Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree1Одобрявам

Air Mouse за Sony Android TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #16

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Главно става въпрос за писнае. Когато се търсят филми е наложително а с оригиналното дистанционно е доста неприятно...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #17

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Logitech Harmony (не е евтино) управлява устройствата (замества техните дистанционни). Но има ли въздушна мишка..

    Редакция:
    #1 Using Your Sony TV Remote to Operate your Cable or Satellite Box Part 1
    Да, видях го, но нямам IR blaster жак. Не съм проверявал как е и цената, но щеше да е чудесно! И без това бокса ми е позаврян.
    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    Втелясваш се [emoji3]. Максимално просто и функционално е дистанционното на телевизора. На теб ти трябва нещо функционално. Този телевизор не е компютър, всички приложения за него са предвидени за дистанционно.

    На никой не му харесва второто дистанционно..
    За мен Logitech K400 plus си е супер, само дето андроида си е бъгав и тук таме клавиатурата заглушава дистанционното в приложенията и то не работи добре заедно с нея. Да си призная не съм експериментирал дали има подобрение в андроид 9.
    Тв, бокс, андроид бокс(вече не го използвам много..), Soundbar, койтомдъщо не може да се управлява, защото има само Digital и Aux връзка, и Bluetooth, който обаче пречи на дистанционното и ме го връзвам. Сложна схема

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    26
    #18

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Здравейте.
    Аз използвам тази мишка, която също някой беше постнал като предложение. Поръчах я директно от доставчика към *маг. Въпреки, че е нискобюджетна, изпълнението е доста добро и по нищо не отстъпва на клавиатура на Philips-a ми. Клавишите са стегнати и сравнително удобни.
    Всички клавиши работят, добре засега, без този за назад/homе бутона. При задържане изкарва apps на Sony XE8596 с Android Oreo, но не те връща в началния екран на андроид.
    При Коди нямам проблем с връщането назад.
    Мишката ми е малко бавна, но също работи добре и със сигурност е по-удобно от преди. Имайки предвид, че преди като използвах безжична мишка, андроида се бъгваше и не ми изкарваше клавиатура за писане, сега си e доста по-удобно.
    Този пост е редактиран от undacova; 24-04-20 в 13:27.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #19

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Това с back/home бутона не е ли неудобство докато използваш въздушната мишка вместо дистанционното?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    26
    #20

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Малко е неудобно, но мишката почти не я ползвам. Взех си клавиатурата заради Kodi и YouTube.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #21

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Главно става въпрос за писнае. Когато се търсят филми е наложително а с оригиналното дистанционно е доста неприятно...
    https://www.youtube.com/watch?v=cr4oxTzGKo8
    https://www.youtube.com/watch?v=9oUNccSllpM&t=488s
    https://www.youtube.com/watch?v=l7FpMX4EfR8&t=42s
    https://www.youtube.com/watch?v=xHyBN4-PSOw&t=116s

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #22

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Пробвах с безжична клавиатура и мисшка на лоджитек. Мога да заключа че необходимоста от мишката е минимална. Коди се управлява най-лесно с обикновенна клавиатура, намесата на мишка дори влошава нещата. Може би ще се ползва мишка при браузване, но това не го използвам. Стигам до извода че портативните клавиатури биха били доста полезни. Та нов въпрос излиза на лице, някой ползва ли такива и би ли препоръчал. Друго което се сещам има ли клавиатури които да използва блутут на телевизора с цел да не се заема УСБ порта на телевизора.

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #23

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Пробвах с безжична клавиатура и мисшка на лоджитек. Мога да заключа че необходимоста от мишката е минимална. Коди се управлява най-лесно с обикновенна клавиатура, намесата на мишка дори влошава нещата. Може би ще се ползва мишка при браузване, но това не го използвам. Стигам до извода че портативните клавиатури биха били доста полезни. Та нов въпрос излиза на лице, някой ползва ли такива и би ли препоръчал. Друго което се сещам има ли клавиатури които да използва блутут на телевизора с цел да не се заема УСБ порта на телевизора.
    По-нагоре в темата един потребител от форума писа , че ползва Logitech K400 PLUS. Която си е клавиатура със включен тъчпад (все едно е лаптоп-ска) .
    Както, вече споменах тъчпада за управение в Andorid е доста по лесен за работа, отколкото въздушната мишка/Air Mouse (поне за мен).
    За блутут не съм използва за бокса.

  11. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #24

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    По-нагоре в темата един потребител от форума писа , че ползва Logitech K400 PLUS. Която си е клавиатура със включен тъчпад (все едно е лаптоп-ска) .
    Както, вече споменах тъчпада за управение в Andorid е доста по лесен за работа, отколкото въздушната мишка/Air Mouse (поне за мен).
    За блутут не съм използва за бокса.
    Потвърждавам, освен това е направена да можеш с дясната ръка да скролваш а с лявата да кликаш мишката и да се връщаш назад. Струваше 80- 90 лв но не съжалявам. Може да се използва и с лаптоп.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #25

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Здравейте, ще ви дам два варианта на дистанционни , които са МАКСИМАЛНО прости и удобни. Ползвам ги от много време, ще продължа да ги ползвам и за напред.
    https://gvp.icu/t1m
    https://gvp.icu/c120

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #26

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    втората има ли обучение на бутоните?
    Този пост е редактиран от ntool; 01-05-20 в 21:27.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    341
    #27

    Отговор: Air Mouse за Sony Android TV

    Какво обучение ? Няма обучение. клавиатурата на компютъра има ли обучение на бутоните ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Приложения за Android TV (инфо в първи пост)
    От vencifcl във форум Телевизори
    Отговори: 1426
    Последно: 18-04-24, 21:15
  2. Въпрос за SONY Android OS
    От dnt62 във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 18-11-19, 03:35
  3. Смяна Мак адрес Android Sony
    От hellrell във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 04-06-18, 08:57
  4. Продавам MK808 Android 4.1.1 + Air Mouse RC11
    От shveb във форум Приключили продажби
    Отговори: 12
    Последно: 07-02-13, 09:46
  5. Optical mouse Vs. standart mouse
    От S.W.A.T във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 09-05-02, 19:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе