Резултати от 1 до 7 от общо 7
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By javorenator
  • 1 Post By Gena_bs

Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    6
    #1

    Exclamation Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

    Здравейте! Проблемът ми е следния, включвам телевизора, появява се логото на Сони, след това започва да зарежда андроида и много набързо се появява надпис "Устройство с висока консумация на енергия! Изключете кабел MHL!" в долния десен ъгъл, след това пак се рестартира и пак същото се случва. Моля, ако някой има представа, да помогне! Благодаря!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #2

    Отговор: Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

    Има проблем с HDMI входа, който поддържа MHL. Той е един и е написан кой е.

    Може да махнете всички hdmi кабели и да пробвате без тях дали ще тръгне.

    Ако работи, пробвайте дали все пак някой от hdmi входовете работи.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk
    marryjane одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

    Благодаря за бързия отговор, но няма вкарани HDMI кабели. Изкарала съм всички кабели от телевизора!

  5. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #4

    Отговор: Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

    Цитат Първоначално публикувано от marryjane Виж публикацията
    Благодаря за бързия отговор, но няма вкарани HDMI кабели. Изкарала съм всички кабели от телевизора!
    Аз мисля, че трябва на сервиз да ходиш за поправка. Може да им звъннеш да ги питаш.

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #5

    Отговор: Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

    Физически повреден HDMi порт (повредени и/или окъсени пинове в буксата) или вече изгорял HDMi controller. Последното се получава при свързване на включено в ел мрежата ТВ към друго работещо устройство със собствено захранване.
    Огледайте внимателно с фенерче самата букса за повреди и външни метални тела, за всеки случак. Можя някой да се е пробвал с повреден кабел или с различна букса да включи в HDMI входа.
    Както е написал колегата преди мен, проверете дали все още работи някой от останалите HDMI портове. Но не с устройството и кабела, които са били включени в повредения!

    Какво е включвано в MHL-съвместимия порт? Телефон, накакъв приемник, игрова конзола, компютър?
    Най-вероятно това устройство или неговият кабел (ако има окъсили физически пинове в буксата) е причинило проблема след пикове на захранващото напрежение. Така, че освен телевизора, почти сигурно е, че и то е за ремонт. Или поне HDMI интерфейсът му.
    Успех!

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Физически повреден HDMi порт (повредени и/или окъсени пинове в буксата) или вече изгорял HDMi controller. Последното се получава при свързване на включено в ел мрежата ТВ към друго работещо устройство със собствено захранване.
    Огледайте внимателно с фенерче самата букса за повреди и външни метални тела, за всеки случак. Можя някой да се е пробвал с повреден кабел или с различна букса да включи в HDMI входа.
    Както е написал колегата преди мен, проверете дали все още работи някой от останалите HDMI портове. Но не с устройството и кабела, които са били включени в повредения!

    Какво е включвано в MHL-съвместимия порт? Телефон, накакъв приемник, игрова конзола, компютър?
    Най-вероятно това устройство или неговият кабел (ако има окъсили физически пинове в буксата) е причинило проблема след пикове на захранващото напрежение. Така, че освен телевизора, почти сигурно е, че и то е за ремонт. Или поне HDMI интерфейсът му.
    Успех!
    Много благодаря за информацията! Не използвам MHL порта, но ще се свържа със сервиз!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #7

    Отговор: Проблем със Sony Bravia kdl-43W756

    Дано да е гаранционен, защото иначе цената на платката и ремонта са високи.
    Не знам вече кой в АШ ("Здравец") се занимава с телевизорите. Постоянно търсят хора за сервиза, а само той е оторизираният от Sony.
    https://locator.sony/bg_BG/servicece...ългария
    Успех!
    marryjane одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  2. Sony KDL-43w756 блокира на ефирните програми
    От pavlin_s във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 13-10-17, 18:21
  3. Sony Bravia KD-49X8005C проблем
    От gumi80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 10-01-17, 18:32
  4. Проблем при свързване на pc към Sony Bravia 32S5500
    От Russel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-01-10, 02:32
  5. проблем със Sony Bravia 32s3010
    От 123456 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 27-01-09, 08:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе