Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 98
Like Tree16Одобрявам

Проблем Sony43W805C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #46

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Здравей pulsedriverbg.След като тв ходи в клиниката редовно ще разберем на кой път имаме право на замяна с друг вид животно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #47

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Няма значение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #48

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Друго беше интересно при вземането на тв от сервиза.Извадиха го от кашона:пуснаха му тока:завъртяха се цветните топченца:Вашто тв работи.Няма време.В къщи огледах панела с фенерче.Мазнотии от пръсти по екрана.Отстрани и в горната част на панела.Миене,триене преборих се с петната.Проверка за остарял софтуер.Софтуер от балканската война.Подновяване-пет цигари докато трае този процес и много ,много молитви.....

    - - - - - - - - - -

    Моят извод е ,че самия сервиз има страх да инсталира последния софтуер на тв-животното.....Ако аз се обадя на подръжката на компанията ще ги пратя на черешата.....Кажете им на тези тъпаци когато ни връщат тв-тата да инсталират последния софтуер за модела.Горещо препоръчвам да гледате видео материала от Христослав.

    - - - - - - - - - -

    Както казва pilot -няма значение.А едно време какви тв-та имаше.Стабилни,здрави и тежки.Необходима беше волга за да ги преместиш от едно село в друго село.......

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #49

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Какво успокоение само: Да не забравяме че едно време Sony произвеждаха тенджери и тигани. Така е когато има много вярващи на големия мит Sony. Искрено ви съчувствам.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #50

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от franki1 Виж публикацията
    Какво успокоение само: Да не забравяме че едно време Sony произвеждаха тенджери и тигани. Така е когато има много вярващи на големия мит Sony. Искрено ви съчувствам.
    Е..точно ти с Vizioto ли се обади..където го сглобяват в съюза на слепите в Китай,и е съвместна разработка с кооперация на тих труд...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #51

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Е..точно ти с Vizioto ли се обади..където го сглобяват в съюза на слепите в Китай,и е съвместна разработка с кооперация на тих труд...
    Напротив не e Vizio, а по точно Toshiba 40TL938 G и Samsung 32j4100

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #52

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от franki1 Виж публикацията
    Напротив не e Vizio, а по точно Toshiba 40TL938 G и Samsung 32j4100
    Я виж пост №985........https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...tml#post705249

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    40
    #53

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Ок сега разбрах. Това е програма за компютър и се казва PS3 Media Server и в настройка на самата програма съм използвал настройка Vizio Smart защото имаше друг модел за Toshiba по-стар модел.Възможно е Vizio да ползват софтуер изполван от Toshiba (той е някаква версия на Linux). Просто исках да подкарам телевизора през мултимедиен сървър на компа и стана. Дори го подкарах от смартфон. Ако прочетеш цялата тема ще разбереш.

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #54

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Цитат Първоначално публикувано от franki1 Виж публикацията
    Ок сега разбрах. Това е програма за компютър и се казва PS3 Media Server и в настройка на самата програма съм използвал настройка Vizio Smart защото имаше друг модел за Toshiba по-стар модел.Възможно е Vizio да ползват софтуер изполван от Toshiba (той е някаква версия на Linux). Просто исках да подкарам телевизора през мултимедиен сървър на компа и стана. Дори го подкарах от смартфон. Ако прочетеш цялата тема ще разбереш.

    OK....за това ти прощавам...ама за тенджърите не си прав
    franki1 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #55

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Здравейте форумчани.Толерантност и диалог,разбира се,но не и капитулация.Цензурата е навсякъде.....Да разгорим темичката за нашто вече обичано тв 43W805С.Най-коментирания тв надлъж и нашир по цялата земя.Има ли проблем това тв.Няма проблем,има само малки проблемчета,които вече не забелязвам.Стари мъдри хора казват ,че КОЛИЧЕСТВОТО много често бие качеството.Това ТВ заслужава своя собствена тема.Модераторите с гумичките да не отварят нова тъй като тази има почти 4000 посещения.

    - - - - - - - - - -

    Работим,работим момчета.Задача-настройка на картината на любимото тв 43W805C.Разбира се,когато става въпрос за флагмани със 102 платна красивата картина е парично изражение.Работим за нашите лодки от серията W.Пробвах настройките от рейтингс за потребителски режим.Жълтеят ми.Сега гледам на домашно кино.Какво влиза в тв.До мазето на блока оптичен кабел,30 метра лан кабел до модема,после тв бокса на виваком и HDMI кабел във вход HDMI 1 / MHL.Това е веригата на цифровия сигнал.

    - - - - - - - - - -

    Тази задача има много отговори.Условия;КА модули изключенчи,настройки за PS 1,2,3,4,5,6.... също.Надявам се ,че много фоумчани ще споделят своите настройки за режим на картината:стандартен,потребителски,професионално кино и домашно кино.Нека започнем със основните настройки,допълнтелната цветна трмпература и 10 точковото бяло по нататък.Във този форум никой не е задължен на никого.Който желае, нека да помага.Успех на всички.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #56

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Пробвай от тук:
    Sony W800C LED TV Calibration Settings
    При мен нещата се подобриха до 90%. Казвам 90 защото имам и калибратор на x-Rite и нещата ги сравнявам с калибрирания монитор и лаптоп у нас като цвят..
    Не казвам че е перфектен, но така баланса на бялото бива и като картина е добре.
    Доближава се до стария ми Филипс 5507....ама само се доближава, не може да докара тена на кожата който ми докарва Филипса..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #57

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Благодаря ти,mitakabus.Това е за потребителски режим.Направих всичко,допълнителна цветна температура и 10 точковото бяло.Ще го гледам със тези настройки,след дни ще кажа моето мнение.Успех.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #58

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Здравейте,форумци.Митакабус 2 дни го гледам с настройките предложени от теб.Нещата наистина се подобриха.Друго ме тревожи.Това тв ми причинява някакво напрежение в очите.Намалих ЯРКОСТА НА 14,КОНТРАСТА на 80.РЕЖИМ ФИЛМ на СИЛНО ;функция която прави допълнителна компенсация за премахване на трептенето.Този стъклен панел ще ми опържи очите.Има ли друга функция която също води до някакво намаляване ма трептенето.

    - - - - - - - - - -

    Допълнителната цветна температура и 10 точковото бяло се появиха и при другите режими на картина;провесионално кино,домашно кино и стандартен.Дълбокото черно и стърчащото бяло ще ми разкажат играта на очите,или трябва да се посети доктор......Момчета който желае и има някакво предложение,нека помогне.Много функции има това тв и почти всички трябва да са изключени за по-добра картина.Успех момчета.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #59

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Винаги гледам тв с фоново осветление. Направи тези настройки и намали осветеностаа до предпочитани нива Sony W800C LED TV Calibration Settings

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    27
    #60

    Отговор: Проблем Sony43W805C

    Здравей,Zygot.Направил съм точно тези настройки, предложени ми по-рано от бургазлията митакабус.Сложни партизански имена имате момчета.Осветеноста, това е яркоста и контраста.Намалил съм яркоста от 19 на 14 и контраста от 90 на 80.Снощи го гледах с тези настройки и констатирах ,че очите не се натовариха.При мен фоновото осветление е крушката в стаята.Вие сте инженери момчета.Пишете с термините,точно ,ясно и разбираемо.Намаляме подсветката ,намаляме контраста .......какво още намаляме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе