Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 42
Like Tree19Одобрявам

Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #16

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Виж функцията Motionflow и експериментирай с нея.
    Здравей! Ами... И това вече го правих и пробвах, но за съжаление без положителен ефект!... И така... Ок. Добре. Мерси много, все пак за включването!...

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Честито Bobsano ,за придобивката. Да си е ползваш със здраве!
    Това е така наречения "ефект сапунена опера", (добавяне на изкуствено на допълнителни кадри fps) за гладко възпроизвеждане на картината
    Той е наличен в новите ТВ от повече от поне 10 години. За различните производители, името е различно, а ефекта е същия "мазоч"
    How to Disable the Annoying Soap Opera Effect That's Ruining Your TV
    Здравей! Мерси много! Ахам... Ясно! Ок. Добре. Еми... Иначе, аз видях линка, който си постнал и направих необходимите настройки, като сложих режима на картината, да е - Кино и съответно изключих MotionFlow - а и другите настройки свързани с него и наистина има някакво подобрение, но поне според не е много голямо и не е достатъчно това подобрение!... Та така... Мерси много и на теб, че се включи в темата!...

    Все пак, тези дни, ще продължавам, да правя опити и експерименти... Весели празници на всички! Живи и здрави! И до скоро!...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #17

    Smile Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Здравейте отново! Значи... Първо... За много години на всички! Живи и здрави!... Та... Тези дни мисля, че изтествах и изпробвах почти всичко, като режими и настройки на картината на моя тв, както и смених самите HDMI кабели и ги свързах в подходящите HDMI портове, но за съжаление подобрението на проблема е съвсем малко, но не е достатъчно! Иначе... Поне според мен от това, което тествах и пробвах е мисля, че този проблем с тв - то не е свързан с така наречения - Ефект на Сапунена Опера, а е нещо друго, но какво е точно и как да го оправя, не знам!?... А и това мазане/размазване на картината се забелязва в тази част на екрана само, където е движението!... Примерно... Забелязва се най - много при компютъра, както и при Спорт, когато гледам от приемниците ми, като най - вече спорта е Футбол!... Та така... Общо взето е странен проблема, но се надявам, че може, да се оправи или поне, да се намали драстично този ефект/дефект!... И така... Ок. Добре. Еми... Надявам се, че този път, ще се включат повече хора, които да се отзоват! Благодаря предварително на всички! Чао засега. Лека вечер. И до скоро!...

  4. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #18

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от Bobsano Виж публикацията
    …Примерно... Забелязва се най - много при компютъра, както и при Спорт, когато гледам от приемниците ми, като най - вече спорта е Футбол!... Та така... Общо взето е странен проблема, но се надявам, че може, да се оправи или поне, да се намали драстично този ефект/дефект!... …
    Направи си един рисет на телевизора на не си разбъзикъл нещо и може да направиш клипче да видим забелязва ли се.

    Виж дали се забелязва на самият телевизор на настройки по подразбиране след като рисетнеш, без външен източник от HDMI.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bobsano одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #19

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Здравей и на теб! Ами... Дали, ще е възможно, да направя видеа с телефона, но без да правя ресет на телевизора!? Питам, защото ако тръгна, да правя ресет на тв - то, то имам много запазени настройки и приложения и ще трябва да правя всичко отначало!... Но и не знам дали, ще може да се види самия проблем, при положение, че правя видео с камерата на телефона!? И така... Ок. Добре. Благодаря ти много, все пак, че се включи в темата. Чао засега. Лека вечер. И до скоро!...

  6. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #20

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от Bobsano Виж публикацията
    Здравей и на теб! Ами... Дали, ще е възможно, да направя видеа с телефона, но без да правя ресет на телевизора!? Питам, защото ако тръгна, да правя ресет на тв - то, то имам много запазени настройки и приложения и ще трябва да правя всичко отначало!... Но и не знам дали, ще може да се види самия проблем, при положение, че правя видео с камерата на телефона!? И така... Ок. Добре. Благодаря ти много, все пак, че се включи в темата. Чао засега. Лека вечер. И до скоро!...
    А как знаеш че някоя от твоите настройки не е проблемна? Най-добре рисет според мен, ти си решаваш сам.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bobsano одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #21

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Ако проблема е само на външни източници... дали не е проблем с настройките (възможностите) на самите външни устройства?
    Ако гледаш през вградените тунери има ли подобни проблеми?
    Bobsano одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #22

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Можеш да резетнеш менютата и подменютата на картината, без да резетваш целият телевизор.
    Bobsano одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #23

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Ако проблема е само на външни източници... дали не е проблем с настройките (възможностите) на самите външни устройства?
    Ако гледаш през вградените тунери има ли подобни проблеми?
    Здравей! Ами... Не ми се вярва, да е от самите външни източници, защото те са много добри, като параметри и характеристики! Иначе, досега не съм тествал на вградените тунери, защото няма какво толкова да пусна като сигнал на тях за сравнение!... Все пак съм тествал на самия телевизор приложенията, като ТиВиМейт и Ютуб, но и там си го има има проблема!... И така... Ок. Добре. Благодаря и на теб, че се включваш в темата!...

    Цитат Първоначално публикувано от solo5 Виж публикацията
    Можеш да резетнеш менютата и подменютата на картината, без да резетваш целият телевизор.
    Е... Ок, но и това го пробвах вече, но за съжаление без положителен резултат! И така... Еми... Благодаря ти много и на теб за включването!...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #24

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Освен да провериш за някакви ъпдейти на софтуера на телевизора, които да инсталираш, за друго не се сещам
    Bobsano одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #25

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Ок, ноо... И софтуера на телевизора, както и всички приложения са си със последните версии!... Тоест всичко е обновено и е актуално! И така... Еми... То и аз вече почвам, да се поизчерпвам откъм идеи!... Ок!... Благодаря ти много, все пак, че се отзоваваш!...

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #26

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Цитат Първоначално публикувано от Bobsano Виж публикацията
    Поне според мен от това, което тествах и пробвах е мисля, че този проблем с тв - то не е свързан с така наречения - Ефект на Сапунена Опера, а е нещо друго, но какво е точно и как да го оправя, не знам!?... А и това мазане/размазване на картината се забелязва в тази част на екрана само, където е движението!... Примерно... Забелязва се най - много при компютъра, както и при Спорт, когато гледам от приемниците ми, като най - вече спорта е Футбол!...
    Цитат Първоначално публикувано от Bobsano Виж публикацията
    Здравей! Ами... Не ми се вярва, да е от самите външни източници, защото те са много добри, като параметри и характеристики! Иначе, досега не съм тествал на вградените тунери, защото няма какво толкова да пусна като сигнал на тях за сравнение!... Все пак съм тествал на самия телевизор приложенията, като ТиВиМейт и Ютуб, но и там си го има има проблема!
    Смени източника на сигнал. Приложенията за стрииминг, не стават за тестване.
    Bobsano одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #27

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Здравей и на теб, Човек! Аха... Ок, но за да сменя източника на сигнал, ще се наложи, да търся устройства от други хора!... Та... Да, ще потърся тези дни други подобни устройства от мои хора и ще тествам отново, за да видя и сравня, дали ще има някаква положителна разлика или няма, да има!... И така... Ок. Добре. Благодаря много и на теб за идеята и за включването в темата!...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    56
    #28

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Изтегли някой UHD филм и си го пусни през USB флашка или SSD диск.
    Bobsano одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #29

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    Блу рей ремукс пусни има в торентите
    Bobsano одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    592
    #30

    Отговор: Sony BRAVIA XR | A95K | 4K OLED

    А какъв е проблема да се върне на заводски настройки? След това работата е не повече от 10-15 минути.
    Bobsano одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор м/у Sony OLED 55A75K и Samsung OLED 55S95B
    От KupoB във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-22, 07:59
  2. Sony Bravia OLED / A8h /
    От Joro1986 във форум Sony телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 19-10-21, 22:22
  3. Sony Bravia KDL-32WD757 или Sony Bravia KDL-32WD759
    От asmil във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-18, 22:23
  4. LCD LED Sony Bravia
    От vania91991 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-11, 15:50
  5. Sony Bravia
    От Anteri във форум Sony телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 01-09-10, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе