Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By svetlio1

CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #1

    CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Здравейте. Преди година и нещо взех SONY KD-50X82JAEP. Oт няколко седмици има проблем с картината, пикселизира, насича и звука и не става за гледане. През другите входове пуска кристална такав. Смятам, че има дефект в CI Slota и от там идва проблемът, така после и от кабелната ми казаха без да им казвам какво мисля по въпроса. Четох в интернет, че конкретно този модел има проблеми с това. Дали чрез ъпдейте ще се оправи положението или да го връщам направо в магазина. Не мога да постна снимка от картината, не е пускан ъпдейт, откакто е купен. ТВ се ползва от родителите ми.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #2

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Пробвай с друг CI модул, викни ги от кабеларката и да тестват няколко модула.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Значи аз не съм на място. Карах баща ми да пробва модула и картата от другия тв в кухнята 22 инчов филипс от турските ребрандиран вестел. Ходили са и техници.

    Четох този коментар от сайта на един от магазините...
    Като качество на изображението е добре. Изчетох много за него как трябва да се настрой, но продължава да лагва на кабелна телевизия с коаксиален кабел и модул, при превключване на каналите с първия момент засича и след това работи нормално. До тук стигам до извода, че е от операционната система и се надявам това със следващият ъпдейт да се оправи. Тъй като имам още две Sony TV, разбрах, че причината не е в модулите за декодиране и т.н. Другото странно нещо е, че първоначално пускане и смяна на каналите ме информира, че нямам запаметени канали и иска да сканирам отново, това е досадно и за да се оправи трябва да го рестартирам. Това е досадно. Поработете за нов ъпдейт. Благодаря!
    Дали е нещо сходни като цяло. Техника е пуснал телевизия през някакво устройство...сигуно бокс и всичко е вървяло на 6. 2 часа е работил по повредата.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Просто понякога тв и модул "не се разберат" добре и трябва да се пробва с друг или друга марка модул. При мен съм имал проблеми с модул на един тв и никакви със същия на друг (друга марка) тв . Понеже ги въртя често и имаше един "Смит", който пък работеше добре само на по-стари тв...
    Един рестарт на тв също е полезен - най-добре с изключване от контакта за 5-10 мин.
    Swon одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #5

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Ще питам какво е правил техникът, ако могат да ми обяснят. Mодолът и на двата ТВ, доколкото знам/спомням си, е GRIFFIN. По принцип откакто е взет се ползва само за ТВ и досега е работил перфектно.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #6

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Грифин е кодировката - да не си на СКАТ? Модулите най-често са Смит и Неотион.
    Ако сте на друга кабеларка и имат/предлагат карти/модули на Конакс кодиране ги накарай да ти го сменят с такъв (ако сте на СКАТ - те имат и аз съм техен абонат)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Не. Networx.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Провери за ъпдейт и действай ако има нова версия.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #9

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    Да ще пробвам с TV quick support да дам напътствия да го ъпдейтнат, защото не съм на място, не мога и да ида до там, а баща ми не може да работи със смарт неща изобщо. Няма и кой да изнамери да се занимава с това. Знае само Vol+, vol - и канал нагоре и надолу. По-лошото е, че и аз със сони тв не съм работил - с конкретния ТВ само веднъж. Гледах едно меню на 85j през тубата.
    edit: Eто на тоя ъпдейт попаднах, докато рових из сайта. Дано това да реши проблема. Интересното е, че досега около година и нещо проблем не е имало, а отскоро се е появил, като телевизора му бех изключил връзката с интернет, че да не ги притеснява нещо, ако излезе.
    https://www.sony.bg/electronics/supp...icles/00275350
    Този пост е редактиран от m1TeT0; 11-03-23 в 12:31.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    8
    #10

    Отговор: CI slot проблем и SONY KD-50X82JAEP

    С последния ъпдейт се оправи всичко. Благодаря за помощта !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам видео карта на AGP slot
    От HunterBG във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 26-03-10, 01:12
  2. Преходник от ... към ISA Slot
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 08-10-02, 14:59
  3. AC97 Audio na CMR/AMR slot
    От T във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 30-08-02, 17:36
  4. AMR Slot
    От mikk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-01, 09:23
  5. 440BX(Slot 1) + Celeron 700Mhz
    От KingRex във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 29
    Последно: 30-08-01, 10:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе