Резултати от 1 до 12 от общо 12

Изчезнаха ми CD-ROM-ите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #1

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    Колкото и смешноп да звучи топика историята е следната - след поредната чистка когато реших да разкарам разни програмки като winoncd и daemon tools изведнъж след рестарта изчезнаха и нормалния цдром и емулираните от алкохол 120%. В дивайс мениджъра всичките тези дивайси си ги имаше с жълта удивителна - драйвъра липсва или е повреден. Съответно минах по класическата процедура - търкане на устройствата и рестарт. Не помогна. Както и връщането до ристор поинта от преди три дена. Някакви идеи? Че ич не ми се ще да преинсталирам.



    //edit Windows-а е XP.


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    Toчно това ми се е случвало, Фори, при проблем със драйвъра на чипсета. Въпреки, че въпросното чудо не беше загатнато като сбъркано в device managera след де- и преинсталацията му открихме устройствата, инсталирахме ги и всичко пак беше ок.

    Дано се оправи така....

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Колкото и смешноп да звучи топика историята е следната - след поредната чистка когато реших да разкарам разни програмки като winoncd и daemon tools изведнъж след рестарта изчезнаха и нормалния цдром и емулираните от алкохол 120%. В дивайс мениджъра всичките тези дивайси си ги имаше с жълта удивителна - драйвъра липсва или е повреден. Съответно минах по класическата процедура - търкане на устройствата и рестарт. Не помогна. Както и връщането до ристор поинта от преди три дена. Някакви идеи? Че ич не ми се ще да преинсталирам.



    //edit Windows-а е XP.





    <div align="right">Originally posted by fori*-*25/05/2004*:* 10:09:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Пробвай да заредиш в Safe Mode, от "диспечера на у/вата" да премахнеш CD/DVD устройствата. Рестарт.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #4

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    Изтрий от Device Manager IDE контролера, на който са ти закачени CD - тата, и после дай Scan For New Hardware, за да го открие наново. Заедно с него ще ти открие и CD - тата.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #5

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите


  7. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #6

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    Колкото и странно да зву4и, един приятел имаше същият проблем и какво ли не опитвахме, нищто не ставаше, докато не сложи биос-а на default. Незнам как ама всичко се оправи. Пробвай! Aiii

  8.  
     
  9. SAGE
    Guest
    #7

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    fori, ако си решиш проблема, то те моля да споделиш как си го направил, защото на един от компютрите имам същия проблем - изчезнаха CD-тата при XP, а се виждат само при Win98.

    Това се случи след най различни инсталации и деинсталации на програми(и игри) от децата ми.[}]








  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пробвай това:

    за windows 2000 - http://support.microsoft.com/default...b;EN-US;270008;

    за windows xp - http://support.microsoft.com/default...b;en-us;314060



    <div align="right">Originally posted by varbancho*-*25/05/2004*:* 20:04:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Имаш бири [:D]

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #9

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    Xe xe [8D]. Преди време и мен ме сполетя същия проблем (на win2000) и обърнах половината нет докато намеря разковничето...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #10

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    тоя проблем го имах едно време като имах инсталирани едновременно easy cd creator и nero

    от тогава ползвам само неро

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    167
    #11

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    Егати и простотията на този линк към сайта на майкрософт вече дава "The Requested Web Page is Not Available ". Дайте някаква алтернатива,че ми омръзна да рестартирам компютъра за да прочета диск

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #12

    Изчезнаха ми CD-ROM-ите

    Пробвай тези адреси (без кавичките):

    за windows 2000 "http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;EN-US;270008";

    за windows xp - "http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;314060".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Къде ми изчезнаха Bookmarks?
    От Lazar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-11-07, 14:48
  2. Отговори: 9
    Последно: 18-08-05, 09:31
  3. Изчезнаха ми 2 GB
    От UFO във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 28-11-04, 01:03
  4. ЗАЩО ИЗЧЕЗНАХА СУБТИТРИТЕ ??
    От vesmes във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 27-12-03, 12:54
  5. Защо изчезнаха от пазара Radeon 9100?
    От saint056a във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 31-08-03, 21:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе