Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 36 от общо 36

Win XP SP2 Final - впечатления ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #31

    Win XP SP2 Final - впечатления ?

    Nniki, само да споделя лично мнение, че от този дълъг списък няма и едно заглавие, което да ме интересува [8D] и както fori отбелязва по-горе, вероятно има начин да си настроиш firewall-а ръчно така, че да можеш да играеш в мрежа. Въпрос на време и желание.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #32

    Win XP SP2 Final - впечатления ?

    Като стана въпрос.....Забравих да спомена в предишния си пост, че първото нещо след като инсталирам Windows-a e да изключа firewall-а и автоматичния ъпдейт.[:D] Може би затова и съм нямал подобни проблеми до сега.

    Начини за защита има мнооого [], стига на "юзера " да му се занимава.

  4. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #33

    Win XP SP2 Final - впечатления ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... сега ще ви дам един удобен и изпитан начин да подкарате Windows XP SP2

    Вземате си Оригиналното ЦД с Windows XP, и изсипвате цялото мъ съдържание, примерно в c:\XP

    Вземате Сървис Пака, "разархивирате" го в дос прозорче с с:



    WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe /x

    когато ви попита "къде да се разархивира" му посочвате примерно C:\XPSP2

    в същото дос прозорче, след като се разархивира сървис пака, го "splitstream-vate" с инсталацията на Windows от C:\XP както е показано:



    C:\>C:\XPSP2\UPDATE\update.exe /S:C:\XP



    след няколко минути ще имате интегриран SP2 в инсталация на Windows

    Намирате файла C:\XP\i386\setupp.ini, w kojto ]e widite primerno:



    [Pid]

    ExtraData=796674736977656D7A622E385892A4

    Pid=55274270



    така изглежда при мен..

    убедете се, че последните 3 цифри в реда "Pid" са "270", ако не са, направете ги

    Взимате този файл: http://test.link.bg/winxp/boot.bin

    Пуснете си каквато и да е програмка за записване на ЦД-та, и си направете boot-ващо ЦД със съдържанието на файловете от C:\XP....



    <div align="right">Originally posted by seo - 23/08/2004 : 2130</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Вчера си поиграх с горния метод, постнат в темата "SP2 на WindowsXP и пиратските версии на OS" в раздела "Коментирай новина". Поизмъчих се, защото командата за splistream не е <font color="green">C:\>C:\XPSP2\UPDATE\update.exe /S:C:\XP</font id="green">, а <font color="blue">C:\>C:\XPSP2\i386\UPDATE\update.exe /S:C:\XP</font id="blue">. (открих го експериментално). Във файла settup.ini стринга беше:



    [Pid]

    ExtraData=.....

    Pid=55274<font color="blue">ОЕМ</font id="blue"> - поправих го на 270, както е показано. (бих искал да знам защо се прави това)



    Резултатът е тук - image file за Nero. Записах си и CD - наистина е boot, SP2 се е интегрирал в инсталацията. Самият WindowsXP е версията PROFESSIONAL - купена напълно законно, а SP2 - от сайта на Microsoft.



    Не съм експериментирал с този Windows, защото за себе си нямам отговор на следния въпрос: КАКВО СТАВА С АКТИВАЦИЯТА НА WINDOWS-a?. Досега нещата съм ги решавал с лекарството, което го има на това място, но въобще не знам какво става при поставянето на SP2, както върху SP1, така и при интегрираната инсталация. Нямам никаква възможност за експерименти и бих се радвал ако някой отговори на този въпрос.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    114
    #34

    Win XP SP2 Final - впечатления ?

    За правенето на боотабле ЦД не мога да кажа нищо по вапроса ( е съм се занимавал просто ) а за иснтала на СП2 мога да кажа по мои наблюдения че ако се инсталира на "стар" виндовс с упдатес и други неще се появяват различни проблеми като описаните по горе. Но ако се инсталира напрово след чиста инсталация на ХР няма ядове ( дори и с вграден СП1 ) трябва да се има в предвид че и на различните конфигурации видовса се държи различно в зависимост с това колко добре се погажда хардуера. Но като цяло СП2 е доста сностна дори ми хареса огнената стена която е доста сностно направена макар и по МС начин

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    18
    #35

    Win XP SP2 Final - впечатления ?

    SP2-то си е върха и просто нинам кво толко го критикувате!? При мен (като махнах сума боклуци със XPlite) стартира еднакво (ако не и по- бързо) от преди. A всичко останало върви по-мазно и гладко.

    А за удобството на резюм ъпдейти, поп-ъп блокъри етс. да не говорим.

    Надали и един разумен тип би останал със СП1 + безбройни кръпки в add/remove-то.

  7. seo
    seo е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2
    #36

    Win XP SP2 Final - впечатления ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... сега ще ви дам един удобен и изпитан начин да подкарате Windows XP SP2

    Вземате си Оригиналното ЦД с Windows XP, и изсипвате цялото мъ съдържание, примерно в c:\XP

    Вземате Сървис Пака, "разархивирате" го в дос прозорче с с:



    WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe /x

    когато ви попита "къде да се разархивира" му посочвате примерно C:\XPSP2

    в същото дос прозорче, след като се разархивира сървис пака, го "splitstream-vate" с инсталацията на Windows от C:\XP както е показано:



    C:\>C:\XPSP2\UPDATE\update.exe /S:C:\XP



    след няколко минути ще имате интегриран SP2 в инсталация на Windows

    Намирате файла C:\XP\i386\setupp.ini, w kojto ]e widite primerno:



    [Pid]

    ExtraData=796674736977656D7A622E385892A4

    Pid=55274270



    така изглежда при мен..

    убедете се, че последните 3 цифри в реда "Pid" са "270", ако не са, направете ги

    Взимате този файл: http://test.link.bg/winxp/boot.bin

    Пуснете си каквато и да е програмка за записване на ЦД-та, и си направете boot-ващо ЦД със съдържанието на файловете от C:\XP....



    <div align="right">Originally posted by seo - 23/08/2004 : 2130</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Вчера си поиграх с горния метод, постнат в темата "SP2 на WindowsXP и пиратските версии на OS" в раздела "Коментирай новина". Поизмъчих се, защото командата за splistream не е <font color="green">C:\>C:\XPSP2\UPDATE\update.exe /S:C:\XP</font id="green">, а <font color="blue">C:\>C:\XPSP2\i386\UPDATE\update.exe /S:C:\XP</font id="blue">. (открих го експериментално). Във файла settup.ini стринга беше:



    [Pid]

    ExtraData=.....

    Pid=55274<font color="blue">ОЕМ</font id="blue"> - поправих го на 270, както е показано. (бих искал да знам защо се прави това)



    Резултатът е тук - image file за Nero. Записах си и CD - наистина е boot, SP2 се е интегрирал в инсталацията. Самият WindowsXP е версията PROFESSIONAL - купена напълно законно, а SP2 - от сайта на Microsoft.



    Не съм експериментирал с този Windows, защото за себе си нямам отговор на следния въпрос: КАКВО СТАВА С АКТИВАЦИЯТА НА WINDOWS-a?. Досега нещата съм ги решавал с лекарството, което го има на това място, но въобще не знам какво става при поставянето на SP2, както върху SP1, така и при интегрираната инсталация. Нямам никаква възможност за експерименти и бих се радвал ако някой отговори на този въпрос.







    <div align="right">Originally posted by sclera_bg*-*24/08/2004*:* 09:11:31</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    да, съжалявам за малкия пропуск с командата за splitstream, поправих си пост-а та в бъдеще да не се шашкате що не става

    колкото до пид-а.. последните 3 букви/цифри от пид-а показва "какъв е лиценза ти" - retail, OEM или Volume, съответно 335, ОЕМ, 270. Това може би не трябваше да го пиша, просто го надрасках по навик, понеже съм свикнал с него от времето когато по подобен начин правих цд-та с NT/2000 (при тях, ако имаш Volume лиценз, при инсталацията никъде не те пита за cdkey, и нямаш нужда от такъв.. а пък с НТ за съжаление не можеха да се сплитват сървис паковете.. ), както и да е, забрави за пид-а

    при XP са променили някои неща, и дори да кракнеш пид-а, винаги се иска cdkey.

    Относно активацията, която важи само за Home edition-а промяната пид-а не ти помага за активацията, такава няма да се изисква само аако си имаш volume license cdkey с твоя windows, само че никак не ми е ясно къде ги тия ключове.

    Иначе някъде бях чел, че дори ПРО-то искало някаква активация, след като му инсталираш ръчно сървис пак, но при мене тва не се е случвало, може би причината е че винаги съм ползвал такова с подобен пид в цд-то

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Firefox 1.5.0.9 & 2.0.0.1 Final
    От Lyolyo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-06, 14:38
  2. Final Fantasy
    От Pesho13 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-05, 11:39
  3. final fantasy 7...
    От petkov във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-02, 22:31
  4. WINXP SP1 FINAL
    От afterburner във форум Windows
    Отговори: 22
    Последно: 26-09-02, 00:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе