Страница 5 от 117 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1745
Like Tree387Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #61

    Отговор: TCL телевизори

    [QUOTE=iNfRaSoNiC;940694]''Тъй като телевизора е с Андроид, поне няколко плеъра има, които решават проблема като Archos или VLC. Проблемът обаче е, че и двата използват техни алгоритми и картината е с една идея по-неприятна отколкото ако се ползва декодера на телевизора. Също така звука не е на ниво, защото bit streaming-а и на двете програми е доста бъгав.
    Според мен проблема идва от аудиото...''


    Изтеглих VLC плеър на един 3+ годишен андроид бокс за проба.Отваря филми ,които без него не можеше.Само,че на 4к филмите се чува звук и тъмен екран.Аудиото също не е DD.Предполагам,че е от бокса.
    Като гледаш директно от телевизора преполагам ,че 4к филмите се възпроизвеждат.И има ли цифров звук-Dolby Digital,DTS който да се възпроизвеждат на ресивер?
    .................
    Другото е,че някои концерти 4к (на U2напр.)се отваряха и без VLC,но тв-ра изписва 1 080 p,а дирекно на тв са 4к,та е добре да се знае,с каква действителна резолюция ги отваря.
    Този пост е редактиран от cable; 24-10-19 в 18:07.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #62

    Отговор: TCL телевизори

    Dolby TrueHD with Dolby Atmos - забрави да го декодира някоя телевизор от този клас или модел преди 2019.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #63

    Отговор: TCL телевизори

    Dolby новите формати са съвместими според мен и на B6 вс. филми ми вървят в Dolby Digital,а повече от 5 колони не бих сложил,дори да са подарък.За желаещите не знам.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #64

    Отговор: TCL телевизори

    @cable,
    Изпрати ми на лични линк към някои 4К филм или клип от з-да; з-лка, или а-наБГ. С Атмос и/ или AC3, DTS.
    Интересно ми е какво ще "каже" моят старичък телевизор, когато ги пусна през USB.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #65

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    @cable,
    Изпрати ми на лични линк към някои 4К филм или клип от з-да; з-лка, или а-наБГ. С Атмос и/ или AC3, DTS.
    Интересно ми е какво ще "каже" моят старичък телевизор, когато ги пусна през USB.
    Ако имаш регистрация в Замунда или АренаБГ веднага ще ти пратя такива, които не вървят

  7. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #66

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Ако имаш регистрация в Замунда или АренаБГ веднага ще ти пратя такива, които не вървят
    Бях чел някъде,че DOLBY форматите са съвместими(т.е. ATMOS се отваря в DIGITAL),но тъй като досега съм нямал проблем не съм се задълбочавал...Може да ги напишеш тука,мисля че съм теглил такива описани с ATMOS7.1,но не съм обръщал внимание дали е така.Аз гледам на ресивера,че изписва DD.Сега взех да тегля долния,да видим как е ,дано е според описанието ATMOS7.1....Освен това често след филма са дадени няколко формата които можеш да свалиш и ако не става с някой(за което знаеш да запишеш в друг).Ама аз рядко свалям и засега всичко върви.
    https://zamunda.net/download_go.php?id=582143

    - - - - - - - - - -

    А сега се върнах доста назад и все пак открих един филм(файла с 57,34gb) който е описан като 7.1,при мен както на тв-ра ,така и на ресивера изписва Dolby Digital:
    https://zamunda.net/banan?id=552980&...e&search=2160p
    Този пост е редактиран от cable; 25-10-19 в 14:35.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #67

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Бях чел някъде,че DOLBY форматите са съвместими(т.е. ATMOS се отваря в DIGITAL),но тъй като досега съм нямал проблем не съм се задълбочавал...Може да ги напишеш тука,мисля че съм теглил такива описани с ATMOS7.1,но не съм обръщал внимание дали е така.Аз гледам на ресивера,че изписва DD.Сега взех да тегля долния,да видим как е ,дано е според описанието ATMOS7.1....Освен това често след филма са дадени няколко формата които можеш да свалиш и ако не става с някой(за което знаеш да запишеш в друг).Ама аз рядко свалям и засега всичко върви.
    https://zamunda.net/download_go.php?id=582143

    - - - - - - - - - -

    А сега се върнах доста назад и все пак открих един филм(файла с 57,34gb) който е описан като 7.1,при мен както на тв-ра ,така и на ресивера изписва Dolby Digital:
    https://zamunda.net/banan?id=552980&...e&search=2160p
    Да, всичките тези ".REMUX.HDR.HEVC.TrueHD.7.1" не вървят в къщи и ми е интересно на какъв тв ще тръгнат от раз от флашка, но съм почти сигурен, че на Samsung няма да има проблеми.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #68

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Да, всичките тези ".REMUX.HDR.HEVC.TrueHD.7.1" не вървят в къщи и ми е интересно на какъв тв ще тръгнат от раз от флашка, но съм почти сигурен, че на Samsung няма да има проблеми.
    Както казах този върви и се изписва DOLBY DIGITAL ,тв-ра е LG B6.Пробвай ако можеш на TCL-а с VLC за 4к видео и звук и дали ресивера ще разпознае DD?

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #69

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Както казах този върви и се изписва DOLBY DIGITAL ,тв-ра е LG B6.Пробвай ако можеш на TCL-а с VLC за 4к видео и звук и дали ресивера ще разпознае DD?
    Върнах TCL-a, бях го взел само за проба, а и не можах толкова да пробвам, че имах други ангажименти Но пък ще пробвам на Philips-а, който ми е в хола, той е с Android и основно гледам с Archos Media Player, макар че там не работи audio bitsteraming-а като хората, но като цяло с този плеър всичко върви никога не съм имал проблем освен, че визуално е с една идея надолу картината в сравнение с това ако филма/сериала върви от флашка директно през плеъра на телевизора.
    cable одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #70

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Бях чел някъде,че DOLBY форматите са съвместими(т.е. ATMOS се отваря в DIGITAL),но тъй като досега съм нямал проблем не съм се задълбочавал...Може да ги напишеш тука,мисля че съм теглил такива описани с ATMOS7.1,но не съм обръщал внимание дали е така.Аз гледам на ресивера,че изписва DD.Сега взех да тегля долния,да видим как е ,дано е според описанието ATMOS7.1....Освен това често след филма са дадени няколко формата които можеш да свалиш и ако не става с някой(за което знаеш да запишеш в друг).Ама аз рядко свалям и засега всичко върви.
    https://zamunda.net/download_go.php?id=582143

    - - - - - - - - - -

    А сега се върнах доста назад и все пак открих един филм(файла с 57,34gb) който е описан като 7.1,при мен както на тв-ра ,така и на ресивера изписва Dolby Digital:
    https://zamunda.net/banan?id=552980&...e&search=2160p
    Ако във файла е налично и ДД/ДТС ядрото (обикновено е описано в инфото за файла - и в двата посочени е налично ядрото 5.1) , то филма/файла ще си се възпроизведе с 5.1 основни ДД/ДТС поддържани от почти всички тв. Вече ако е само 7.1 (и повече) каналният Атмос/ДТС Х и т.н може да има проблеми - малко са май моделите поддържащи ги и основно по-нови модели.
    cable одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #71

    Отговор: TCL телевизори

    @svetlio
    Сигурно си прав,ама чак до инфо на файл не ги гледам,засега всички вървят.
    ....''Ако във файла е налично и ДД/ДТС ядрото''...
    Аз мислех ,че DD ''ядрото'' си върви към(с)ATMOS.Искаш да кажеш.че не е така и някой го добавя ли?
    Ако можеш покажи някой ,който смяташ,че няма да върви за проба.
    @iNFRaSoNiC
    Нарочно пуснах 15 мин. от един стар филм(Parker,2013г.),който още ми стои на една флашка през андроидбокса с VLC.Разлика в качеството не можах да видя(може и да има малки).
    Другото интересно е,че в инфото което се изписва при гледане на тв-ра пише DOLBY DIGITAL,а ресивера не го разпознава,така,че за мен си остава вярно това което пише на ресивера.
    Този пост е редактиран от cable; 25-10-19 в 20:16.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    226
    #72

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    @svetlio
    Сигурно си прав,ама чак до инфо на файл не ги гледам,засега всички вървят.Може би повечето си имат и тази информация.Ако можеш покажи някой ,който смяташ,че няма да върви за проба.
    @iNFRaSoNiC
    Нарочно пуснах 15 мин. от един стар филм(Parker,2013г.),който още ми стои на една флашка през андроидбокса с VLC.Разлика в качеството не можах да видя(може и да има малки).
    Другото интересно е,че в инфото което се изписва при гледане на тв-ра пише DOLBY DIGITAL,а ресивера не го разпознава,така,че за мен си остава вярно това което пише на ресивера.
    А какво пише на телевизора? При мен разликата е огромна коато е DTS Dolby Digital и PCM примерно.

    https://zamunda.net/banan?id=582139&hit=1&t=movie
    Това примерно при мен не върви през USB-то. Но онзи ден и един филм 1080p не тръгна, но пак беше Atmos, 7.1 така че явно аудито спира повечето по-стари телевизори. За жалост и TCL-а не се справя много добре, но вярвам в следващата година ще има повече модели на БГ пазара и това ще се подобри.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #73

    Отговор: TCL телевизори

    [QUOTE=iNfRaSoNiC;940782]А какво пише на телевизора? При мен разликата е огромна коато е DTS Dolby Digital и PCM примерно.

    Ами като сложа на тв-ра usb входа към плейера има инфо,и е описано h264,DolbyDigital и резолюцията.....в случая 720p май беше.
    Ама ресивера като има Dolby Digital и го разпознае също го изписва,така че това което пише в инфото към филма според мен просто не е истина(не винаги е истина).
    ....................................................
    Хм,нова тема...
    Казах,че ще тегля ''Stuber'' за проба и се оказа,че не върви(на LG B6)-изписва-''филма съдържа само картина без звук и не може да се отвори''....
    Погледнах и някои от другите и най-учудващо беше,че ''Earth.One amazing day'' (не си спомням от къде съм го теглил)е точно същия файл Atmos7.1Remux и на него изписа горното,но се отваря без проблеми картина и звук???

    А ''Simple favor''върви(показани са в горните линкове).
    Не се сещам и не знам каква точно е разликата,svetlio каза,че и в двата имало ядро 5.1 канален звук.Сега може пак да погледне за да разберем различията.
    То май най-добре е да не се разчита много на телевизор всичко да върви,не може да се сменя на 1-2 години и може би решението е по-честа смяна на андроид боксове,ако новите модели четат всичко.Ако има подробна тема може да дадете тук.Видях една:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BC%D1...tml#post847614

    Всъщност проблема не е толкова,че някой филм не върви ,а да се знае точно кои за да не си играем да теглим.
    .............................
    И този филм
    https://zamunda.net/download_go.php?id=582143
    ще върви ли с качествена картина и звук на долния плеър (около 100лв),на който в инфото пише:

    Звук
    DTS 2.0+ Digital Out, Dolby Digital Plus
    Up to 7.1 pass through
    https://mallbg.com/%d0%9c%d1%83%d0%b...B)_144948.html
    Защото ако върви обсъжданията на тв-те за плеъри са безпредметни.Разгледах много отзиви в Аmazon за TCL 6 серия и не си спомням описание на тези му възможности.Може би защото евтин плеър решава проблема,а пък и американците нямат ZAMUNDA.
    Този пост е редактиран от cable; 27-10-19 в 13:53.

  17. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #74

    Отговор: TCL телевизори

    This is Huge

    ''It's finally here. TCL's much anticipated 8-Series TV uses a massive amount of mini LEDs as backlights in an effort to more precisely illuminate it's LCD TV panel. The promise Of the TCL 8 Series MiniLED is best-in-class black levels and brightness for contrast that could rival OLED''

    https://www.youtube.com/watch?v=kqSObo7eay0&t=198s


    - - - - - - - - - -

    Днес реших да разгледам тв-те които се предлагат в техноверигите на областен град.Интересно ми бе да видя тв картина от източник с по-лош сигнал и в Зора имаха точно сат на Булсатком.Исках да видя как се гледа футбол от Булсатком на 75'',но най-големия им беше SA7 серия 65''.Оказа се,че на тв ring (sd) не направих кой знае ква разлика м/у 65'' 50hz и моя 48''PAN AS640.В магазина за сравнение пуснаха 55''Q70,но от над 3 метра размазваянията които очаквах да са многго фрапиращи на по-големия (65''/50hz)тв. не бяха с голяма разлика.
    И въпреки по-добрата картина на Q7O на мен повече ми хареса това което виждам на по-големия размер(футбола се предава обикновено с далечни камери!)
    И в трите магазина от веригите имаха малко 65'',а 75'' само един тв-р.И там вече не го видях тъй като нямаха сигнал какъвто искам а клипове,ама имаше малко хумор.
    Единия от ''Продавач консултантите '' в Технополис(не е хубаво да правя антиреклама,но и те вместо да се съобразяват малко и да не се излагат......) заяви,че 65'' и нагоре нямало телевизор под 100hz,на което аз веднага извадих 100лв. за залагане,но той попита как ще му докажа.Казах му,че ще му кажа няколко модела да ги провери на няколко сайта,на което ми беше заявено,че сайтовете са направили грешки,аз не се сещам а той бил ходил на обучение в SONY България(семинар или нещо такова)???Да ме извинят ако има някои които работят там,аз не вярвам,че някой му е казал ....
    Само като чуеш какви хуморески и как убедено ги разправят.И за съжаление пак намесиха SONY,все едно че като каже голямо име всички ще му повярват.
    В друг магазин пък се сетих,че ми трябва spdif кабел.продавача разбира се не знаеше какво е това и попита ''мениджъра'',който също не знаеше.
    troll4o одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #75

    Отговор: TCL телевизори

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    И там вече не го видях тъй като нямаха сигнал какъвто искам а клипове,ама имаше малко хумор.
    Единия от ''Продавач консултантите '' в Технополис(не е хубаво да правя антиреклама,но и те вместо да се съобразяват малко и да не се излагат......) заяви,че 65'' и нагоре нямало телевизор под 100hz,на което аз веднага извадих 100лв. за залагане,но той попита как ще му докажа.Казах му,че ще му кажа няколко модела да ги провери на няколко сайта,на което ми беше заявено,че сайтовете са направили грешки,аз не се сещам а той бил ходил на обучение в SONY България(семинар или нещо такова)???Да ме извинят ако има някои които работят там,аз не вярвам,че някой му е казал ...
    Прав е ако говори само за телевизори от най-известните марки.
    Друг е въпроса за моделите на Vestel...


    https://www.lcdtvthailand.com/review...8S_Review.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 117 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе