Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

Малко помощ за XR-48A90K.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #1

    Малко помощ за XR-48A90K.

    Здравейте. Вече 2 месеца откакто взех този телевизор и като цяло съм доволен. Добра картина, а звукът е още по-добър. Но за съжаление имам 2 проблема:
    1. Използвам дистанционното MF-TX900U Bluetooth Voice Remote Control, закачено през блутута. В началото всичко беше наред, но от 2-3 седмици дистанционното започна да се разкача само от блутута, ти го закачаш и като поседи няколко минути пак се разкача. Допълнително, през IR ако пак не си го ползвал скоро, натискаш и телевизора реагира след 3-4 секунди лаг. После няма проблем ако натискаш скоро. Странно. Предполагам че телевизора нещо изключва автоматично, но нямам идея какво става и как да го оправя. Не че нещо, но е дразнещо. Идеи?
    2. На телевизора инстралирах само едно обикновено Коди, само с 3-4 адд-она. Друго не съм слагал. От няколко дни започна да ме предупреждава за недостиг на свободно място в паметта. Трия кеша, но след ден пак започва. Ако трябва ще разкарам Кодито, но все пак си мисля че не може едно Коди да не може да сложи човек. Какво може да се направи по въпроса?
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #2

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Пробвай с няколко минутно изкл. от контакта, ако нищо не стане махни Кодито и пак изкл. от контакта и ако отново няма резултат направи му хард ресет на телевизора.
    Погледни дали няма и нови ъпдейти телевизора.

    Кодито с репо МАР33 или си добавил други адони
    Този пост е редактиран от sony 1; 16-01-23 в 12:09.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #3

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Това бяха първите неща които пробвах: рестарт на телевизора, после изключване от тока за половин час, махане на батериите на дистанционното, смяна с нови батерии, дотук ефект никакъв. Не съм пробвал да махна Кодито, довечера мога да го направя, и без това нали излезе 20 тези дни, ще сложа после новото. Кодито е с Мар33 и още 1-2 репа, но аддоните са ми 3-4 не повече. Забравих да кажа, че имам и HBOMAX, но с него нямам проблем. А ТВ-то го ъпдейтнах още в началото, няма нови ъпдейти.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #4

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Във репото на Мар33 има програмка за почистване на файлове Temporary Files Cleaner се казва, виж и със нея дали ще има промяна.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #5

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Отвори настройки-приложения или там където се намират и виж по колко място заемат, като цъкнеш на отделно приложение се вижда колко е. А може и като ти пише, че няма памет да видиш колко свободно има, то е в друго меню, не помня как се казва.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #6

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Аз да върна информация, Коди-то беше заело 2.5гб място!!! , това за месец време и 5-6 пъти пускане да гледам нещо през него, въпреки че стрийма така и не го подкарах. Разкарах го, мястото се освободи, но промяна с дистанционното няма. Не съм правил ресет на телевизора, нямам време да се занимавам чак толкова.
    Може ли да препоръчате някой свестен плеър и да не е много тежък? Вградения не разпозна доста от форматите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Аз да върна информация, Коди-то беше заело 2.5гб място!!! , това за месец време и 5-6 пъти пускане да гледам нещо през него, въпреки че стрийма така и не го подкарах. Разкарах го, мястото се освободи, но промяна с дистанционното няма. Не съм правил ресет на телевизора, нямам време да се занимавам чак толкова.
    Може ли да препоръчате някой свестен плеър и да не е много тежък? Вградения не разпозна доста от форматите.
    Mx player, vlc,nova,android player,vimu. За филми ,торсерв + num,lampa,за тв ott navigator,stb.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #8

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Аз да върна информация, Коди-то беше заело 2.5гб място!!! , това за месец време и 5-6 пъти пускане да гледам нещо през него, въпреки че стрийма така и не го подкарах. Разкарах го, мястото се освободи, но промяна с дистанционното няма. Не съм правил ресет на телевизора, нямам време да се занимавам чак толкова.
    Може ли да препоръчате някой свестен плеър и да не е много тежък? Вградения не разпозна доста от форматите.
    Коди е най доброто, просто не качвай адони и репота, а го ползвай само като плеар.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #9

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Така, остана ми малко време и пробвах някои неща. Коди 20 се оказа много по-лек от 19, нямам идея защо, но е много по-бърз и заема много по-малко място, при мен със същите аддони отиде около 0.4гб сравнено с около 2.5гб за 19. Все още има проблем с елементум, не ми остана време да разбера защо не тръгва.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #10

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Как инсталира Коди 20 на тв. С вече свален арк ли.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #11

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Смъкнах на Google Play програмата Downloader by AFTVnews и през нея, има го описано в интернет. 64 битовия Коди не тръгна нормално, но 32 битовия си работи добре. Много съм доволен от Коди 20, много по-леко и бързо, явно доста са го пооправили спрямо тромавата 19 версия.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #12

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Как инсталира Коди 20 на тв. С вече свален арк ли.
    На мен вчера ми се ъпдейтна автоматично от Гугъл плей. Sony xf 9005.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #13

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Здравейте! Мен друго ме "бъгва" как така от 16GB пише че има-няма 1.5ГБ свободни? :Д

  17. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    286
    #14

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    Поредната измама в дроид тАлАвизорите...

  18. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #15

    Отговор: Малко помощ за XR-48A90K.

    8 гъбки за системата и 8 за инсталиране на външни апове, преди някоя година беше така. Във новите модели може още да са раздули системната заетост.
    Dominator одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. малко помощ
    От poliglota80 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 2
    Последно: 05-09-14, 22:14
  2. Малко Помощ ...........!!!!
    От Румен Йорданов във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 02-10-13, 22:37
  3. Малко помощ
    От cawboy във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 31-05-09, 22:08
  4. Малко помощ ...
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-05, 13:11
  5. малко помощ....
    От robinlud във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-05-03, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе