Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree2Одобрявам

YouTube - KD-43XF7096

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    642
    #1

    YouTube - KD-43XF7096

    Имам KD-43XF7096 и от около месец и нещо Youtube спря да ми работи (също и Netflix). Натискам копчето и се отваря едно меню с 3 позиции (Retry, Network Setup, Cancel).

    Configuration failed while connecting.
    There is no link. Please check the cables. <1002>
    Select Network Setup to check your network settings...

    В началото изглеждаше, че DHCP не си е намерило адреса и при ръчно търсене после тръгваше и YT. Но сега не става дори след като се вижда, че има IP адрес. Рутерът ми не е сменян, нямам проблеми с интернета на компютъра. Опасявам се, че Youtube са променили нещо и моделът може вече да не се поддържа или нещо такова. ТВ е вързан с кабел до рутера, пробвах и през Wifi без промяна. Рестартирах и рутера да не се е задръстил с нещо. Съмнителното е, че и Netflix не се отваря - едва ли едновременно ще направят промени.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    694
    #2

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Едва ли е от модела. Едното Sony вкъщи също е от 2018 и всичко си работи. Пробвахте ли да върнете на заводски настройки? Можете да му сложите някъв бокс и ще си решите проблема.

  4. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    612
    #3

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Предполагам, че YouTube са спряли поддръжката на устройството Ви. Най-вероятно до една-две години това чака и мен като собственик на SONY XF9005 от 2018г. Ето какво пишат от YouTube:

    Периодично актуализираме стандартите си за сигурност, за да гарантираме, че информацията на потребителите е защитена. Това означава, че изключваме услугите си на устройства, които вече не отговарят на тези стандарти. Ако телевизорът ви има уеб браузър, може да имате опцията да продължите да използвате YouTube чрез уебсайта youtube.com.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,633
    #4

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    В магазина излизат ли като налични? Обновете системата и приложенията.
    Този пост е редактиран от brotzki; 18-05-24 в 11:18.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #5

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    имам едно старо лг(43" и по спомен 2013г го купувах) - преместил съм го в спалнята - сега проверих - бачка си youtube , та се съмнявам старата година на производство да е е причината за спиране youtube

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,334
    #6

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    LG си работят.
    А Sony все пак са "върха на сладоледа" и при тях всичко е възможно. Особено гадостите за сметка на клиентите.
    Проверете на сайта на Sony дали не е написано нещо за спиране на поддръжката на някои или всички Smart Apps за вашия модел/ година!
    Премахване на определени функции от модели телевизори BRAVIA | Sony BG

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,401
    #7

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Този модел не е с Андроид, а е със Линукс. Направи му ресет на тв-то може и да се оправи. Ако ли не, един бокс.

  10. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,104
    #8

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Този модел не е с Андроид, а е със Линукс. Направи му ресет на тв-то може и да се оправи. Ако ли не, един бокс.
    Да, това щях да попитам и аз, дали е с андроид, защото това е един от недостатъка на андроид и предимството на операционни системи като WebOS и Tizen, редица приложения след време спират поддръжка на старите версии на андроид.

    В сайта на Сони <1002> показва проблеми с мрежата/WI-FI и т.н. но, да, добре е човека да му даде един фабричен ресет, няма какво да губи освен кабелните канали.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    642
    #9

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Не е с Андроид. С бокс е ясно, че може да се реши въпроса, но си е по-удобно с копчето на дистанционното. Натискаш, тръгва веднага. Едно от добре направените неща. Странното е какъв проблем с мрежата може да е. Единственото, което измислих е, ако DNS на доставчика е разбутан и не връща правилен адрес. Ако ресетна сигурно ще изгуби всички настроени канали? Добре, че имат някаква програмка за подреждане и импорт/експорт.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    913
    #10

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Може да е от кабела, или рутера нещо. Ако имаш някакъв суйч, сложи между рутера и тв. Или пробвай на вифи.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    642
    #11

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Преди малко пуснах хотспот от телефон - няма разлика. Ще трябва да правя ресет.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    913
    #12

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Изключи ли кабела, като пробва хотспота?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    642
    #13

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Не съм. Нали показва на статус на мрежа, че е наред и IP адреса от телефона.

    - - - - - - - - - -

    Отбой по темата. Преместих лан кабела на друг порт и взе че тръгна. Добре че не правих ресет напразно.
    espace и AntrAcsA харесват това.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,588
    #14

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Нищо не е спирало при Сони Андроид моделите - моя е от 2015 и си бачка ютюб (щото само него съм пробвал/ползвал ) - вероятно и повечето останали приложения.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    642
    #15

    Отговор: YouTube - KD-43XF7096

    Дано задържат още 5-10г, че имам един Панасоник модел някъде 2010, които имаше YouTube и Skype за известно време. След няколко ъпдейта спря едното, после и другото. Излезе, че си купуваш екстри, които са временно демо. Не че съм ги ползвал реално.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем при Youtube
    От Kill-op във форум Sony телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 27-11-21, 10:20
  2. KD-43XF7096
    От i486 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-19, 12:28
  3. 4K SUHD и Youtube?
    От Asen във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 14-12-17, 12:42
  4. ET 50 YouTube не работи.
    От tolostoi във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 05-06-16, 09:36
  5. Youtube е паднал!?
    От FearMe във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 18-03-16, 16:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе