Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 112
Like Tree34Одобрявам

Sony oled a83j

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    629
    #31

    Отговор: Sony oled a83j

    ами то точно заради черното се купуват олед-ите

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #32

    Отговор: Sony oled a83j

    Колеги да се похваля, след толкова писаници тук във форума, минах на 65-ца A83J! За мен е брутален на фона на това, което щях да взема (N95 или X95J)
    Дано ме радва дълги години!

    Поздрави!
    stenly, VanDan, AntrAcsA и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #33

    Отговор: Sony oled a83j

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Колеги да се похваля, след толкова писаници тук във форума, минах на 65-ца A83J! За мен е брутален на фона на това, което щях да взема (N95 или X95J)
    Дано ме радва дълги години!

    Поздрави!
    Супер да си го ползваш със здраве, както каза дълги години ! Само да споделиш за колко пари го взе ? Определено X95J не може да се сравнява с A80J, QN95A е много добър телевизор, много ярък, адски ярък бих казал, но пак има проблеми с блууминг и загуба на детайли във тъмните сцени, все още е доста скъп и... не е Sony, няма този специален " сос " на Сони и техните процеси. Аз си мечтая за флагман на Sony че само суперлативи чувал за техните чипове и обработка на изображението.
    Dominator одобрява това.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #34

    Отговор: Sony oled a83j

    @Dominator, прехода от LCD към OLED е просто брутален. Първите няколко дена не можех да спра да му се възхищавам. Особено вечерно време на тъмно е невероятно. Честита покупка и дълго време да му се радвате.
    Този пост е редактиран от stenly; 12-06-22 в 23:35.
    Dominator и AntrAcsA харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #35

    Отговор: Sony oled a83j

    Искам да попитам дали спред вас като работи телевизора oled 83j два..три часа и яркостта на картината пада без да се пипа настройките. Или само така ми се струва?

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,046
    #36

    Отговор: Sony oled a83j

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Искам да попитам дали спред вас като работи телевизора oled 83j два..три часа и яркостта на картината пада без да се пипа настройките. Или само така ми се струва?
    Има го при всички ОЛЕД телевизори, но Sony са го проектирали много глупаво ! Това е когато имаш статично изображение на екрана, като лого на телевизия, ако гледаш футболен мач и има скорборд, банер , таймер и т.н. При моя LG CX, намалят яркостта само в тази зона, в която е логото, скорборда, банера, който е статичен, докато Sony намалят яркостта на целия екран...
    Оправя се когато смениш канала, или превключиш източника. Трябва да имаш опция за да го изключиш това, при ЛГ има.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #37

    Отговор: Sony oled a83j

    Благодаря! Ще поровя по настройките. Но това е доста тъпо. Разбирам да работи цял ден, но за два часа да ми намаля яркостта е тъпо. Иначе наистина май като сменям канала и става по ярък по някпга. Ама нещо започвам да се дразня с тозо олед технология. За едното черно хиляда неща и изисквания...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #38

    Отговор: Sony oled a83j

    Няма значение колко време работи. Ако на екрана има статичен обект, какъвто е логото на канала, алгоритъмът започва да затъмнява плавно целият екран. При ЛГ и Самсунг, софтуера разпознава статичният елемент и затъмнява само него, освен това може да се изключва, докато при Сони не може.
    brotzki одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #39

    Отговор: Sony oled a83j

    Аз затова, понеже не ми се занимава да се съобразявам с часове на използване, логота, неподвижни кадри, начин на експлоатация, оня ден взех 65X95J. Не отричам предимствата на ОЛЕД-а, не е толкова и проблемът в цената - едни 500-600 лева отгоре, но истинска дилема не е съществувала, исках да си взема флагмана на ЛЕД-овете, докато не се доусъвършенства технологията, тогава ще скачам на ТОР-а И отново да потвърдя за тези, които се колебаят относно големината - 65 инча се гледат нормално от 2,70 метра.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #40

    Отговор: Sony oled a83j

    Е това ако го знаех нямаше да взема оледа. Замислям се дали да се опитам да го върна, но вече ще стане супер туо, защото смених няколко телевизора в Техномаркет.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #41

    Отговор: Sony oled a83j

    Тази технология все още е капризна и си има своите минуси, но пък кеф цена няма.

    В емаг има няколко разопаковани на много приятна цена.
    Dominator одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #42

    Отговор: Sony oled a83j

    Що ги връщат тогава, като е ТОП-а на ТОП-а..?
    Все едно да върна некоя плеимейтка от спалнята...
    И да си викна бабе...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    tanatos одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #43

    Отговор: Sony oled a83j

    Защото е пълно с хора, които си поръчват по няколко тв и връщат за кеф. И тук има такива. Невинаги е защото има проблем.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #44

    Отговор: Sony oled a83j

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    @Dominator, прехода от LCD към OLED е просто брутален. Първите няколко дена не можех да спра да му се възхищавам. Особено вечерно време на тъмно е невероятно. Честита покупка и дълго време да му се радвате.
    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Супер да си го ползваш със здраве, както каза дълги години ! Само да споделиш за колко пари го взе ? Определено X95J не може да се сравнява с A80J, QN95A е много добър телевизор, много ярък, адски ярък бих казал, но пак има проблеми с блууминг и загуба на детайли във тъмните сцени, все още е доста скъп и... не е Sony, няма този специален " сос " на Сони и техните процеси. Аз си мечтая за флагман на Sony че само суперлативи чувал за техните чипове и обработка на изображението.
    3800лв. Благодаря! Точно заради блуминг-а се отказах от топ сериите при LED телевизорите. На крачка бях да взема QN95A - буквално замалко да му срежат лентите на кашона и се сетих че не поддържа DTS (отделно че някак си не ми се искаше да е TIZEN много, много

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от TOPALOV212 Виж публикацията
    Благодаря! Ще поровя по настройките. Но това е доста тъпо. Разбирам да работи цял ден, но за два часа да ми намаля яркостта е тъпо. Иначе наистина май като сменям канала и става по ярък по някпга. Ама нещо започвам да се дразня с тозо олед технология. За едното черно хиляда неща и изисквания...
    По-скоро е от Ambient сензора според мен. Пробвайте с изключен такъв.

    BTW в кашона имаше 2 захранващи кабелела , има ли значение кой от двата се използва? Тоест този който беше в плика на дистанционното не съм го използвал, а другия който си беше извън плика. Не знам дали има разлиак в захранващия кабел.
    Този пост е редактиран от Dominator; 13-06-22 в 14:14.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    176
    #45

    Отговор: Sony oled a83j

    Всичко е изкл. Еко ,авто ..Всичко. Исках мнение дали наистина е така или си въобразявам,че се пошучва. Но наистина като поработи 1ч ми се струва, че сатава по-тъмен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чисто нов OLED телевизор Sony KE-55A8P
    От kirretto във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 18-05-22, 15:43
  2. Sony Bravia OLED / A8h /
    От Joro1986 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-21, 22:22
  3. SONY KD-75XH9096 или oled
    От ganev във форум Sony телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 23-02-21, 11:30
  4. Мнения за: SONY KD-48A9 4K Ultra HD OLED SMART
    От danvandan във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-11-20, 16:19
  5. SONY KD-55XF005 или LG OLED 55C8PLA?
    От dictator във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-18, 17:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе