Резултати от 1 до 10 от общо 10

ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #1

    ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    Значи след поредния windows update някои от програмите ми изчезнаха от add-remove programs. С winXP SP2 съм. Подозирам че всичко това стана след update-а на windows installer v3.1, но не съм сигурен. Проверих в регистритУ дали са останали следи от моите програмки но в частта за uninstall има много малко ключове и разбира се за тези програми няма. Търсих в Google за подобен проблем, но основно проблемите са при инсталиран AutoCAD, а аз нямам такъв.
    Този проблем ми се появява за втори път и то пак след windows update.
    Има ли вариант да се видят какви са били ключовете преди update-a, за да си ги вкарам пак т.е пази ли се някъде backup на registry-то?
    Не съм си пуснал system restore, защото го мисля за глупост, която само яде ресурси.
    Благодаря предварително


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    29
    #2

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    1. Пробвай с your uninstaller! Дали ще покаже нещо.
    2. Деинстсталирай ъпдейта.

    Имам един въпрос:
    Това че са изчезнали от менюто add/rem означава ли и че целите програми са изчезнали?
    Защото ако програмите седят какво те бърка че са се изтрили регистре от ънинстал. Така няма да имат нужда от деинсталиране - само ги изтриваш. Обясни ми защото предполагам аз не схванах!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #3

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    Цитат Първоначално публикувано от crdf
    Имам един въпрос:
    Това че са изчезнали от менюто add/rem означава ли и че целите програми са изчезнали?
    Защото ако програмите седят какво те бърка че са се изтрили регистре от ънинстал. Така няма да имат нужда от деинсталиране - само ги изтриваш. Обясни ми защото предполагам аз не схванах!
    Май не е точно така, както си го представяш...Ако "само ги изтриваш", кой ще ти почисти регистрите и евентуално разните .dll и други боклучета, които са се пльоснали, където си искат? После има да се чуди човек защо при инсталация виндовса с програмките му е бил 1-2 ГБ, а след няколко инсталирания и само изтривания на програмки на системния дял няма място. Не че с Add/Remove не се получава същия ефект, но е след по-дълго време

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #4

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    Мии да проблема се състои в това, че просто позициите в Add/remove са изчезнали.
    Не знам кой е update-a, пък и съм пробвал първия път като стана така да махна всички update-и, които съм сложил ама не се оправи проблемчето.
    Програмите са си на място и много от тях си имат uninstaller-и, обаче има някои които нямат.

    Проблемът е че информацията в регистрито е затрита /предполагам от някой update/.

    Тази програмка дали ще открие коя програма как се дезинсталира ? Все пак ще я пробвам

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    Що не се поровиш в старите теми на форума ? Например тази:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,20786.0.html
    Там в старите теми са описани доста случаи. Става с функцията "търсене". Можеш да търсиш например дума "add/remove"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    29
    #6

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    Цитат Първоначално публикувано от Suren
    Тази програмка дали ще открие коя програма как се дезинсталира ? Все пак ще я пробвам
    Ако не открие - защото има и такава вероятност пробвай с RegSupreme или regcleaner - също имат меню за деинсталиране - а после и регистрите ще си почистиш. Хубавото на Your uninstaller е че тя автоматично почиства някои регистри и файловете които остават след деинсталиране на програмата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #7

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    @MitkoS:Не е същия проблем, а и съм се ровил в старите теми.

    едит: не помогна програмката, а чистачки за registry-то няма смисъл да ползвам, защото просто информацията я няма там. Затрила се е някак си.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    143
    #8

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    Можеш ли да кажеш кой е update-то.Някъде в нета мернах пост за калпав критикъл update, сменен на другия ден с преправен(оптавен).

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #9

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    В повечето случаи деинсталирането на програмите става с файл, който се намира при останалите от програмата и се казва нещо от типа unwise.exe, uninst.exe. Ако искаш да не ги деинсталираш, а само да ти се върне информацията за деинсталирането, най-сигурно е да ги преинсталираш. Така ще презапишеш информацията в регистъра и dll-ите точно както са си били и преди, още повече че като правило една програма знае как да си се деинсталира по-добре, отколкото някой, който ровичка в регистъра.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    29
    #10

    Re: ПОМОЩ : Изчезнаха ми програми от add/remove

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    В повечето случаи деинсталирането на програмите става с файл, който се намира при останалите от програмата и се казва нещо от типа unwise.exe, uninst.exe. Ако искаш да не ги деинсталираш, а само да ти се върне информацията за деинсталирането, най-сигурно е да ги преинсталираш. Така ще презапишеш информацията в регистъра и dll-ите точно както са си били и преди, още повече че като правило една програма знае как да си се деинсталира по-добре, отколкото някой, който ровичка в регистъра.
    Има много програми които нямат такъв файл!

    Цитат Първоначално публикувано от Suren
    Програмите са си на място и много от тях си имат uninstaller-и, обаче има някои които нямат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ! Изчезнаха ми цифровите канали на Samsung LE-32B530
    От blichev във форум Samsung телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 30-07-10, 00:43
  2. Помощ за програми на фурна
    От ktkiro във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 31-08-09, 19:59
  3. спешна помощ за две програми на С++
    От anchev_ab във форум Програмиране
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-07, 00:30
  4. Помощ - трябват три програми!
    От MIDNIGHT във форум Програмиране
    Отговори: 4
    Последно: 09-10-06, 20:31
  5. Отговори: 5
    Последно: 25-10-04, 09:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе