Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 112
Like Tree34Одобрявам

Sony oled a83j

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #1

    Sony oled a83j

    Здравейте, имам олед Sony xr-55a83j и имам следното питане. Там където е рамката от долу при крачетата има черна лента на екрана около 1см. Гледам ,че и по ревютата е така. До сега на всички телевизори картината започва от рамката,а не от лента . Това защо е така и нормално ли е.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #2

    Отговор: Sony oled a83j

    Снимка ? На всички източници на сигнал ли я има ?
    Има ли такива ленти и в останалите краища на дисплея? Ако е така, виж си настройките за аспект на картината.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #3

    Отговор: Sony oled a83j

    На всички канали е така и на ютуб. Отстрани и горе няма. Гледам по ревютата,че е така, но ми е странно.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #4

    Отговор: Sony oled a83j

    Не съм обръщал внимание на това в ревютата...
    Направи снимка и пиши на подръжката на Сони в сайта им.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    44
    #5

    Отговор: Sony oled a83j

    може ли да качите снимка. да видим. звучи странно

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Sony oled a83j

    Е какво му е "странното" - явно така се монтира екрана в рамката и в телевизора, след като на всички телевизори от този модел е така...

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Отговор: Sony oled a83j


    Матрицата така е отрязана, нищо фрапантно, то даже не е само на Олед-а, дори на W809C което използвам е така...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #8

    Отговор: Sony oled a83j

    Добре, благодаря ви. Не съм виждал до сега да е с лента, но няюа проблем щом си е нормално.
    Малко само да свикна с картината, че не е така ярка иначе телевизора е супер. Преди бях със Samsung 50qn90a, но имаше dse ефект и след 20 дни в сервиза ми дадоха протокол за замяна на цената , за която го бях купил...т
    е 2700лв. И така взех сонито, като доплатих 100лв. Чудех се между соното и самсунга но не 50 инча ,а 55, но ме беше страх да няюа пак замърсен екран и да се разправям...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #9

    Отговор: Sony oled a83j

    Здравейте, ноякой има ли представа дали ако яркостта на този модел е на макс ще се повлиае на жипвтоа ма панеша. В смисъл дали няюа да след време да отслабне яркостта или нещо такова.?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #10

    Отговор: Sony oled a83j

    На всеки олед тв яркостта със сигурност оказва влияние върху живота на панела. Не виждам обаче защо му е на някой да набичи яркостта на макс. Много модерно стана да се говори колко зле била яркостта на олед панелите. Това със сигурност е един от минусите на тези панели (сравнено с яркостта на скъпите лед панели), но като сложиш на везната плюсовете, които притежават това не е проблем. Има разни вманиачени типове, които се връзват на приказките на разни ютубъри и след това започват да гледат под лупа и да правят разни сравнения. Това е просто една вещ. Ползваш и като му дойде времето хвърляш/сменяш.
    TOPALOV212 и fakoni харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #11

    Отговор: Sony oled a83j

    препоръчвам ти първите 100-200 часа да го гледаш с по-ниска яркост за да се разработи панела - това между впрочем е валидно за всяко аналогово или механично устройство


    и аз не виждам причина да се набримчи дисплея на максимална яркост - освен ако не е огрян директно от слънчева светлина, но това е равносилно на бавно и мъчително убийство на панела

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #12

    Отговор: Sony oled a83j

    Благодаря ви

    - - - - - - - - - -

    Някой има ли представа, защо в началото като свържа саундбара Филипс с тв през hdmi ark всичко беше наред, а след това не вади звук . Веднъж работи, веднъж не. През блутут няма проблеми но там не ми харесва звука.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    591
    #13

    Отговор: Sony oled a83j

    Няма ли eARC този саундбар? Може да е от кабела, трябва читав, по възможност сертифициран HDMI.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,432
    #14

    Отговор: Sony oled a83j

    Цитат Първоначално публикувано от apmil4ev Виж публикацията
    ...и аз не виждам причина да се набримчи дисплея на максимална яркост - освен ако не е огрян директно от слънчева светлина, но това е равносилно на бавно и мъчително убийство на панела
    Това го избягвайте!
    попадането редовно на директна слънчева светлина обърква вградените в панела датчици, което води до погрешно управление на огретите части и отпечатване.

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Някой има ли представа, защо в началото като свържа саундбара Филипс с тв през hdmi ark всичко беше наред, а след това не вади звук . Веднъж работи, веднъж не. През блутут няма проблеми но там не ми харесва звука.
    Синхронизирай HDMI CEC протоколите на двете устройства, като активираш съответните функции - EasyLink в саундбара и Bravia Sync в менюто на телевизора. Прочети си инструкциите.
    Активирай и eARK в менютата.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #15

    Отговор: Sony oled a83j

    Благодаря ще пробвам. Някой има ли мнение по въпроса дали картината на този модел е леко мътна или си внушавам, понеже преди гледах на самсунг new qled и с 5 инча по малко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чисто нов OLED телевизор Sony KE-55A8P
    От kirretto във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 18-05-22, 15:43
  2. Sony Bravia OLED / A8h /
    От Joro1986 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-21, 22:22
  3. SONY KD-75XH9096 или oled
    От ganev във форум Sony телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 23-02-21, 11:30
  4. Мнения за: SONY KD-48A9 4K Ultra HD OLED SMART
    От danvandan във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-11-20, 16:19
  5. SONY KD-55XF005 или LG OLED 55C8PLA?
    От dictator във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-18, 17:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе