Резултати от 1 до 13 от общо 13

Koia failova sistema za XP?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Koia failova sistema za XP?

    FAT ili NTFS?



    <center></center>

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    41
    #2

    Koia failova sistema za XP?

    Auuuu, nedej zadava toz vypros Vse edno da pitash koe da si izbera Intel ili AMD, nVidia ili ATI. Malka shegichka

    Vsyshnost izbirash nasluki. Az lichno sym s NTFS i sym mnogo dovolen. Makar che ako se nalozi da si nosq harda nqkyde drugade i ako tam drugade nqma win2000 ili XP, nqma da mogat da mi prochetat dqlovete. A i NTFS e dosta po-dobra ot FAT. Pri men win-a vyrvi po-byrzo na NTFS, no pri drugi pyk e tochno obratnoto, taka che koeto i da izberesh nqma da sgreshish (mnogo .



    Ronson

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #3

    Koia failova sistema za XP?

    Някъде четох, че NTFS под XP е по-добре от гледна точка на boot оптимизицията при големи дискове, защото XP зарежда целия FAT в RAM по време на старта. Аз също съм на NTFS и нямам оплаквания. Ако се спихти XP, обаче, няма оправяне - само реинсталация (случвало ми се е с win2k - не приемаше админ паролата). FAT - какво да кажа за него...всички го знаят - липса на security, лесно се омазва, но лесно се опраявя.

    FAT или NTFS? Досега беше ясно: ако трябва security - NTFS, ако ли не - FAT.

    Сега обаче ми се струва, че на FAT му се вижда края, следователно е време да се свиква с NTFS.





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    318
    #4

    Koia failova sistema za XP?

    az sym na NTFS

    no si imam edin dial s fat32 ot 1 gb na koito sym slojil swap file-a, che po-byrzo



    no pain - no gain

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #5

    Koia failova sistema za XP?

    Не виждам вече смисъла във FAT-a ....

    Кой ти ползва вече Win9x...




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Koia failova sistema za XP?

    Ако тоя партишън (със swap-a) не е първи, става по-бавно! Има си съвсем логично обяснение - втория и следващите партишъни заемат по-вътрешни цилинди на твърдия диск, а там трансферът е по-бавен...













    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #7

    Koia failova sistema za XP?

    Естествено че системния дял е по-добре да е на НТФС, в крайна сметка никой не е забранил достъпа до НТФС партишъни под ДОС/9х, нали?

    ИМХО дали суопа ще е на най-отпред или не, не е толкоз важно - по съществено е по-малкото фрагментиране - т.е. 1ГБ фат16 си е съвсем добре ако се ползва само за суоп....

    Аз лично винаги си държа дял с фат16 и утилити за repair на него- знае ли човек...




  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #8

    Koia failova sistema za XP?

    Specialno po windows xp niama goliama razlika v proizvoditelnostta v zavisimost ot failovata systema moje da se kaje che dori v niakoi otnoshenia NTFS e po burza kolkoto do omazvaneto i opravianeto e sushto takova kakto i pri windows 98 kato ti se omaje diska ili OS pravish preinstal razlikata e che pri windows xp tova stava znachitelno po trudno..

    Osven tova e predvidena recovery console koiato ia ima i pod windows 2000 s neia moje da se napravi vsichko koeto mojesh da napravish i pod dos aide s malki razliki no vse pak vuzmojnostite za popravka sa dosta dobri.

    Osven tova ako instalirash windows xp v/u veche namazana instalacia novia windows ne se durji taka kato se durjeshe win 98 pri namazvane v/u staria a si e chisto novo kopie na OS samo che si zapazvash prilojeniata...



    http://www.rootbg.com

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #9

    Koia failova sistema za XP?

    Определено NTFS. В допълнение на прежде икзазалите се ще допълня, че тази файлова система няма фрагментиране - откъдето взел, там и оставил. Докато при FAT нещата са ясни - взел от някъде, ама къде го забутал - само той си знае. На този принцип Вина действа с файловете при девете системи. Отново - определeно NTFS.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #10

    Koia failova sistema za XP?

    E, фрагментиране има. Но рядко се налага дефраг. Макар че тъпото е ако се стигне дотам, трябва да не е много пълен диска - иначе става мазало.




  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #11

    Koia failova sistema za XP?

    Съгласен. При мене отне 30 мин. за 10ГБ диск с Нортъна. По едно време ми стана жал за ХъДъДъ-то.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #12

    Koia failova sistema za XP?

    Дефрагментацията е полезна за HDD! Цитирам двама души - единият от IBM support, другият от SeaGate support. Така, че яко defrag без жалост към HDD! :-))

    Recovery console на XP още не съм ползвал...и не ща! :-))

    За Win98 е мнооого по-лесно понякога да го оправи човек под DOS, вместо да инсталира "на чисто" или "отгоре".





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!




    Променено от Ghost на 15/11/2001 01:25:30

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    41
    #13

    Koia failova sistema za XP?

    Eto i malko info po vyprosa:

    http://www.xp-erience.org/sections.p...ticle&artid=49



    Ronson

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ONKYO HT-S9305THX 5.1 SISTEMA
    От brun4ev във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 04-09-11, 17:45
  2. koia e po-dobra
    От hack4o във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-03, 20:17
  3. Pisane po desetoprustnata sistema
    От petkov във форум Общ - софтуер
    Отговори: 15
    Последно: 08-10-02, 00:45
  4. PC Ozvuchitelna sistema
    От afterburner във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 22-09-02, 01:14
  5. Koia e nai-dobrata IDE zapiswa4ka?
    От usi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 11-03-02, 19:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе