Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 81
Like Tree10Одобрявам

Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    52
    #46

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Хора,

    аз работя в куриерска фирма и да ви кажа, колеги са ми споделяли как са ставали свидетели на зареждане на скъпи телевизори в Техномаркет в някой си Мол - хвърлят ги, ритат ги, въобще не им дреме колко струват....

  2.  
     
  3. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #47

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    То е ясно, че контрата остава в крайния потребител и той трябва да се превръща в следовател и експерт по драскотини, пукнатини, пиксели, субпиксели, подсветки, прах и т.н. Ако имате подходящите условия може и да се включи за проба тв-то. Дали ще почерпите куриера, дали по-настойчиво ще настоявате, варианти има. Аз съм поръчвал няколко тв досега и съм нямал проблем. Даже единия път куриерът сам ми предложи да го включим, вика толкова пари струва дай да го включим, ама бързах тогава и му отказах (:
    Относно мястото на доставяне и размера - да, в градинката пред блока или на стълбите е тегаво да разопаковаш и да тестваш. Аз го поръчвам до служебния адрес защото има много хубаво фоайе на партер и е удобно, има фотьойли и кафе машина, все пак и куриера е човек и трябва да почине малко (;
    Последно по коледа поръчах един тв 70 инча, не помня куриера коя фирма беше но кашонът беше добре.
    Може би с развитието на технологиите, ще може да се следят по-големите пратки с камери от момента на товаренето, след това в камионите и бусовете. На спийди вече могат да се следят по карта къде се движи куриера. Ама пак единствената гаранция е натиск от страна на закона и наредбите и в крайна сметка повишаване на стандарта на хората, повишаване на оборотите и печалбите на фирмите и вносителите и оттам по-добро отношение по повод връщане на стоки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    22
    #48

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Форматирах флашката в NTFS и филмите тръгнаха. Форматирах и хард диска и сега му прехвърлям файловете от обяд и остават още няколко часа. Но цветовете са много силни, а и аз съм след травма на главата от преди години и ме заболя глава и ми стана зле. Знаеш ли калибрация за този модел 43XF8596 на цветове, яркост и т.н.
    Цитат Първоначално публикувано от evgenigs Виж публикацията
    Не са форматирани на Samsung-a и на LG-то вървят, взех ги от Емаг и не съм ги форматирал- или са на Fat32 или на NTFS, но може би е на NTFS, защото филми по-големи от 4, 5 ГБ се качват на тях и вървят.

  5. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #49

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Пробвай с тези това са оригиналните за твоя тв.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850f/settings

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #50

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    Да прав си... невъзможно е да се счупи дисплей.
    Застрахователите са пичове и безпроблемно ти възстановяват сумата.
    Куриерите се грижат по-добре за уреда - от самия собственик.

    А ти явно живееш в някакъв перфектен свят. Направо ти завиждам.
    Естествено, че е по-добре да се поръча онлайн.

    Стоката се проверява/тества на място при доставка и ако има щети се поемат от застраховката, куриерската фирма ... Аз няма какво да чакам от застраховка, при положение, че не съм дал пари!

    Когато го отворите в магазин за оглед и тест, каква гаранция имате, че няма да бъде надраскан, повреден ... при отваряне и връщане в опаковката?! Ако не го забележите в магазина и го установите в къщи, какво правите?! Пиете една студена вода ...

    Естествено в куриерските фирми работят хора всякакви, смъкват стоката бутат листа да подпишеш и гледат да тръгнат, като кажете, че искате да прегледате стоката не правят проблем, защото знаят много добре, че имате това право.

    Аз лично искам от фирмата, която купувам ТВ, освен преглед и тест. Унгарците дават 15 мин. за тест, което е напълно достатъчно, едва ли ще ви засича куриера с хронометър.

    Знайте си правата и ги отстоявайте, ако ви се падне кисел куриер да не ви дреме ...

  7. Member Аватара на novla
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    316
    #51

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Повече пишете абсолютни глупости. Фирми, които предлагат доставка с куриер са със сключени договори с куриера и нещата седят доста по-различно. Стига сте гледали само от ваша гледна точка. Важно е, от кой магазин пазаруваш онлайн. Факт е, че има нелоялни търговци и се опитват да омотават нещата, но има и доста доказани онлайн магазини, които са лоялни, към клиентите си. Повечето гледате само от гледна точка на крайни клиенти. Обаче ако погледнете нещата от другата страна доста от вас ще си променят мнението.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #52

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Нещо не мога да ти разбера коментара "Обаче ако погледнете нещата от другата страна доста от вас ще си променят мнението." ?!

  10. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #53

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от novla Виж публикацията
    Повече пишете абсолютни глупости. Фирми, които предлагат доставка с куриер са със сключени договори с куриера и нещата седят доста по-различно. Стига сте гледали само от ваша гледна точка. Важно е, от кой магазин пазаруваш онлайн. Факт е, че има нелоялни търговци и се опитват да омотават нещата, но има и доста доказани онлайн магазини, които са лоялни, към клиентите си. Повечето гледате само от гледна точка на крайни клиенти. Обаче ако погледнете нещата от другата страна доста от вас ще си променят мнението.
    Ти явно си "другата страна" Но клиентът не го интересува "другата страна", а неговата страна.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #54

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Какво правим като си поръчаме 75 инча телевизор на село под сайванта ли да го тестваме пита пак въпросния господин .. да колега ,ще разбуташ малко овцете и кокошките да направиш място !

  12. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #55

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Какво правим като си поръчаме 75 инча телевизор на село под сайванта ли да го тестваме пита пак въпросния господин .. да колега ,ще разбуташ малко овцете и кокошките да направиш място !
    Аз,на жълтите павета,овце и кокошки не гледам....за тебе незнам и не ме интересува изобщо,така,като ти гледам ширпотребата от подписа ти,скоро олед 65" или 75" няма да добавиш към домашния ти сбирщаин...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    22
    #56

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    А с кое копче от дистанционното се стига до опциите на картината?
    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Пробвай с тези това са оригиналните за твоя тв.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850f/settings
    - - - - - - - - - -

    Намерих го, на Action menu.
    Този пост е редактиран от evgenigs; 13-06-19 в 10:45.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #57

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Аз,на жълтите павета,овце и кокошки не гледам....за тебе незнам и не ме интересува изобщо,така,като ти гледам ширпотребата от подписа ти,скоро олед 65" или 75" няма да добавиш към домашния ти сбирщаин...
    Малко арогантно изказване, не мислете ли ? Все пак е форум, не място за мерене на ... техника.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #58

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    В интерес на истината, трябва първо да цитираш мнението с "пробата на село на двора под навеса между овцете". Предполагам, че визираше мен гордият гражданин на Шумен бат Алекси. Аз наистина си имам и двор и навес в двора отзад, но никога не съм "живял" и 1 ден, на което и да е село (просто нямам връзка с такова, а не че има нещо срамно) и нямам овце и кокошки, а само източно-европейска овчарка преди години. Къде да тествам, при условие, че буса спира на улицата, стоварва на тротоара пред къщата и си тръгва. Най-много някоя котка да разгоня. Трябва да пренеса уреда в къщи, да разопаковам и тествам. Може и нещо да се е променило, но поне аз лично не съм имал случай куриер да ме чака за каквото и да е. Виж, възможността да върнеш стоката (при условие да е сравнително лесно без усложнения) звучи като добра екстра. Друг е въпроса, че тези върнати стоки все пак трябва да се продадат и няма гаранция, че и при връщащия в един момент няма да се озове "върната" стока.
    Твърде много внимание и енергия отделихме за това, кой и къде да пазарува. Простият отговор е - кой откъдето си иска. Аз лично имам неща взимани и от локален магазин и поръчвани по нета. Може би по-обемистите неща (хладилник, пералня, ТВ, газов котел, климатици) са ми от локален, а по-компактните (лаптопи, части за РС, монитори, телефони и други по-дребни битови уреди, спортна екипировка) са с поръчки от родни или чужди (основно) сайтове. Сега като се замислих, в парично изражение разходите ми за поръчки от сайт не са по-малко от тези от магазин. Примерно през годините общо само за тенис на корт (ракети, кордажи, аксесоари, топки, екипи, маратонки) от немски онлайн магазини съм дал повече пари от 2-та ми телевизора.
    Този пост е редактиран от VanDan; 09-06-19 в 10:04.
    kario88 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #59

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Не ,визирах бадката който единствено и само той е виждал на живо 75" телевизор за 6500 ( не че го притежава де ,ама поне е ходил до техното да го види )

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #60

    Отговор: Избор между Sony 43XF8596, Sony 49XF8096, LG OLED55B8PLA и LG OLED55C8PLA

    Тогава се извинявам на Алекси. Не искам да се меся в чужди спорове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 24-03-19, 20:49
  2. SONY KD-49XE8077 или SONY KD-49XF8096
    От Foreignn във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-18, 15:06
  3. Избор между SONY KDL-55W807CSAEP и SONY KD-55X8005CBAEP
    От vip във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 09-07-16, 01:35
  4. Помощ с избор между SONY, SAMSUNG и LG
    От mmx21st във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-14, 17:36
  5. избор между Sony и Samsung
    От vas_bo във форум Sony телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-12-13, 20:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе