Резултати от 1 до 2 от общо 2

Toshiba 40TL838 - проблем с CAM модул

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    22
    #1

    Toshiba 40TL838 - проблем с CAM модул

    Здравейте, колеги,
    От няколко години насам телевизорът ни сработваше с cam модул предоставен ни от Близу - SMiT ( от старите версии е, защото техника ми каза, че вече работят с нови ).
    Вчера сутринта като пуснах телевизора ми даде директно грешка Липсващ интерфейсен кам модул - телевизора забива и не мога да изпълня никаква команда - сменя канала, звука, изключа и пр.
    Като махна модула, телевизора си работи нормално, хваща канал 1, мога да влизам в USB, HDMI и т.н.
    Вчера техник е идвал, единствено само е видял, че телевизора е забил и е казал на жена ми, карайте го на гаранция - при нас няма проблем Да, ама телевизора не е гаранционен.
    Обадих им се на тези симпатяги от близу вечерта и йм казах, днес като аз съм тук да ми изпратят пак техник, защото за мен онзи никаква не я е свършил.
    Днес дойде, изглеждаше съвестен човек, показах му проблема, пробвахме и с новите йм модули, които той носеше - ТВ-то не работи.
    Понеже имам и приемник, включихме приемника, телевизора го разпозна и нямаше проблем, отвори си каналите - телевизора работи ( да ама приемника ми е от старите, имам всички HD-та в пакета, а не може да ми ги отвори ).
    Сега операторите йм ми казват, ако искате HD приемник, дайте 50лв...


    После аз се мъчих, върнах заводските настройки, но резултат няма.
    Някой някаква идея.

    @Техника ми каза:
    1. Ремонт на телевизора, не знае от къде е проблема ( Евентуално да е от слот-а където се поставя по мои размишления ).
    2. Да си взема/купя от тях HD приемник
    3. Да търся някакъв друг CAM модул, които телевизорът ми евентуално би разпознал.

    Някой да има някаква идея за отстраняване на проблема.
    Благодаря много

    - - - - - - - - - -

    - - - - - - - - - -


    Колеги, до сега никога не съм актуализирал софтуер-а, мислите ли, че е удачно да го направя?

    - - - - - - - - - -

    Пробвах и да ъпгрейдна софтуер-а през лан, но ми изписа, че няма такъв.
    Също така и в официалния сайт на Toshiba такъв не съществува сред листата йм. ;(
    Този пост е редактиран от coOkies; 04-05-17 в 19:45.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    1
    #2

    Отговор: Toshiba 40TL838 - проблем с CAM модул

    Една идея от мен намери си модул конака който не е операторски аз съм с този модел и нямам проблем с тишината. Единственото е че е по бавен самият модул.

    Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с СА Модул на SAMSUNG UE-43KU6072 Ultra HD LED
    От dimitar1914 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 29-12-16, 00:17
  2. Проблем с CA модул на SONY KDL-55W807CSAEP
    От CecyMecy във форум Sony телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-15, 21:15
  3. Проблем с CA модул на Samsung F6670
    От d_alexiev във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 11
    Последно: 09-01-14, 10:02
  4. CAM модул на Toshiba LV833
    От boco във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 10-03-12, 15:27
  5. Проблем в LG LH5000 и Conax Cam модул - No access
    От Kill-op във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-10, 19:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе