Страница 113 от 118 ПърваПърва ... 63103111112113114115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,681 до 1,695 от общо 1768
Like Tree398Одобрявам

TCL телевизори (инфо на първа страница)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    992
    #1681

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Тествай го как е на wifi.
    При първоначално пускане, може и да в рамките на допустимото (докато заредят услугите и приложенията), да цикли.
    Но, при 4k съдържание не трябва да го прави.
    Изключи го за 15мин от контакта за да си зареди наново Android TV-то.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #1682

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Ще тествам с Wifi, но самото съдържание върви супер, просто контролите, особено за избор на Input забавя.

    Sent from my moto g32 using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,592
    #1683

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от limbonic Виж публикацията
    Здравейте, взех C745 и съм доволен. Имам само един въпрос - когато гледам 4к съдържание в YouTube например, менютата, volume mode и други имат забавяне и насичане. Това от процесора ли е или може би софтуера? С последна версия ъпдейти съм. Благодаря.

    Sent from my moto g32 using Tapatalk
    И 4к 60 трябва да ви накъсва в тубата и подобни приложение без рекламни. Този проблем го мъкнат от 73. Мидиатек Проблем. Така е при китайските недоразумения, все едно гледате от тяхна кутийка за 20 долара. Свиквайте с честото дърпане от щепсела. Другият път вземете марков телевизор, не куче марка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #1684

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    И през Wifi е долу горе същото, но пък не е болка за умиране. Честно казано просто любопитствам, не знам кой рови в менютата докато гледа филм.
    Иначе за марковия телевизор, мога да кажа че WebOS на LG беше най-гадното изживяване, което съм имал с операционна система

  6. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #1685

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Имам цели два на LG с WeB Os...Никога не е имало проблем с операционната система,нито с 4К видео,нито в Ютуб,нито в iptv...

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #1686

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    Имам цели два на LG с WeB Os...Никога не е имало проблем с операционната система,нито с 4К видео,нито в Ютуб,нито в iptv...

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    Моят беше бавен, забиваше и пълен с реклами. Възможно е да съм единичен случай, но хич не свикнах.

    Sent from my moto g32 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,057
    #1687

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Мисля че водихме този разговор със същия потребител, ТВ-то му лагва при 4К и т.н. защото процесора му е бавен. Не е от интернта или неще от софуера.

    @Hristoslav знаeм ли каква е разликата между QLED и QLED PRO ?
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 05-04-24 в 01:07.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,450
    #1688

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    @Hristoslav знаeм ли каква е разликата между QLED и QLED PRO ?
    Не. Вероятно маркетингов трик...


    https://www.hifi-journal.de/news/lcd...groessen-video




    Thomson 2024 TV диапазон между OLED и Quantum Dot
    https://www.avmagazine.it/articoli/4...dot_index.html
    https://www.avmagazine.it/articoli/4K/1941/1.jpg
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 06-04-24 в 19:30.
    AntrAcsA одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1689

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    TCL разкрива C855 miniLED LCD телевизори с до 2304 зони, 3500 нита
    Много повече зони, по-висока яркост

    C855 все още разполага с miniLED подсветка, но TCL значително увеличи броя на зоните за затъмняване до 1344, 2160, 2304 и 2160 съответно в 65, 75, 85 и 98-инчовите модели.За сравнение, миналогодишният C845 включваше 480, 576, 720 и 896 зони съответно в 55, 65, 75 и 85 инча. Това е повече от два пъти повече от броя на зоните за всеки клас размери, макар и все още по-малко от водещия X955 на TCL .Миналогодишният C845 беше рекламиран като способен да постигне 2000 нита, докато C855 може да достигне до 3500 нита, според TCL. Надяваме се скоро да разгледаме това твърдение в преглед.
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1712648496

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,592
    #1690

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от limbonic Виж публикацията
    Здравейте, взех C745 и съм доволен. Имам само един въпрос - когато гледам 4к съдържание в YouTube например, менютата, volume mode и други имат забавяне и насичане. Това от процесора ли е или може би софтуера? С последна версия ъпдейти съм. Благодаря.

    Sent from my moto g32 using Tapatalk
    Същият керпич с насичане и забавяне @ 7:30 има и при C655 - нов модел.
    Какви процери, какви софтове маже чичо Бени Чан от Смъртоносно оръжие 4 ?!
    C735, C745, C655....same shit, different model

    Този пост е редактиран от brotzki; 09-04-24 в 21:07.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1691

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Това долното не е ново.
    Тъй като много шамани се навъдиха ...на xx.min...xx.sek...повечето разбира се срещу заплащане,а тук повтаряни от....е интересно да се види експерта който сравнява TCL с друг тв-р на същата цена.
    Другия телевизор е този който той харесва най-много и многократно го е заявявал(за справка прегледа в канала му...и не само).
    А QM8-TCL е към настоящия момент по-скоро е среден клас aко говорим за по-новите модели от гамата...X955/C955/C855.И докато OLED св подобрява минимално,най-вече яркост,то mini led добавя непрекъснато в яркост,брой зони и управлението им.Процесорите се сменят кажи речи всяка година и във всеки тв-р от горните класове.
    Та
    ''Гледайте,слушайте това е.....P.'' Аз съм К.Луис както гласеше една стара реклама на топ тв бранд.И всиччко тече и се променя разбира се,много вода от тогава.


    Кратко,ясно и трогателно.Кой разбрал,разбрал...А пък нашия не видял всичките форумни (чак до AV F...)проблеми на TCL-те.
    Скоро ще му вземем титлата.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #1692

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Не разбирам последните два поста.
    1.Тези тестове в нета, независимо от произхода им, не са независими.
    Дали са платени, предубедени и прочие- за мен няма значение.
    Меродавни са мненията на собствениците на тези модели. По-точно на тези, които имат поне малко понятие какво и как да настроят и гледат.
    2.Тестваните модели са пазари, различни от българския. Оттам - почти никаква връзка с нашите екземпляри в магазините.
    Избихте рибата с този клип от Колумбия!!!
    3.Знам, че като Sony няма втори. Както и като някои други водещи марки в целия диапазон на техниката.
    Обаче за какво ми е уред/ изделие с перфектни, според някои, характеристики, което се поврежда често, нерви ме и т.н.?
    Пресен пример от форума на Toyota - чисто нов автомобил, хибрид и прочие глупости за една торба пари. Оказва се, че няма локализация на меню и мултимедия за България. И колегата с право е бесен.
    4.За китайчетата е ясно, че са назад, но не особено много.
    Основно със софта. Обаче наваксват неимоверно бързо. Особено Hisense и TCL.
    Учат се ускорено, дори в сравнение с LG, които през 90-те години заради издънки се наложи да си сменят логото от GoldStar на LG.
    На китайците нищо не им пречи да си купят софтуерни специалисти от конкуренцията. Или направо да придобият каквото им трябва. Справка Geely - Volvo.
    Примери с японски и американски гиганти за откраднати изобретения колкото искаш! Особено показателни са Sony (Trinitron, Walkman), Microsoft (OS за 8086 на IBM) и Intel (Pentium).

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #1693

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Не разбирам последните два поста.
    1.Тези тестове в нета, независимо от произхода им, не са независими.
    Дали са платени, предубедени и прочие- за мен няма значение.
    Меродавни са мненията на собствениците на тези модели. По-точно на тези, които имат поне малко понятие какво и как да настроят и гледат.
    .
    Тестовете често са платени.И все пак големите професионалисти като този който дадох трябва да си пазят хляба....въпреки,че и тях вероятно ги ''подпомагат'' за продуктово позициониране.И казах който мисли,че той не харесва SONY да изгледа ако не повечето му отзиви,поне този за модела който е в сравнението-най-добрия тв-р заедно с G4/G3,PAN OLED ....
    Клипове на случайни ''познавачи'' дали са от Колумбия или България(или където и да било другъде) са тъпотия,точно за това пуснах другия.А който мисли,че е все тая си е негова работа.
    А за ''китайчетата'' виждам,че всичко Ви е ясно.Защо се интересувате тогава от темите само не знам.Аз обикновено чета за тези фирми/технологии които се променят.....
    А мненията на собствениците са меродавни за ...тях самите....
    -Колко собственици имат подобни телевизори SONYA95L и miniled на ТCL/C845/C955 та и C805,сложили са ги един до друг , гледат на една и съща картина.и както обяснява човека-качеството винаги му е в главата,дори пред съдържанието.
    Мога да се опитам да позная,ама оставям на Вас.
    Разбира се не съм казал ако някой може да сподели горното да не го прави.И който иска да му вярва,
    Няма да се учудя ако сега някой каже,че от месец прави точно такива сравнения и ни издаде дълго пазена тайна.

    п.с. И...ако не вярвме на случайници в y tube...,защо ще им вярваме ако са ''потребители на форума''???Ами вероятно се сетихме,че същите алабалници се изявяват по форумите не по-малко...И дори се учудвам,че човек който е много отдавна туки е чел какви ли не неща може още да си мисли,че може да вярва повече на някой безименен отколкото на човек който се гледа от голям кръг потребители и то не къде да е а в САЩ,Канада...и....Не мога даже и да си помисля кой ще продължава да му плаща (не говоря за фирмите) за съвети,настройки и.т.н...ако приказва като форумен фен.
    Този пост е редактиран от inches9; 11-04-24 в 13:11.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,259
    #1694

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Мненията на собствениците, относно дразнещи дреболии на супер скъпите дисплеи. Такива, които и с 10 модела да ги сравняват едновременно, са си все издънки.
    И защо трябва да вярвам, че двата или повече дисплея един до друг са точно калибрирани, или че настройките им са на едно ниво? Какъв е ъгълът, под който снима камерата? Защото за коректно сравнение трябват две еднакви такива, насочени в центъра на всеки от екраните. Всичко останало е метод "нагоди ги, нагласи го".

    За мен е важно съотношението цена/ качество на изделията от всякакъв вид. Няма значение какво пише на устройството!

    А не да ми изкарат някакви характеристики на хартия и после 2 години да пускат корекции на fw. Не за усъвършенстване на продукта, а за замазване на очите на потребителите. Защото някоя от ежедневните функции, за които е купен дисплеят не работи както трябва или въобще липсва.
    tanatos одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,592
    #1695

    Отговор: TCL телевизори (инфо на първа страница)

    Цитат Първоначално публикувано от limbonic Виж публикацията
    Здравейте, взех C745 и съм доволен. Имам само един въпрос - когато гледам 4к съдържание в YouTube например, менютата, volume mode и други имат забавяне и насичане. Това от процесора ли е или може би софтуера? С последна версия ъпдейти съм. Благодаря.

    Sent from my moto g32 using Tapatalk

    Пробвайте с махането на ефектите за плавност и др. , както ги изключваме на телефоните. Споделя, че има разлика при китайското циклене на тубата.
    Интересно тва циклене от буклукчавите процери ли е или има претовар с греене. Толкова години да не могат да го отстранят.


    Този пост е редактиран от brotzki; 12-04-24 в 16:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. VOX телевизори
    От hristoslav2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 26-06-23, 10:46
  2. Телевизори DSM, NEO?
    От xqxoy във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 19-01-16, 22:27
  3. телевизори
    От emilio-es във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 31-08-12, 06:46
  4. 3d Телевизори
    От extremme във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-11, 15:06
  5. 3д телевизори на LG
    От adak във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-11, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе