Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 144
Like Tree38Одобрявам

Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #121

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Тази Bravia е ясно, че ще е добра, но и цената и ще е доста солена. Сигурен съм, че ще е по-скъпа от G6 и S99H, което автоматично ще постави модела на заден план при един евентуален избор на флагман. С оглед на факта, че това може би са последните телевизори на Sony, ще си заслужава човек да се бръкне, стига да е фен на марката.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    43,444
    #122

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Тази Bravia е ясно, че ще е добра, но и цената и ще е доста солена. Сигурен съм, че ще е по-скъпа от G6 и S99H, което автоматично ще постави модела на заден план при един евентуален избор на флагман. С оглед на факта, че това може би са последните телевизори на Sony, ще си заслужава човек да се бръкне, стига да е фен на марката.
    Няма значение, кой произвежда и асемблира телевизорите. Sony от над 10 години няма собствени фабрики. Продаде ги...
    https://www.bgr.com/2171977/who-make...tvs-and-where/
    ето ти и тази на Foxconn , където асемблират моделите за Европа
    https://www.google.com/maps/@48.3263...oASAFQAw%3D%3D

    Намерих информация за споразумението между Sony и TCL за съвместната компания Bravia Inc. (пълният договор не е публично достъпен, както е обичайно за такива корпоративни сделки, но има официални прессъобщения и детайли).
    Ключови факти за сделката:


    • Дата на MOU (споразумение за намерения): 20 януари 2026 г.
    • Дата на окончателните (definitive) споразумения: 31 март 2026 г.
    • Нова компания: Bravia Inc. (планирано име, потвърдено в много източници).
    • Собственост:
      • TCL — 51% (контролиращо мнозинство, оперативен контрол).
      • Sony — 49% (запазва значително влияние).

    • Стойност: TCL плаща на Sony около 75.4 милиарда йени (около 474–475 млн. USD), с възможни корекции според нетен дълг и оборотен капитал. Общата enterprise value на бизнеса е около 102.8 млрд. йени (~650 млн. USD).
    • Старт на операциите: Април 2027 г. (след регулаторни одобрения).

    Какво включва сделката?

    Sony прехвърля своя home entertainment бизнес (Bravia TVs, професионални дисплеи, проектори, home audio продукти като home theater системи и др.) в новата компания. Новата компания ще се занимава с:

    • Разработка и дизайн (Sony запазва ключови технологии за картина и звук).
    • Производство, продажби, логистика и поддръжка (използвайки силите на TCL — мащаб, верига на доставки и дисплей технологии).
    • Продуктите ще продължат да носят Sony и Bravia брандовете.

    Sony ще създаде изцяло своя дъщерна компания (Preparatory Company), в която TCL ще се включи с 51%.
    Официални източници



    Пълният текст на договора не е публикуван публично (има само обобщения в прессъобщенията и регулаторни filings).
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-06-26 в 10:54.
    Gena_bs и CubanLinx харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #123

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    Браво, РГБто минимед им е перфектво!
    Този пост е редактиран от brotzki; 21-06-26 в 22:24.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #124

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Но като blooming май е под нивото на X11L. Двата са на подобна цена в Германия за 85 инча, над 5k евро.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #125

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Странна е тази близост в цената. Немците кое ли ще изберат?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #126

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Само немците ли? И на мен не ми е нормално това да струва колкото Sony. В Китай със сигурност ще си купят тяхната стока, но извън Китай....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #127

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    X11L вероятно ползва по-скъп панел и ако Сони пуснат нещо подобно, то ще е с по-висока цена. Донякъде са и различен тип тв-та двата модела.
    А това ревю на Bravia-та в reddit има малък ъпдейт - казва че в гейминг режим димирането реагирало по-бавно от което се забелязвало допълнително размазване.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    1,639
    #128

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Sony си имат недостатъци от край време и въпреки това не знам да има по-добро. Относно X11L, може и да е с по-добър панел, но цялостното качество не ми се вярва да е като на Sony.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #129

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Тъкмо го похвали като oled killer и ако не го оправят с ъпдейт, ще блести повече за филми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2025
    Мнения
    71
    #130

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Sony си имат недостатъци от край време и въпреки това не знам да има по-добро. Относно X11L, може и да е с по-добър панел, но цялостното качество не ми се вярва да е като на Sony.
    Догодина ще видим първите модели след придобиването на дял от TCL . Тогава е интересно какво ще е качеството на Sony .
    Този пост е редактиран от Somak; 22-06-26 в 13:09.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #131

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Едва ли ще се промени нещо и повечето хора ще продължават да ги знаят като две отделни марки. Идеята е да не се тръби много и утвърденото да продължава да държи по-високи цени.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,743
    #132

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    човека е описал фундаменталните недостатъци/преимущества на двата вида матрици ,все едно открива топлата вода .. явно не чете достатъчно ревюта

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #133

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    Само немците ли? И на мен не ми е нормално това да струва колкото Sony. В Китай със сигурност ще си купят тяхната стока, но извън Китай....
    За китайска версия с китайската цена става.
    Кви си тия китайчета и при телефоните за 2-3000 лв?! За 1000 лв се прежалваш с китайската версия и недостатъците.
    Този пост е редактиран от brotzki; 23-06-26 в 09:31.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    2,653
    #134

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Цитат Първоначално публикувано от casal Виж публикацията
    Но като blooming май е под нивото на X11L. Двата са на подобна цена в Германия за 85 инча, над 5k евро.
    X11 не е РГБ.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2024
    Мнения
    701
    #135

    Отговор: Sony телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия

    Точно и затова B9M2 трябва да се сравнява с RM7L, който е далеч по-евтин

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 64
    Последно: Вчера, 12:52
  2. LG телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 107
    Последно: 25-06-26, 19:26
  3. Hisense телевизори 2026 (инфо в първи пост) - дискусия
    От hristoslav2 във форум Hisense телевизори
    Отговори: 34
    Последно: 22-06-26, 18:33
  4. SONY телевизори 2015
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 866
    Последно: 02-01-16, 07:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе