрешно и има ли значение къде ще бъде.

    Това, което знам от мой приятел е, че тръбите излизат само от ляво на вътр. тяло и ако трябва да тръгнат надясно, то те трябва да се "зазидат" и ако се появи проблем с демонтаж на климатика ще трябва да разбивам, това е ако не мога да тръгна директно на горе, което ме устройва най много. А за да тръгнат директно нагоре, трябвало да си монтирам някаква помпа. Срешу нас има монтиран климатик с външно тяло изпълнено директно на горе, но не съм ходил да питам, защото не познавам човека от другия блок.
    Ще бъда благодарен, ако споделите мнението си за възможните варианти. Ако има подобна тема и не съм я намерил, бих желал да ме светнете къде е, за да не разисквам вече обяснен вариант.
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    На повечето климатици тръбите излизат в дясната част на тялото. Това обаче няма значение. За да тръгнеш директно нагоре има три начина:

    1)Зад климатика малък хоризонтал невкопан и вкопаване вертикално (красиво)
    2)Десен изход и право нагоре до климатика към тавана (сравнително грозно)
    3)Ляв изход и право нагоре до климатика към тавана (сравнително грозно)

    В тези три случая няма нужда от разбиване, освен ако мястото на тялото не се сменя.

    Правилно са те светнали за помпата - през лятото вътрешното тяло има дренаж, който трябва да се отведе някъде. С кондензна помпа е ок към покрива, но не са най-тихите устройства.

    Повечето климатици се захранват отвън, но не е проблем, ако имаш кабел до вътрешното да се изтегли захранване с тръбите навън.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #3

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Приятел, благодаря за изчерпателния отговор.
    Да разбирам ли, че без такава помпа няма да може да работи през лятото и да изкарва конденза? Ако е така има ли вариант да направя само канал за този конденз и ако може какъв е цолажа на тази тръба за да знам какво да заложа. Т.е може ли основните тръби-медни да тръгнат на горе, а само тънката( не знам колко е тънка) дренажна тръба да ми излиза под нивото на вътрешното тяло, все пак ще ми е доста по лесно да направя малък канал за дренажна тръба. Искам да избегна течовете през зимата, които се получават при размразяване на външното тяло и тези течове да ги пусна по улука на покрива.
    Кабел 2.5 достатъчен ли е за 12-ка?

    Първото изречение малко ме обърква, ако заложа дупка с цолаж 45-50 примерно от ляво на климатика, а после климатика дойде с дясно излизане на тръбите какво ще се получи?

    От изброените 3 варианта най ми харесва 1-ви, този невкопан хоризонтал, защо трябва да го има, просто питам за да си обясня къде какво да има като канали? Невкопания канал на ниво стена ли трябва да бъде или просто да не е замазан и така да стои зад климатика, извинявай за тъпите въпроси, ама нямам никаква представа как се връзва самия климатик.
    Много ти благодаря за отговорите!

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Няма никакъв проблем да изведеж дренажа на климатика назад проходно през стената или накъдето си искаш без помпа, стига да е с подходящ наклон. Тръбата, излизайки от тялото е с диаметър ф25-30, защото е с изолация. След това се удължава с гофрирана тръба или PVC тръба съответно с диаметър ф16/ф20.

    Кабел 2.5 е предостатъчен, даже може и 1.5 за 12ка.

    Тръбите на климатика могат да излязат от всяка негова страна, независимо как идва от фабриката, това да не те притеснява. Най-добре дай една снимка и кажи къде искаш да бъде монтирано тялото и ще ти нарисувам как могат да станат тръбите.

    Вариант 3 - тръбите се вкопават изцяло в стената (стига да има как да стигнеш до покрива по този начин), а този невкопан хоризонтал не се вижда - той ще е скрит зад вътрешното тяло, там се снаждат тръбите. В такъв случай ще трябва хоризонталът да излиза от стената с дължина 40см, там където си представяш, че ще бъде левия край на климатика, така че да може да го покрие.

    Прикачено, как би трябвало да стане:

    024137299.jpg

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #5

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    20140204_124659.jpg

    Искам климата да е от ляво на полюлея, за да не ми духа на дивана и фотьойлите, които ще се намират от дясно .
    Ако трябва ще сложа и друга снимка.
    Мерси.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #6

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Помпата изобщо не е шумна, докато работи климатика не се чува, като го спреш докато издърпа остатъчния конденз може да се чуе и върши чудесна работа, само цената и е малко неприятна.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #7

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Цитат Първоначално публикувано от travel_mate1 Виж публикацията
    Помпата изобщо не е шумна, докато работи климатика не се чува, като го спреш докато издърпа остатъчния конденз може да се чуе и върши чудесна работа, само цената и е малко неприятна.
    На какъв принцип работи тази помпа, докато е включен климатика ли или има отделно захранване, кое казва кога да работи? Колко вата е? Кажи и цена има ли различни марки и колко е надеждна? Уфф колко въпроси! Тя само лятото ли ще работи и ако се развали зимата ще имам ли проблем с топлото, ако не я оправя веднага?

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #8

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Помпата се захранва с 220 волта. Тя си има резервоарче, което като се напълни се вдига поплавък, който я включва и като се изпразни я спира. Не е голям консуматор. Цените са от порядъка на 150-250 лева в зависимост от модела. Ще работи само когато климатикът работи в режим охлаждане. Зимата не се използва. Най-добрия вариант според мен е да си изведеш дренажа проходно назад в терасата (ако има сифон) или някъде където ти е удобно и да не се занимаваш с помпи.

    Ето снимката, както аз виждам нещата:

    20140204_124659.jpg

    Черното е климатика. Синьото е където тръбата е вкопана. Жълтото е невкопан хоризонтал. Червеното е тръбата, с която климатикът си идва фабрично. Дренаж не съм ти рисувал, ако е вкопан трябва помпа, ако не, пускаш го накъдето си искаш.

  11. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #9

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    plochkatabg няма смисъл да се набутваш за помпа без проблем може да се изведе маркуча/тръбата за водата навън.
    Нали в момента си в ремонт намери си читава фирма от твоя район извикай ги да ти вкопаят тръбите за да може при евентуален проблем с бъдещия климатик да не къртиш

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #10

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Приятелю, много съм ти благодарен за помощта и отделеното време. Последни напътствия.След като сложа изолация на тавана ще ми остане около 35 см. от тавана до края на свода, това достатъчно ли е?
    Ток трябва да прекарам някъде около жълтата линия нали? А зелената е тръбата която ще е за кондензната вода през лятото като и дам наклон и излезе отстрани на прозорците.
    Отново ти благодаря!

    20140204_124659аа.jpg



    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov Виж публикацията
    plochkatabg няма смисъл да се набутваш за помпа без проблем може да се изведе маркуча/тръбата за водата навън.
    Нали в момента си в ремонт намери си читава фирма от твоя район извикай ги да ти вкопаят тръбите за да може при евентуален проблем с бъдещия климатик да не къртиш
    Мерси и на теб! Помпа не ми се слага, щом мога да си разреша проблема без нея, защото колкото по усложнено, толкова повече вероятности за проблеми.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Разстоянието 35 е на ръба, но може да стане повечето клими са около 28-30, все пак кажи какъв климатик искаш, за да ти кажа със сигурност.

    Токът трябва да стигне до десния край на вътрешното тяло и да останат 20-25см, ако не искаш в последствие да се удължава. Телата принципно са широки 80см.

    Зеленото е ок, и аз така си го представях дренажа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #12

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Мисля, че този ми бяха препоръчали, но бих приел и други мнения за размисъл и обсъждане, бих се радвал, ако има предложения в този диапазон и клас.
    FUJI RSG 12 LMCA / ROG 12 LMCA

    пп
    или беше това, но трябва да е FUJITSU а не FUJI, не знам каква е разликата

    FUJITSU ASYG12LMCA/AOYG12LMCA
    Този пост е редактиран от plochkatabg; 04-02-14 в 17:12.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Няма разлика, Фуджи, Фуджитсу и Дженерал са един и същ климатик продаван под 3-те марки. Колко квадрата е помещението, какво изложение е, с каква изолация, какви са стените - вътрешни или външни, за да ти дадем препоръка.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    58
    #14

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    21 квадрата, южно изложение, изолация на балкон 10 см. отвътре, 5см. отвън, стени на стая 4-5 см., таван 5 см., вътрешна стая.
    Дограма 85мм с 50мм стъклопакет.
    FUJITSU единствено се произвеждал само в Япония, това ми е гледната точка, не съм сигурен дали е така.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #15

    Отговор: Какви са възможните варианти за монтаж на външно тяло директно на горе

    Цитат Първоначално публикувано от plochkatabg Виж публикацията
    FUJITSU единствено се произвеждал само в Япония
    Съветвам те да преосмислиш информацията която са ти дали и да се насочиш към друга фирма...Която ще ти даде верните отговори на твоите въпроси относно техниката която евентуално би закупил.
    justify, Mega, AC_From_Hell и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Монтаж на нагревател на външно тяло - как ?
    От nqmapa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-16, 00:20
  2. Монтаж на външно тяло в затворено помещение
    От petvp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 24-04-12, 19:09
  3. Монтаж на външно тяло в мазе ?
    От zzz във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 09-10-11, 21:33
  4. Монтаж на външно тяло върху 6 см. изолация
    От Стоян във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-11, 14:24
  5. Вертикален монтаж на външно тяло?
    От alex12 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 14-04-08, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе