Резултати от 1 до 14 от общо 14

DOS настройка или там квото е....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #1

    DOS настройка или там квото е....

    Здрасти на всички които четат това.Аз съм нов в тоя форум и виждам че мога да получа отговори на много мои въпроси.Ето го първия:

    Значи интересува ме как може да се настрои някое приложение в DOS да се заключи с парола и то след определено време , например по дата, или брой на стартиранията на приложението.Виждал съм го че е възможно , но не знам как става.И има ли начин като е направено от един да бъде премахнато от друг.Благодаря на всички предварително на тези които ще отговорят и на тези които няма да го направят )))))). J.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    DOS настройка или там квото е....

    за да се случи това, което искаш по начина, който искаш трябва ограничението да е заложено в самата програма. иначе външни ограничения могат да се наложат по най-различни начини и с най-различни ефекти. бъди по-кон******, за да измислим най-доброто решение за твоя проблем.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #3

    DOS настройка или там квото е....

    FearMe мерси 4е отговаряш .. сега 6те се опитам да бъда по кон******.

    Зна4и става дума за един специализиран софт,който няма да споменавам 6тото е поръчков за фирмата в която работя и е уникален.Та това едно exe-нце което се зарежда auto от autoexec-a.Имах слу4ай при който се активира някаква за6тита с парола.Дали е бил заклю4ен самия autoexec това не знам даже и дали е възможно,просто един ден комп-а ре6и 4е трябва да иска парола.Паролата се изисква6е директно в команд реда.Идеята и въпроса ми са , как е възможно това и как се неутрализира,като не търся начина по който е било направено а просто начини по които може да се постигне това активиране по дата или брой стартове,6тото за друго не се се6там като критерий.За момента изключвам възможноста да е функия на тази програмка,6тото я познавам много добре и не съм сре6тнал такава опция или там квото и да е за заключване с парола.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #4

    DOS настройка или там квото е....

    ти функцията няма да си я срещал в програмата но това не значи че не е вградена в самата програма

  6. get
    get е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,405
    #5

    DOS настройка или там квото е....

    Win Guard Pro ?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #6

    DOS настройка или там квото е....

    Един бърз уточняващ въпрос: Да не е вкарана парола в BIOS и да пита за парола при стартиране на компютъра?

    Ако не е така направи постъпково изпълнение на autoexec.bat (F6 или F8 се натискаше при стартиране на компютъра не помня точно) и от там ще разбереш точно кой файл ти иска въвеждане на парола (може да не е тази програма точно). Ако все пак е тя, може да провериш да ли се отнася за датата като върнеш системното време на по-стара дата, когато си сигурен че програмата е работила - тогава не би трябвало да ти иска парола.

    Давай още инфо ...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    DOS настройка или там квото е....

    брой стартирания или изтичане на период са най-често срещаните ограничения в trial версиите на програми, които да харесаш и купиш в последствие или да не си купиш. в твоя случай обаче става въпрос за писана специално за вас програма, откъдето заключавам, че по-скоро става въпрос за bug или просто инцидентен отказ



    след този случай програмата продължи ли да работи или не?

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #8

    DOS настройка или там квото е....

    Зна4и програмата нито има бъг нито пък има Bios парола или поне аз така мисля 6тото тя се активира само веднъж.Слу4ая е следния.Програмиста които я е правил тази програмка не6то не се разбраха с моя шеф.И понеже оня си дойде и си я инсталира е сложил неква паролка евентуално ако има проблеми.Проблем така и нямаше оба4е тва си се активира,след като ни даде паролата вси4ко си е ОК.Много съм ви благодарен 4е се опитвате да помогнете , но мисля 4е по подробно не мога да го обястня.Ако може някой от вас да ме насо4и или нещо подобно за това как може да ви се изястни ситуацията би било 4удесно.Моля вси4ки вас които знаете, ако не е проблем да посо4и на4ини това да се направи.Пак уто4нявам не се старая да разбера как точно е станало а как е възможно да стане.Мерси на вси4ки предварително.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #9

    DOS настройка или там квото е....

    А забравих да уточня 4е програмата никога не е била trial , просто тя си работеше на един друг комп,пи4а си я взе от там и направи нещо.Не знам дали ще помогне но когато се поиска паролата не можеше и да се откаже въвеждането й.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    4
    #10

    DOS настройка или там квото е....

    ДОС-а няма вградена защита на файловете при стартиране, значи защитата е в програмата.

    Ако е по брой стартирания, вероятно този брой се записва в някой файл (вероятно кодирано някак). Ако се прегледа exe-то с hex редактор може да изскочи името на някой файл (във вида "C:\DOS\counter.bin" примерно), към който по принцип програмата не би следвало да се обръща при нормалната си работа. После има много "ако", но все пак е начало.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #11

    DOS настройка или там квото е....

    Не съм сигурен, че те разбирам напълно, но ...

    Ако програмата е защитена с парола и работи - просто въвеждаш паролата и си свиркаш

    Ако искаш да пренесеш програмата на друг компютър и ти иска парола, а тази с която работи на стария компютър не работи на новия, най-вероятно е хардуерно защитена - ипи си плащаш или го кракваш

    Ако паролата става невалидна на определен период от време , значи програмиста иска да ви смуче непрекъснато и не е измислил по интелигентен начин (upgrade например) => плаче за крак

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #12

    DOS настройка или там квото е....

    Да ясно , хора мисля 4е аз не мога да го обястня както трябва,така 4е ако някои от вас ми предложи вариант по който мога да огранича още в на4алото зареждането на DOS и от там вси4ко по нататък еднократно бих бил направо щастлив.10х in advance.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    DOS настройка или там квото е....

    ако си под windows, dos така или иначе не се "зарежда". ако си под dos, то той не се зарежда, че да можеш да го ограничиш. можеш да ограничиш зареждането на програма, работеща под dos, или другоявче казано - да спеш самата програма. ако зареждането става винаги, значи ти е в autoexec.bat. там или триеш реда, или слагаш един rem пред него.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    6
    #14

    DOS настройка или там квото е....

    Здрасти на всички които се включиха с мнение по темата.Мисля 4е е редно последните думи да са мои и те са , благодаря 4е се отзовахте.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с авто CD- прави си квото си иска само!
    От zeroslav във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 21-11-11, 14:07
  2. FTX60GV настройка
    От topche във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 24-02-11, 23:27
  3. DFL настройка
    От MrMyr във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 26-06-09, 15:10
  4. ADSL - Настройка ?
    От nwa във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 28-06-06, 09:34
  5. настройка на АДСЛ
    От obshtinska_mishka във форум Мрежи
    Отговори: 14
    Последно: 08-05-06, 10:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе