Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

мнение за тошиба

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #16

    Re:мнение за тошиба


  2.  
     
  3. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #17

    Re:мнение за тошиба

    Моделите със сродни качества и екстри от други марки са доста по-скъпи. Недостатък е май само времето за реакция. Лично аз на 10 март на място в Метро ще преценя за 32RL838. Ще заредя няколко флашки с различни файлове и начинът на възпроизвеждане ще предопредели решението.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #18

    Re:мнение за тошиба

    Тези 100HZ които ги дават AMR100 реални ли са или софтуерно интерпретирани? Т.е. при движения на заден план картината гладко ли ще се вижда или "раздвоена" , "назъбена"?

  5. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #19

    Re:мнение за тошиба

    100AMR не са реални , тоест не се постигат чрез вмъкване/интерполация/ на кадър,а чрез по-елементарни методи като вмъкване на черен кадър или премигване на подсветката , като целта е същата -по-ясна кратина и избягване на насичането при движение . Използването на какъвто и да е метод в плюс маркетингово се обявява като 100,200,400,800хц.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Re:мнение за тошиба

    Днес реших да тествам няколко различни телевизора включително и Toshiba 32RL838. Този въобще НЕ е 100Hz, при движения на заден план картината си е "замазана" или "назъбена"..... Другото което е НЕ чете субтитри на кирилица. Определено не ми допадна.... От другите телевизори (няколко филипса, сони, LG, i samsung) най ми хареса Филипс 32PFL4606 - истински 100Hz или поне така показва картината - няма замазване и назъбване на движещите се обекти. Разпознава повечето видео формати, като за да покаже субтитри на кирилица то те трябва да се сейват в уникод. цена - 695лв

    LG-to i Samsung-a (32 инчови) които сравнявах също се справиха много добре с картината и субтитрите, даже бих казал по-добре от Филипса, НО... те са доста по-висок клас 3D телевизори и съответно цената им е 998лв. За мен разликата в качеството не си струва разликата в парите. Игнорирам екстрите като 3д и интернет защото те не са ми необходими за момента.


    Сега искам да попитам друго....... като се плейва видео от компютър през HDMI тези 100Hz май не "играят"? Какъв е варията тогава да се гледат гладки образи от компютър?


  7. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #21

    Re:мнение за тошиба

    Точно Toshiba 32RL838 все още никой не го е продавал на БГ -пазара - Метро ще са с промоция на 10.03. 2012 г. Без коментар.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #22

    Re:мнение за тошиба

    Цитат Първоначално публикувано от Pat

    Сега искам да попитам друго....... като се плейва видео от компютър през HDMI тези 100Hz май не "играят"? Какъв е варията тогава да се гледат гладки образи от компютър?

    Няма значение от къде ще му подаваш сигнал -имаш си опция за вкл./изкл. /а при някои модели и други опции/ на 100/200хц .

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #23

    Re:мнение за тошиба

    Цитат Първоначално публикувано от TNN
    Точно Toshiba 32RL838 все още никой не го е продавал на БГ -пазара - Метро ще са с промоция на 10.03. 2012 г. Без коментар.
    ДА не беше 32'' вариант а 40'' - 40RL838 мислиш ли че има някаква друга разлика освен големината на матрицата?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Няма значение от къде ще му подаваш сигнал -имаш си опция за вкл./изкл. /а при някои модели и други опции/ на 100/200хц .
    Мислех си когато се свърже към компютър тв-то не преминава ли в решим на монитор, т.е. показва това което му пуска видеокартата.... а тя едва ли ще изпраща видеосигнал към LCD със 100Hz.! Когато се пуска през флашка или се взема сигнал от тунера, се ползва плеара на телевизора.... тогава ясно че всичко ще работи както трябва. Иначе има опция за включване и изключване на 100Hz-a , но нямаше как да пробвам дали работи и през HDMI-я.... Но пък като се замисля сигурно си прав защото генераторите които ги пускат ги вързват точно през HDMI а точно от такъв сигнал забелязах разликата м/у 50 и 100 херцовите тв-та!

  11. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #24

    Re:мнение за тошиба

    Вероятно имаш предвид TOSHIBA 40RL838G http://www.technomarket.bg/products/...shiba-40rl838g 40RL838 също все още не се продава в България http://eu.consumer.toshiba.eu/en/pro...Specifications Нормално е да си приличат. Мен успяха да ме заинтригуват - поне до 10 март. Мрежовите екстри и възможностите за Интернет аз не ги пренебрегвам - тези неща са доста по-скъпи при сродни модели на други марки.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #25

    Re:мнение за тошиба

    Писали сме много пъти -входящият сигнал /1080р60/50/24хц/ няма нищо общо със системите за обработка в тв /100/200хц/.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #26

    Re:мнение за тошиба

    TNN, според мен последната буква "G" не означава нищо друго освен "Grey", в превод =сив какъвто е и цветът на телевизора. Ако имаш друга по-различна и точна информация - сподели я

    svetlio1, благодаря за уточнението - не съм се ровил в темите за телевизори.

  14.  
     
  15. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #27

    Re:мнение за тошиба

    G- Германия

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Re:мнение за тошиба

    Цитат Първоначално публикувано от nkd
    G- Германия
    като произведен в Германия или правен ЗА Германия? И това има ли значение въобще за характеристиките на телевизорите от тази серия (RL838)?

  17. TNN
    TNN е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    250
    #29

    Re:мнение за тошиба

    Би следвало да няма разлика, но понякога не е така и дори напълно еднакви телевизори... не е невъзможно да изглеждат различно. Сертифицирането по качество от ЕС тепърва и у нас ще се утвърждава.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #30

    Re:мнение за тошиба

    Аз съм много доволен от моята Тошиба 40XV733G. Направи вече към 1.5г. Много добра картина на СД сигнал. За HD от НТРС няма смисъл да се говори. Нямам никакви проблеми със подсветки и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Мулти сплит с Тошиба
    От didosl във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-12, 18:52
  2. тошиба
    От vasko_vasko във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 39
    Последно: 14-12-11, 13:56
  3. Панти за Тошиба
    От julian7981 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 10-06-11, 11:39
  4. Тошиба UDR питане
    От marian1 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-10, 14:33
  5. проблем с тошиба 340
    От diablo70 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 22-01-05, 18:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе