Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By svetlio1
  • 1 Post By hristoslav2

Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    3
    #1

    Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Здравейте появи ми се проблем с hdmi входовете на телевизора, не работят. Излиза ми съобщение no signal input.Самият телевизор като такъв, работи т.е. с телевизията няма проблем. Устройствата, които бяха свързани, когато се е случила повредата са две Playstation конзоли, 3 и 4, като установих, че и hdmi порта на тройката, не работи. Направих следното, ресет на телевизора, не помогна, изпробвах с компютър, всичките 4 порта, не вадят картина, но компютъра "вижда" телевизора (настройките на видео картата показват телевизор), както и PS4 се вижда от телевизора през hdmi link и може да се пуска и спира от него, използвах 3 различни кабела, доказано работят, както и втори телевизор, с който си проверих конзолите и компютъра. Въпроса ми е, какво може да е причинило тази повреда, предполага се, че е изгорял някой модул, дали PS3 e "счупил" телевизора или обратното. Ясно е, че ще се ходи на сервиз, ако може препоръка за такъв (излишно е да споменавам, че е извън гаранция), бих бил много благодарен,гугъл вади няколко сервиза, които предлагат безплатно посещение по домовете, дали си заслужава да се възползвам от такава услуга? Благодаря предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #2

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Най-вероятно са "изгорели" HDMI портовете - да си вадил/вкарвал HDMI кабела при включени устройства ?
    ehugma3 одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Не, телевизора е закачен на стената, конзолите са в секция и кабелите са прибрани отзад, постоянно включени.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Най-добре да мине през сервиз - ще сменят платката , но дали и e "дошло времето" или се дължи на външни фактори ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 29-05-15 в 14:28.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #5

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Може и за всеки случай да влезеш в менюто и да провериш дали са "разрешени" портовете. Аз така бях забранил 2 от 3-те HDMI портове (освен 1 за НТРС-то), за да не въртя излишно при прехвърляне от ТВ (аналогов Set topbox) на НТРС и след като свързах новия НD Set topbox ми излизаше no signal input. Щом преди това е работело е малко вероятно това да е причината, но нищо не пречи да провериш.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Long story short, оказа се, че е изгорял някакъв чип, ~200лв за ремонт, >300 за подмяна, в момента е ремонтиран. Причината според сервиза са скорошните гръмотевици.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #7

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Това е чипа за HDMI портовете. Може да изгори от статичното електричество при гръмотевична буря - когато имаш свързана външна ефирна или сателитна антена.
    Също така може да изгори при свързване с кабел на външни устройства, без преди това телевизора и устройствата да са били изключени от ел. мрежата.

    Сменя се целият мейн борд...ама 300 лева за неговата смяна според мен са си много. Работа за 30 минути- демонтаж, смяна , влизане в сервизно и настройки за панела.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #8

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Това е чипа за HDMI портовете. Може да изгори от статичното електричество при гръмотевична буря - когато имаш свързана външна ефирна или сателитна антена.
    Също така може да изгори при свързване с кабел на външни устройства, без преди това телевизора и устройствата да са били изключени от ел. мрежата.

    Сменя се целият мейн борд...ама 300 лева за неговата смяна според мен са си много. Работа за 30 минути- демонтаж, смяна , влизане в сервизно и настройки за панела.
    Моля за препоръка на сервиз във Варна за подмяна на мейн борд на toshiba 64tl963,изгоял по идентични причини-HDMI-кабела направ се беше запоил за хода.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #9

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Ако е в гаранция - K&K на Техномаркет
    Oторизиран доставчик на услуги - Toshiba

    Ако е извън гаранционен...трудно ще намериш сервиз, който да се наеме да открие и поръча платката в интернет(250 лева). Първо ще поискат предплащане, като гаранция, че след като открият и поръчат платката, ти няма да се откажеш от ремонта..

    Третият вариант е ти сам да извършиш всичко...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-11-15 в 10:58.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #10

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Тв-то е с изтекла гаранция.То бих се наел сам пpимерно но не съм сигурен дали ще се размина само с мейн борда,тъй като няма признаци на живот.Това отана и от сат приемникa
    п.п Друия вариянт е да го плзвам за маса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg r.jpg‎ (107.0 KB, 314 Прегледи)
    Този пост е редактиран от radovan1973; 01-11-15 в 11:30.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #11

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Трябва да се провери и захранващият блок. Май не си заслужава разходите и труда.
    radovan1973 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #12

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Ако е в гаранция - K&K на Техномаркет
    Oторизиран доставчик на услуги - Toshiba

    Ако е извън гаранционен...трудно ще намериш сервиз, който да се наеме да открие и поръча платката в интернет(250 лева). Първо ще поискат предплащане, като гаранция, че след като открият и поръчат платката, ти няма да се откажеш от ремонта..

    Третият вариант е ти сам да извършиш всичко...
    Отворих телевизора и разачих изгорелия мейн борд-hdmi-a беше опушен.В ebay намеих същия-ако го пръчам и го монтирам после какви са тез настройки в сервизното меню,дали ще сецправя ствоя пмощ без сервиз

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #13

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Знам само, че се правят някои настройки за модела видеопанел..Но не знам, дали продаваните в нета Main board - са заредени със съответният софтуер. За това трябва да попиташ някой сервизен техник. (знам за два борда на самсунг, че след покупката от нета и подмяната, си работят но с артефакти в картината - нужни са и някои настройки)
    Може би ще е написано в сервизното ръководство за модела
    TOSHIBA 40XV733 VER2.00 SM Service Manual free download, schematics, eeprom, repair info for electronics

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    127
    #14

    Отговор: Проблен с HDMI на Toshiba 40XV733G

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Знам само, че се правят някои настройки за модела видеопанел..Но не знам, дали продаваните в нета Main board - са заредени със съответният софтуер. За това трябва да попиташ някой сервизен техник. (знам за два борда на самсунг, че след покупката от нета и подмяната, си работят но с артефакти в картината - нужни са и някои настройки)
    Може би ще е написано в сервизното ръководство за модела
    TOSHIBA 40XV733 VER2.00 SM Service Manual free download, schematics, eeprom, repair info for electronics
    Ето че майн борда който поръчах през ebay от uk пристигна.Следкато се наех да го подменя самостятелно,и включих тв-то,светва зеият индикатор, включва се подсветката и до там.Ако някой има познания какво да се направи нека сподели-ще съм много благодарен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам TV TOSHIBA 40XV733G
    От solvatoparm във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 19-11-11, 21:38
  2. пускане на 3д сигнал от pc към TOSHIBA 40WL768G през HDMI
    От niki20 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-07-11, 13:31
  3. DVI към HDMI на TV TOSHIBA 32C3500PG
    От ilhanbg във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 02-04-08, 10:59
  4. TOSHIBA SD-360 DIVX HDMI
    От dimlubnik във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 23-07-07, 15:31
  5. Toshiba SD-360e с HDMI
    От claudius във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 2
    Последно: 04-12-06, 17:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе