Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 115
Like Tree43Одобрявам

Sony XR 65A83K - настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #91

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Нищо не се е потвърдило, след толкова писане от толкова хора, как пък не взе под внимание нищо?
    Защо не сложиш на сеттопбокса 19.3 на коди, да си потвърдиш версията?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #92

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Излезе ми на Коди на ТВ-то (19.3), че има стабилна 19.5, но само като информация и да видя на сайта им. Но не ми предлага ъпдейт.
    JKanchev одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #93

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    В плейстора, има изискване от Гугъл, от определена дата да не се качват неща, които не покриват определени критерии. За това новите версии на Коди не могат да ги качат. По спомен, трябва да са андроид 10 реди приложенията, а Коди 19 не ги покрива (Сигурно работят по Коди 20, който ще е в маркета)
    Ако изтеглиш от сайта на коди апк-то ще си работи.

  5. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #94

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    По спомен, трябва да са андроид 10 реди приложенията, а Коди 19 не ги покрива (Сигурно работят по Коди 20, който ще е в маркета)
    Не знам дали това е причината, но Гугъл иска всички приложения вече да са 64-битови.
    Примерно нa новите телефони Google Pixel 7 и 7pro не могат да се инсталират приложения които имат само 32-битова версия

    https://pixelmedia.bg/google-pixel-7...-%D0%BF%D0%BE/

  6. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #95

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Нищо не се е потвърдило, след толкова писане от толкова хора, как пък не взе под внимание нищо?
    Защо не сложиш на сеттопбокса 19.3 на коди, да си потвърдиш версията?
    Защото първото нещо, което направих "писателю" бе точно това - коментирах го още в началото дори в телефонен разговор със VanDan /със същият ТВ/. Приликата със колегата е, че имам еднакви телевизори и озвучителни системи, А разликата е, че VanDan продължава да иска да си използва СТБ-а.
    19.3 на Гугъл ТВ има орязани звукови формати видимо в самите му разрешени за поддържане формати с ясната липса на TrueHD.
    За да си доволен - Не е проблема в Коди 19.3 версията - Проблема е във Коди 19.3 версията за Гугъл ТВ и липсата на TrueHD.


    Що вместо да пишеш въпросителни в темата не дадеш нещо конкретно по самият казус в нея прочел нещо от някъде подобно място като това:https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=365127
    и споделил нещо от някъде?

    Темата е за въпросният модел ТВ, който пропуска trueHD видно от скрийншотите от външен плеър, а от вграденият КОДИ 19.3 не иска.?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #96

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    А, ем ги пуска, ем няма кой да ги хване Сто човека написаха, че от андроида на телевизора не върви, а от външен плеър върви, ти се хвана за версията на Коди. Не е от версията на коди, от версията на андроида на телевизора ти е - ето написах го в прав текст. Липса на библиотеки за звук, умишлено или не, не коментирам. На външен плеър, където библиотеките ги има и работят и с версия 19.3 ще работят, като не вярваш, имаш сет топ бокс, сложи му 19.3 да видиш.

    Едит. Няма нужда да ти давам линкове, ако искаш ми вярвай. Ползвам XBMC от както беше официалния медиа плеър xbox и беше на майкрософт, още преди да бъде свободен плеър и ако щеш вярвай, нямам нужда да чета тук и там за повечето неща около него

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #97

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Аз не искам да се меся, но просто да си кажа, че откакто взех Сонито не съм пускал Ugoos-а. TrueHD не ми е грижа и аз проблем с това нямам.
    Този пост е редактиран от VanDan; 27-12-22 в 19:29.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #98

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Е ти апк-то инсталира ли? Инсталира се апк, от андроида и зип от коди.
    https://stefanilchev.github.io/ElementumService/
    Този universal би трябвало да инсталираш.
    Теглиш на флашка и инсталираш с файлов мениджър x-plore примерно.
    Да се самоцитирам, на Филипса, където работеше елементум с апк-то и зип-а на @стефанилчев дойде ъпдейт до андроид 11 (преди това беше 10) и спря да работи. Мъчих се половин час, със разрешения и преинсталиране на коди, елементум, апк и зип, но не стана. Може да има вариант, но нямах време да търся . С Коди 18 и елементум от офицалното репо си работи, така и го оставих. Баща ми Долби Вижън, едва ли ще търси да гледа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #99

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Никога не съм хвалил нещо, само защото съм си го купил. Дори въпросният модел Сони 55А83К го взех доста импулсивно, защото въобще не мислех да купувам нов ТВ. Търсехме нещо за мой приятел и се оказа накрая, че той не купи нищо, а мен нави за OLED. Но след 40 дни ползване мога да заявя, че лично съм изключително доволен. Намерих прилични настройки за различните видове сигнал и картината ми доставя огромно удоволствие. Функциите му с условието, че приемам обсъжданите по-горе 1-2 ограничения ме устройват напълно. Гледах почти всички мачове от световното, много сериали и филми (повечето 4к) от 3 стрийминг платформи и няколко вече свалени и споделени на комп в локалната ми мрежа. Това е разбира се мое лично мнение, съобразно моето виждане, начин на ползване и нужди.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #100

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Защото първото нещо, което направих "писателю" бе точно това - коментирах го още в началото дори в телефонен разговор със VanDan /със същият ТВ/. Приликата със колегата е, че имам еднакви телевизори и озвучителни системи, А разликата е, че VanDan продължава да иска да си използва СТБ-а.
    19.3 на Гугъл ТВ има орязани звукови формати видимо в самите му разрешени за поддържане формати с ясната липса на TrueHD.
    За да си доволен - Не е проблема в Коди 19.3 версията - Проблема е във Коди 19.3 версията за Гугъл ТВ и липсата на TrueHD.


    Що вместо да пишеш въпросителни в темата не дадеш нещо конкретно по самият казус в нея прочел нещо от някъде подобно място като това:https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=365127
    и споделил нещо от някъде?

    Темата е за въпросният модел ТВ, който пропуска trueHD видно от скрийншотите от външен плеър, а от вграденият КОДИ 19.3 не иска.?
    Вече ми се ъпдейтна на ТВ-то само до Коди 20. Можеш да пробваш.

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #101

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Да,следя ги нещата.

    И при мен излезе, че има ъпдейт до v20, но се въздържах за да проверя дали работи със "Добавката на Мартин - Мар33". Като прочетох мисля, че всичко е наред с добавката и версията, но все пак Моля някой ползвател да потвърди?

    VanDan би ли проверил при теб на Гугъл ТВ и вече ъпната версия 20 - Settings / System / Audio във секция Audio Passthrough има налично с възможност за актовиране TrueHD???

    Благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #102

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Не, няма такава опция. И преди нямаше, и сега няма.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #103

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Жалко.
    Някакво изградено впечатление от v20 - би трябвало да няма проблеми при ползването на Мар33 добавката?

    ПП. Явно за да докарам TrueHD без СТБ ще трябва да търся инструкции за ръчно инсталиране на някой add-on или определена версия на Коди???

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #104

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Мар33 е репо с няколко добавки. Не съм сигурен, че е коректно да се обобщава за него като едно. Не мога да дам отзив за повечето от тях на Коди 20, защото не ползвам добавките за гледане на торенти директно. То и торенти почти спрях да гледам след като плащам 3 стрийминг платформи от 2 месеца.
    Аз считам, че няма никаква възможност да изкараш TrueHD от този ТВ (хардуер) с конкретната му ОС. И никакъв аддон или версия на Коди няма да променят това. Ти очевидно имаш друго мнение. Беше решил, че 19.3 е виновника. Но 19.3 на друго устройство работи. Сега и 20 ли е виновен.
    Ти се бъркаш, когато показа че си включил външен плеар към тв и той го "пропускал". Важно е началното устройство (СТБ в случая), на което се изпълнява софтуера (Коди в случая) да разпознава и "пропуска" TrueHD от файла. В твоя пример ТВ не е възпроизвеждащо устройство за файла. Когато софтуерът (плеар) се изпълнява на самото ТВ и възпроизвежда файла не поддържа (дори и само като "пропускане") TrueHD.
    Така че нито един софтуер (плеар) или аддон няма да подкарат TrueHD на комбинацията от нашите ТВ и настоящата им ОС. Проблемът е във версията на GoogleTV от Sony, която е на ТВ-то. Такъв проблем имах на външния плеар (Ugoos) в началото, когато един формат не се поддържаше под Андроид, но го имаше под Coreelec. Това на една и съща версия на Коди.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-01-23 в 13:28.

  18. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #105

    Отговор: Sony XR 65A83K - настройки

    Даа, добре колега - разбрах вашата теза, която е предполагаема като моята с разликата, че има един цитиран от теб проверен факт на този етап.
    Етапи много. "Паживьом - увидим" - няма нужда от напрежение. В колегиални спорове само се ражда истина, дълголетие и спокоен технологичен живот.

    Хубав ден!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Настройки за SONY XR-55X92J
    От stoyanhristov във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-21, 09:35
  2. Настройки за телевизор Sony kd-43xg7096
    От panteroid във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 31-03-20, 16:33
  3. Въпрос: Ресийвър Sony настройки
    От UserBG1234 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-16, 16:33
  4. Настройки картина на SONY-KDL40CX520
    От valio.80 във форум Sony телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-12, 13:07
  5. Sony Experria Arc проблем с настройки
    От ops5 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 5
    Последно: 14-11-11, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе