Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 81

Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #31

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Баце в кой век живееш .. падна ми в очите с тия глупости дето ги генерираш .. а до магазина до вас тоя телевизор как е дошъл , с Бентли ли ( на задната седалка ) или пак хвърлен в някой бус ? Окото вижда в Техното ,връща се в тях и поръчва онлайн - да няма ядове ..

    Аре Баце,си купувай от където и каквото искаш....ако някой от този форум си купи телевизор онлайн за 6500лв. моля,нека го сподели тук,да повярвам че това е възможно да се случи изобщо...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #32

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    мда и като го включиш у вас и извади неравномерната подсветка и ще ти иде да го насечеш с брадвата .. като оня пич с оледа ,дето не искаха да му го сменят

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    29
    #33

    Re: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Така- вече експлоатираме в къщи 43XF8596 и засега сме супер доволни- първият ни смарт ТВ, картината за нас е прекрасна в сравнение със стария ни Самсунг от 2012г.
    Сега гледам 43XF7596 за спалнята-, ще ми се върже на 900лв. Виждам, че дисплея не е TRILUMINOS, това дали е много важно и има ли голям ефект? Има ли PWM?

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #34

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    "ПП. Ето сега искам да си купя SONY KD-65AG8 4K Ultra HD OLED....телевизора струва 6500лв."


    Ако не бъркам нещо мисля, че от петък ще е с 5г гаранция.


    Alexi

    Няма да влизам във вашия спор, но само ще ти спомена, че ако уреда е без застраховка на куриерите не им пука в какво състояние идва :D
    А ти след като се подпишеш, че си получил стоката ходи доказвай на продавача, че не ти си счупил дисплея.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #35

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    ако се разпишеш като селски кмет да .. но стоката задължително се преглежда внимателно преди това - то си личи как е транспортирана дори само по кашона - ако е непокътнат няма как и екрана да е счупен ,но тия неща не знам за какво ги пиша толкова ли сте наивни не знам ..

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #36

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Явно не си виждал как изглежда кашон на 75" телевизор например...и как точно като ти го докара куриера пред блока,ще го отвориш да видиш какво е състоянието на съдържанието му.Това имам пред вид.Я си представи че навън вали дъжд,ще го вкарате вътре във входа да го отваряте ли?...ако си във къща,на двора под навеса ли?...и жената да пържи кюфтета в лятната кухня

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #37

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    А ти след като се подпишеш, че си получил стоката ходи доказвай на продавача, че не ти си счупил дисплея.
    1. Скъпи пратки винаги се застраховат.
    2. Имаш 15 минути на разположение да си отвориш телевизора и да погледнеш за външни щети и никой не може да ти каже копче.
    3. Даже да се подпишеш без да погледнеш (даже вече много често не се налага подпис), имаш ако не се лъжа 24 часа да сигнализираш на подателя за нарушения при транспорта на стоката.
    4. Неслучайно има стикери за чупливи стоки. Има ли такъв стикер, куриерът, ако прояви небрежност, си понася последствията.

    Да не говорим, че реално външно да се счупи/наруши целостта на стока като ТВ при транспорт от т. А до т. Б, не е невъзможно, но е доста трудно постижимо.
    А вече ако се засегнати вътрешни части, нещата стават още по-лесни за клиента, защото телевизорът просто не работи и той си прави рекламация и законът е абсолютно на негова страна.

    Както се казва, за всеки влак си има пътници, така че успех на тези с техноверигите и високите ценички.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #38

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    На мен са ми стоварвали нещата от буса и са ги оставяли до него на тротоара, дори не и в двора и са си тръгвали. Какви 15мин. оглед, какви 5лв. То само докато разопаковам някои неща минават 5-10мин. Ако цената не е поне с 200-300лв. разлика въобще не бих се замислял при наличие на локален магазин. Имал съм случай за гаранционно сервизиране на монитор купен онлайн - то не бяха обаждания, то не беше изискване за оригинална опаковка (добре, че имаше къде да я държа, че беше голяма), платих транспорта и на края след като го върнаха пак се прояви дефекта и се отказах да повтарям упражнението.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #39

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    1. Скъпи пратки винаги се застраховат.
    2. Имаш 15 минути на разположение да си отвориш телевизора и да погледнеш за външни щети и никой не може да ти каже копче.
    3. Даже да се подпишеш без да погледнеш (даже вече много често не се налага подпис), имаш ако не се лъжа 24 часа да сигнализираш на подателя за нарушения при транспорта на стоката.
    4. Неслучайно има стикери за чупливи стоки. Има ли такъв стикер, куриерът, ако прояви небрежност, си понася последствията.

    Да не говорим, че реално външно да се счупи/наруши целостта на стока като ТВ при транспорт от т. А до т. Б, не е невъзможно, но е доста трудно постижимо.
    А вече ако се засегнати вътрешни части, нещата стават още по-лесни за клиента, защото телевизорът просто не работи и той си прави рекламация и законът е абсолютно на негова страна.

    Както се казва, за всеки влак си има пътници, така че успех на тези с техноверигите и високите ценички.

    1. Застрахова се от изпращача, а застраховката на скъп уред никак не е малка, на 6000лв застраховката буквално ще изяде печалбата на продавача.
    2. Не винаги може да видиш счупен дисплей без да пуснеш телевизора. Особено е трудно да се разпознае от човек, който не е виждал подобен дефект.
    3. И като сигнализираш ходи доказвай, че не си го счупил ти при монтирането.
    4. Няма как да докажеш, че куриера е проявил небрежност.

    Да не говорим, че не е чак толкова трудно да се счупи дисплея особено при големите размери.
    Не е нужно опаковката да е нарушена за да има проблем. Достатъчно е да се получи усукване.

    И тези неща не ти ги казвам, като някаква теория. Сблъсквал съм се достатъчно със счупени дисплей, куриери и т.н.
    Дори и да има застраховка е едно прехвърляне и размотаване между куриер, и застраховател, че почваш да се чудиш защо изобщо е тази застраховка.


    Свободен си да пазаруваш, както прецениш за добре.
    Не е нужно да обясняваш, колко надеждно и безпроблемно е всичко, защото просто не е така.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    22
    #40

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    И аз днес си получих Тв-то Sony 43XF8596. Някой знае ли как се пуска филм от хард диск и флашка? Не иска да ги разпознае вкл. в USB-то, а на стария Самсунг си ги разпознава без проблем и вървят. И в Зора магазина и в Технополис, не можаха да ми подкарат хард диска и флашката на същия телевизор.

  13. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #41

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Тия дискове и флашки да не са форматирани към операционната система на Самсунга ?

    Форматираш ги на компа в NTFS формат и тогава качваш филмите на тях и ги пускаш на Сонито.

    Изтегли си от магазина MX Player и ги пусни филмите през него.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    22
    #42

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Не са форматирани на Samsung-a и на LG-то вървят, взех ги от Емаг и не съм ги форматирал- или са на Fat32 или на NTFS, но може би е на NTFS, защото филми по-големи от 4, 5 ГБ се качват на тях и вървят.

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #43

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Форматирай ги щом не си го правил и тогава пак пиши.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #44

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    1. Застрахова се от изпращача, а застраховката на скъп уред никак не е малка, на 6000лв застраховката буквално ще изяде печалбата на продавача.
    2. Не винаги може да видиш счупен дисплей без да пуснеш телевизора. Особено е трудно да се разпознае от човек, който не е виждал подобен дефект.
    3. И като сигнализираш ходи доказвай, че не си го счупил ти при монтирането.
    4. Няма как да докажеш, че куриера е проявил небрежност.

    Да не говорим, че не е чак толкова трудно да се счупи дисплея особено при големите размери.
    Не е нужно опаковката да е нарушена за да има проблем. Достатъчно е да се получи усукване.

    И тези неща не ти ги казвам, като някаква теория. Сблъсквал съм се достатъчно със счупени дисплей, куриери и т.н.
    Дори и да има застраховка е едно прехвърляне и размотаване между куриер, и застраховател, че почваш да се чудиш защо изобщо е тази застраховка.


    Свободен си да пазаруваш, както прецениш за добре.
    Не е нужно да обясняваш, колко надеждно и безпроблемно е всичко, защото просто не е така.
    1. Моля? Хайде, отиди до някой куриер и питай застраховка на пратка със стойност 6000 лв. колко ще струва.
    И при такава голяма сума, надценката за продавача със сигурност е доста добра.
    А и 6000 лв. е единичен случай, тук говорим за телевизори между 500 и да речем 3000 лева.
    Колко души от форума имат телевизори за 6000 лева, интересно ще ми е да разбера.
    Никой няма да ти изпрати телевизор за 6000 лева без застраховка при доставката.

    2. Затова може да си и пуснеш телевизора. Но това "невинаги" е толкова рядък случай, че просто е наивно да се говори даже затова.

    3. Използва се междуушното устройство в такива случаи. Ти ако си спазил това, на което имаш право, всичко е точно.

    4. Напротив. По презумпция се приема, че след като е наличен такъв стикер, трябва да е внимателен със стоката.

    Хайде пък да е трудно да се счупи дисплей при пренос с всички ударо-абсорбиращи опаковки, в които е обвит.
    Ако съдим от логиката ти, като си вземеш телевизора от любимата си верига, слагаш го в колата, става нещо непредвидено, биеш извънредни спирачки и бам, счупен дисплей. Да, ама не.

    И аз съм се сблъсквал с достатъчно неща, за да знам, че е по-добре е да имаш цял месец на разположение за тест у вас си.
    Няма как да няма прехвърляне. Все пак има доста участващи страни.

    Естествено, че съм свободен да си пазарувам така, както преценя за добре. Всеки е свободен да го прави.
    Няма как да не вадя факти при положение, че има потребители, които твърдят едва ли не, че онлайн пазаруването не струва.
    А като сложим чертата плюсове/минуси на различните видове пазаруване, то онлайн пазаруването със сигурност има повече предимства.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #45

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от SteFanoV29 Виж публикацията
    1. Моля? Хайде, отиди до някой куриер и питай застраховка на пратка със стойност 6000 лв. колко ще струва.
    И при такава голяма сума, надценката за продавача със сигурност е доста добра.
    А и 6000 лв. е единичен случай, тук говорим за телевизори между 500 и да речем 3000 лева.
    Колко души от форума имат телевизори за 6000 лева, интересно ще ми е да разбера.
    Никой няма да ти изпрати телевизор за 6000 лева без застраховка при доставката.

    2. Затова може да си и пуснеш телевизора. Но това "невинаги" е толкова рядък случай, че просто е наивно да се говори даже затова.

    3. Използва се междуушното устройство в такива случаи. Ти ако си спазил това, на което имаш право, всичко е точно.

    4. Напротив. По презумпция се приема, че след като е наличен такъв стикер, трябва да е внимателен със стоката.

    Хайде пък да е трудно да се счупи дисплей при пренос с всички ударо-абсорбиращи опаковки, в които е обвит.
    Ако съдим от логиката ти, като си вземеш телевизора от любимата си верига, слагаш го в колата, става нещо непредвидено, биеш извънредни спирачки и бам, счупен дисплей. Да, ама не.

    И аз съм се сблъсквал с достатъчно неща, за да знам, че е по-добре е да имаш цял месец на разположение за тест у вас си.
    Няма как да няма прехвърляне. Все пак има доста участващи страни.

    Естествено, че съм свободен да си пазарувам така, както преценя за добре. Всеки е свободен да го прави.
    Няма как да не вадя факти при положение, че има потребители, които твърдят едва ли не, че онлайн пазаруването не струва.
    А като сложим чертата плюсове/минуси на различните видове пазаруване, то онлайн пазаруването със сигурност има повече предимства.

    Да прав си... невъзможно е да се счупи дисплей.
    Застрахователите са пичове и безпроблемно ти възстановяват сумата.
    Куриерите се грижат по-добре за уреда - от самия собственик.

    А ти явно живееш в някакъв перфектен свят. Направо ти завиждам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 24-03-19, 21:49
  2. SONY KD-49XE8077 или SONY KD-49XF8096
    От Foreignn във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-18, 16:06
  3. Избор между SONY KDL-55W807CSAEP и SONY KD-55X8005CBAEP
    От vip във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 09-07-16, 02:35
  4. Помощ с избор между SONY, SAMSUNG и LG
    От mmx21st във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-14, 18:36
  5. избор между Sony и Samsung
    От vas_bo във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-12-13, 21:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе