Резултати от 1 до 15 от общо 15

Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #1

    Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Здравейте. Прочетох цялата тема за собствениците на тошиба, но все още се колебая за избора. Имам възможност да взема въпросния телевизор на много добра цена, но като отида в някой магазин нищо не могат да ми покажат и веднага ме питат "е точно на тошиба ли си се спрял?" били с кофти матрица(стари на лг), нямат подобрение на картината, изключително бавна работа като цяло, дори не бил и среден клас. В същото време дистанционните им били в склада и няма как да видя нищо. Мога да го взема нов (не мостра) за 1200 , но ако ще си блъскам главата след това не ми трябва. Моля за някакво мнение относно работата като цяло на тв-то и качеството на картината на цифрова телевизия как е на 55 инча.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #2

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    За тези пари и инчове няма конкуренция. Това е една от най-добрите покупки в момента. От коя верига така са те отрязали, че не си могъл да го разгледаш, това не споделяш, конкретно! Никога като съм ходил да кажем в техномаркет, не сами казвали, няма дистанционни. И определено Е среден, дори над средния L7, като в момента е топ модела на марката. Има си и подбрители и локал диминг, 100 херца за плавна картина, resolution+ помага при SD. При HD е картинка, настроен правилно във филмов режим. Взимай и не се влияй кой какво ти казва, аз сега, ако купувах, взимах него! Отиваш, разопаковат пред теб кашона, гледаш дистанционното, да сложат батериите, старт меню с избор на език, държава, помирисваш го и, ако мирише на нов, взимаш.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #3

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Да не се бъркате с онлайн брошурата на метро? Цената е объркана.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    В момента ползвам един Telefunken 32 и съм изключително доволен, освен от размера. Картината перфектна ( цифрова телевизия без допълнителен декодер), смяната на каналите става изключително бързо, пускането и спирането на тв-то е мигновенно, медиата от USB е в зависимост от количеството файлове на флашката. Един приятел има Тошиба 40L7533 и е изключително бавен. Натиска копчето за изключване на тв-то, отива в спалнята и чак тогава телевизора се изгася или усилва звука при което се чува, че звука се усилва, но още не се е появила индикацията на екрана която показва силата на звука. Има ли някой собственик на L7453 да се изкаже? Не знам какво е SD, телевизията ми е от Оптиком София Овча Купел (уж цифрова)

    - - - - - - - - - -

    Да точно за нея става дума. И аз разбрах за тази грешка на място и ги направих диви и щастливи.Но тв-то е в кашон.Сега ми пазят една бройка до поискване по име и тел. на цената в брошурата, НО ЗАСЛУЖАВА ЛИ И ТИЯ ПАРИ? :Д

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #5

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Заслужава си парите, но няма как да знаем каква бройка ще ти се падне. QC-то в днешно време при всички марки е плачевно.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Главно се чудя дали за тея пари не си заслужава повече някой самсунг филипс или лг съответно 47-48 инча.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #7

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    За мен не си заслужа самсунг или филипс. Първо, че разликата в диагонала е драстична и няма да имат по-добра картина, вярвай и ще са нисък клас.Относно превключването, мда и мойта тошиба xv733g мааалко мисли при включване, смяна на портове и канали, но няма да кажем друядрен или четириядрен процесор или cevo engine. Не само това, а тенденцията е само HD да се гледа и постепенно 4к. Това, че наще кабеларки са зле, ми за това не ги гледам и това е, то и няма какво да се гледа. Интернет е вече достатъчно развит и в 90% от съдържанието, което ти трябва, се намира в HD.И е съвсеем друго да си пуснеш блурей на 55".

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Аз имам 42L7453. Не съм запознат с другите марки и модели, но ще изкажа впечатленията си. Като цяло телевизора е добър за цената си.3D-то е добро не мога да забележа трептения и прочие, но смарт функцията не е нищо особено. Използвам само YouТube от време на време, има също и Vimeo и Sportal.bg, останалите са безполезни, а браузера е неудобен за използване. За сменянето на каналите не знам, тъй като съм с bulsatcom, но утре ще проверя как е с безплатната цифрова. След ъпдейт на софтуера се стартира напълно за около 3-4 секунди, изключва се веднага. Звукът е много добър. Понякога много рядко нещо се бъгва и телевизора блокира, но след изваждане на щепсела се оправя. На твое място бих го взел веднага, но те предупреждавам, ако ще го купуваш, да провериш много внимателно дали подсветката е равномерна. Изключваш всички екстри за яркостта и настроиш подсветката на 100%. Не знам дали съм изкарал лош късмет или просто си е так, но ми се струва че подсветката е неравномерна до 10-15 см от рамката, имам и две петна но те са трудно забележими след настройката а в средата черното си е черно. LocalDimming-а, май не работи, надявам се това да се оправи в следващия ъпдейт. Иначе телевизора си контролира яркостта на екрана перфектно.
    Този пост е редактиран от miro1999; 13-12-14 в 22:21.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #9

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Проблема с тъмните ъгли не беше ли само при панасоник и LG, където подсветката е разположена в средата на панела, а при тошибите май не е така? И при тях ли се наблюдават силно затъмнени ъгли?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #10
    Вчера взех 55L7453, все още тествам, но първите ми впечатления са добри.
    Та след свързване към Wifi се ъпдейтна до фърмуер от август 2014. Но мисля, че имам проблем със скрийн мирроринг или може би аз не правя нещо както трябва. Активирам WiDi на TV и на телефона, свързват се един с друг, но екрана става черен и до там. След 15-20 секунди WiDi изключва. Така става както с Oneplus One, така и с Htc desire HD.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #11

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Цитат Първоначално публикувано от StacK Виж публикацията
    Вчера взех 55L7453, все още тествам, но първите ми впечатления са добри.
    Та след свързване към Wifi се ъпдейтна до фърмуер от август 2014. Но мисля, че имам проблем със скрийн мирроринг или може би аз не правя нещо както трябва. Активирам WiDi на TV и на телефона, свързват се един с друг, но екрана става черен и до там. След 15-20 секунди WiDi изключва. Така става както с Oneplus One, така и с Htc desire HD.
    Колега при теб как е черното по краищата на панела.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от aldokalcone Виж публикацията
    Проблема с тъмните ъгли не беше ли само при панасоник и LG, където подсветката е разположена в средата на панела, а при тошибите май не е така? И при тях ли се наблюдават силно затъмнени ъгли?
    При този модел няма, за другите не знам.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    И при 47l7453 няма затъмнение, субтитрите на вградения плеър тръгнаха на кодировка Уникод.
    Христослав, благодаря за настройките.
    Свързахме тв с домашнии медиа сервер , но тв-то постоянно показва че не може да възпроизведе дадения файл?

    Мнението ми за Тошибката като цяло , да не забравя и звука е TEST

    п.с. приложението за дистанционно за Андроид е страоотно

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #13
    Добре ми се струва черното.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от moviegirl Виж публикацията
    И при 47l7453 няма затъмнение, субтитрите на вградения плеър тръгнаха на кодировка Уникод.
    Христослав, благодаря за настройките.
    Свързахме тв с домашнии медиа сервер , но тв-то постоянно показва че не може да възпроизведе дадения файл?

    Мнението ми за Тошибката като цяло , да не забравя и звука е TEST

    п.с. приложението за дистанционно за Андроид е страоотно
    Отиваш в Транскодирование после папка Оригинал и тръгва.
    Пробвахте ли WiDi mirroring иначе?

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    7
    #14

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    Отиваш в Транскодирование после папка Оригинал и тръгва.
    Пробвахте ли WiDi mirroring иначе?[/QUOTE]

    не всички файлове тръгват ....
    а с телефона подкарах WiDi mirroring , но не знам как да го подкарам от лаптопа

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #15

    Отговор: Toshiba 55l7453 заслужава ли си?

    С Домашний медиа сървър засега подкарва всичко, само субтитри не мога да пусна.
    Нито обикновени, нито 3D.
    С PS3 Media server тръгват филмите, но на MKV и по-скоро 3D при мен зацикля и издава металически звуци. Или кодеците ми куцат някъде...
    ТВ-то е свързано през WiFi.
    Чете ли изобщо титри през мрежата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-107SKV-E3 / RAS-107SAV-E3 - 1145лв. с монтаж - заслужава ли си ?
    От lasthope7 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 23
    Последно: 18-03-17, 10:59
  2. SSD заслужава ли си ?
    От lian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-13, 17:33
  3. Заслужава ли си?
    От lachezar във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-10, 04:25
  4. Ice Age 3 Заслужава си !
    От Mr.TECHNO във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-09, 06:52
  5. Заслужава ли си Kingston-а? И Kit-a ?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 15-04-05, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе