Страница 7 от 41 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 609
Like Tree11Одобрявам

Toshiba LCD телевизори 2014/ презентация и FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #91

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Цитат Първоначално публикувано от nero78 Виж публикацията
    незнам дали може да възпроивежда видео от външен хартдиск. Непрактична връзка с външни устройсва Intel Widi вместо DLNA.
    Поддържа.

    ---
    https://ask.toshiba.co.uk/help/en-uk/general/AD-off

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    6
    #92

    Re: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Благодарности на hristoslav2 за цялата информация, но имам един въпрос. Става дума за Toshiba 40TL938. Както си писал в началото на темата за настройката:
    Предпочитания - Настройки дисплей
    Авт. формат - вкл.
    Разтегля 4:3 - вкл.
    само че при мен когато е на този режим картината не се разпъва на 16:9, а на режим Кино или Свръх жив, не се сещам в момента, но със сигурност не е 16:9.. някаква идея, важи за всички канали? Дали за всички тв е така или проблемът е при мен?
    Благодаря

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,574
    #93

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    За да е на 16:9 трябва телевизиите да подават коректно WSS кода , а иначе на което си настроил (не се сещам къде беше, а сега не съм пред тв) - най-вероятно на "свръх жив" (при мен е така)

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #94

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Здравейте и от мен, купих си втори телевизор Toshiba, този път 32W1334DG. Мисля, че беше от най-евтините, а и на промоция в карфур за 404 лв. (от 550 лв.). За това не съм очаквал кой знае какво. Трябваше ми за спалнята да се приспивам.

    Още като го пуснах обаче установих проблем със DTV субтитрите на HD каналите. За разлика от другия ми телевизор тези се виждат подравнени вдясно с черна лента отзад, което бих го преживял.

    За съжаление обаче буквите на първия ред са почти нечетими, все едно лоша jpeg компресия. Размазани са и особено "к" не се различава. Странното е, че на 2-рия ред са доста по-добре, т.е. не е от шрифта. Така е на всички програми и на всички езици.

    Освен това на Cinemax HD, когато се скрие репликата излиза ведна една черта открай-докрай през екрана на мястото на първия ред и стои там до следващата реплика. Все едно празен субтитър. Тъй като това е плътно черно е доста досадно, защото се намира на около 2/3 от горния край на картината.

    Играх си с всички настройки, но нищо не се промени, включително спрях "Намаляването на шум".

    Има ли някакъв начин да се коригират, на сервиз ли да го нося или да пиша на тошиба? Ъпдейт на сайта за моя модел няма.

    А да вметна по въпроса с обновяването на каналите, в моето упътване пише, че може да работи и в стендбай режим, ако държавата е настроена на скандинавските държави.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #95

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Този модел е произведен от Vestel - Турция и няма да има ъпдейт.

    Питай ги по телефона, да видим какво ще ти отговорят...
    http://www.toshiba.bg/innovation/bg/...c/call_center/
    http://forums.computers.toshiba-euro...?categoryID=95
    На твое място бих го върнал....стой далеч от Тошиба.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 02-12-13 в 16:24.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #96

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Здравейте!
    Търся малко повече информация за 58L7335 - виждам по различните магазини, че цената му не е лоша, но дали си струва и най-важното дали ще се държи добре като телевизор? Ако някой има повече информация, моля да сподели.
    Разглеждах и 55"-ви модел на Philips и Samsung, но това като размер и цена ги бие - въпроса е дали си струва да се купи или да заложа на нещо по-утвърдено.
    Разбрах от форума тук, че си има проблеми с медиа плейъра, но това толкова не ме интересува.
    Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #97

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Мерси много за информацията, ще ги преслушам от кол центъра, да видя какво ще ми кажат и ще пиша. А да го връщам не ми се иска, защото беше достатъчно евтин и подобно на тази цена няма (освен NEO), а като картина ми се вижда много добре. Пък и ако няма решение ще го преживея някак си, все пак за най-евтиния модел не мога да очаквам да няма проблеми (макар да ми се искаше).

    Другият ми телевизор е 40LV833G и влязох в системното меню, където ми направиха 2 неща впечатление:

    Мога да сменя модела на 833G, 833N и там другите букви, до колкото знам това са регионите за които са предназначени и мисля, че G е с всички опции. Има ли смисъл да се сменя на някое друго?

    Другото е една опция BD module, която е Disabled, това нещо какво се явява и има ли смисъл да се включва?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #98

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Не пипай регионалната настройка!
    N - е за скандинавските страни, а там имат още една-две функции които не ти вършат работа у нас.
    42VL863 - Toshiba

    Вероятно шасито на LV и DB е еднакво или имат зареден един и същи софтуер - BD module е опцията активираща вграденият блу-рей модул в DB серията
    42DB833 - Toshiba
    И него не го пипай!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #99

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Здравей, аз си взех 50Л7335 преди няма и месец, това което виждам аз е: Много добра картина на sd и hd сигнали, подсветката при мен на черно е добра, бели петна не се забелязват, много добър цвят(за моите очи), звука е сравнително чист със сила до средна, при гледане на тв. звука го вадя от скарта, при гледане от флашка(от вградения плеър) звука се вади от слушалките към домашното кино. Вградения плеър чете divx, mkv и 3dmkv със субтитри srt.(хубави и големи), които трябва да са на utf8, друго не съм пускал защото си взех мултимедиен плеър, дистанционното има 2 диода, отпред и отдолу и хваща почти отвсякъде, менюто е добро нооо много бавно, след втория ъпдейт нещата се позабързаха, вече излиза за около 2 сек. , от тошиба обещаха нов ъпдейт скоро иначе Тв-то стартира за около половин секунда. Ако те интересува нещо конкретно питай.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,471
    #100

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Честито
    Има ли настройка на субтитрите - големина, цвят, фон, местоположение...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    15
    #101

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Цитат Първоначално публикувано от rosska_kik Виж публикацията
    Вградения плеър чете divx, mkv и 3dmkv със субтитри srt.(хубави и големи), които трябва да са на utf8...........
    A при мен (същият телевизор) субтитрите изобщо не се разпознават от плеара. Променям ги в кодировка UTF8, srt, със същото име, както видео файла.
    Но на списъка с файлове,откъдето се избира какво да се пусне, има само видео файловете. Текстовите ги няма.
    Правиш ли нещо и по настройките на ТВ-то,за да разпознае и текстовите файлове?
    Последният ъпдейт е направен.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    Radievo, Khaskovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    1
    #102

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    как да изключа рекламното лого на LED Toshiba 32w23 натискам ок след време пак се появява :/

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    6
    #103

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Динков Виж публикацията
    как да изключа рекламното лого на LED Toshiba 32w23 натискам ок след време пак се появява :/
    В настройките има опция "Store mode" или нещо подобно. Смени го на Home.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    28
    #104

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Субтитрите се активират с бутона от дистанционното, нямат никакви настройки но са прилични. Първата снимка е от 3D mkv (Bit rate: 8 169 Kbps) с отделни субтитри, втората е от .avi пак с отделни субтитри. Бях пускал и mkv с битрейд 34,82 Mbps, ама сече.... Обаче сега забелязвам че за сметка на забързаното меню, след втория ъпдейт горе-долу всеки 5-10 подред субтитър който излезе е на шльокавица, кълбото за смяна на езика, ентъра и въвеждането на текст от цифровите бутони във виртуалната клавиатура не работят (преди си работеха със сигурност) Явно ще трябва да се пише на тошиба
    S1055687.jpgS1055690.jpgS1055696.jpg
    Този пост е редактиран от rosska_kik; 09-12-13 в 02:26.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #105

    Отговор: Toshiba LCD TV / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения / част 4

    Момчета,какво стана с калпавия ъпдейт на TL/RL 9**/8**?За TL 933 има ъпдейт,който не пускам да се качи,та за това питам дали Тошиба си оправиха бакиите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 41 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-B13N3KV2-E SUZUMI+ или Toshiba RAS-167SKV-E5
    От nanizealot във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 77
    Последно: 18-02-15, 14:08
  2. Toshiba RAS 402 EDR / Toshiba RAS 402 GDR / Toshiba RAS 402 GDRH
    От rukar във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-14, 21:56
  3. Toshiba 40TL938 - Toshiba Places !!!!! Help
    От kireto69 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-14, 19:02
  4. Toshiba TOSHIBA 55WL863G или Sony KDL-55ex720
    От iskrens във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 14:12
  5. Нова серия LED телевизори на Toshiba работят без ток
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 29-11-10, 15:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе