Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Развалиха и Нортъна...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #1

    Развалиха и Нортъна...

    Мдааа. Една от най-ценните пограмки включващи се в Нортън Простотилитис вече не става за нищо. Seed Disk. Винаги съм й бил голям фен, но - това беше. Край! Направо е недопустимо, да парят такива работи тез бушмени от Саймънтек. Поне предната версия да бяха оставили. Дори ХР дефрага е в пъти по-як...



    __________________

    A Steve Morse Fan!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Развалиха и Нортъна...

    Аз никога не съм ги харесвал. Само досовските бяха читави.




  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Развалиха и Нортъна...

    Преходите винаги са трудни. А от това, което съм чул досега 3 ще е доста голям преход...



    <font color=red>EVIL DRIVES THIS WORLD</font id=red>

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #4

    Развалиха и Нортъна...

    Не бих казал, че Windows-кия дефрагментатор е по добър от този на Нортън. След дефрагментация ми остави един файл с 500-600 фрагмента. Нортън с около 3-4.



    <font color=red>EVIL DRIVES THIS WORLD</font id=red>

  6. DIL
    DIL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    138
    #5

    Развалиха и Нортъна...

    абе за мене е от голямо значение факта че диска ми се дефрагментира за 40 min с Нортън и за 4 дена с Дефраг





    -----------------

    thats all folks

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #6

    Развалиха и Нортъна...

    Хора, говоря за дефрага на ХР-то. Имам даже големи съмнения, че е вграден дефрагментъра Diskeeper. Знаете го, нали. А за Дефраг от 95/98 - просто по-бавно и безполезно нещо не съм виждал. Супер смях използвам като прочета из някой вестник/списание че го препоръчват да се пуска веднъж седмично с цел да се ускори дисковата подсистема. Че то я свърши за една седмица - я не. Само на Дефраг ли ще си играем???

    А днес си правих тестове между SpeedDisk 2002 & XP Defrag-а. Точни числа не записах, но втория бие с голяма преднина. Единия път помня, че пуснах ХР Дефрага и остави 4 фрагментирани файла, а процента беше 5%. След това пуснах на същия дял SpeedDisk 2002 и той осра положението - 69 файла, 19%. Е, може да бъркам с някоя десета, но като цяло това беше резултата. После отново пуснах ХР дефраг и той отново възстанови броя и процентите - 4 файла, 5%. Държа да отбележа, че и двата софта дават еднакви стойности при анализ на фрагментацията, т.е. няма шанс да "мерят" по различен начин и дефекта да е оттам...



    ____________________

    A Steve Morse Fan!!!



    Edited by - Baby Thomas на 02/12/2001 23:40:17

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #7

    Развалиха и Нортъна...

    Windowskia(razbirai na XP, 2k) defrag, nishto ne pravi...

    Edinstvenno ako se instalira diskeeper, togava.

    Norton si ostava lider. Na NTFS, ne e neobhodimo mnogo chesto defrag-vane, osven ako ne se preinstalirat programi chesto.



    C++

    <center></center>

    <center>http://www.UniBG.org</center>

    <center><font color=blue>#whistler</center></font id=blue>

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #8

    Развалиха и Нортъна...

    Defrag на XP е супер.

    Работи бързо.

    Наистина подрежда (за разлика от тоя на win9х)

    Работи съвместно с prefetch системата.

    Засега не знам за друг дефрагментатор, който да поддържа prefetch на XP. Затова ползвам вградения. Ако намеря нещо по-добро, чак тогава ще го сменя.




  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Развалиха и Нортъна...

    За win9x ползвах VOPT - върши работа като SpeedDisk, при това без да е нужно да се слагат никакви други "Простотилитис".



    Тези на Symentec подменят системни файлове. После windows-а като почне да забива, най-перверзно някои от същите "Простотилитис" заяват, че ме били спасили от 5 пъти повече крашове. Това е направо смешно...



    Който иска да опита VOPT:



    http://www.vopt.com/



    Baby Thomas -> добре казано Простотилитис! ;-)))




  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    616
    #10

    Развалиха и Нортъна...

    Нортъна работи много по-бързо. И двата дефрагментатора подреждат диска на един и същи принцип, но нортъна го прави бая бърже. Напр. 10 ГБ дял НТФС система ХР Дефрагментатор - 42 мин., Нортън - 16 мин. И дума не може да става за сравнение. Още повече, че ХР-то не дава качеството на нортъна при дефрагментиране на диска.



    BROUGHT TO U BY MSAN

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #11

    Развалиха и Нортъна...

    Ha-ha. Абе ваша воля - мъчете се както си искате.

    10х за аплодисментите ;-)



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #12

    Развалиха и Нортъна...

    Za kvo?

    S windowskia defrag, se maCHITE.



    C++

    <center></center>

    <center>http://www.UniBG.org</center>

    <center><font color=blue>#whistler</center></font id=blue>

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    99
    #13

    Развалиха и Нортъна...

    az pyk nikoga ne sam polzval Norton

    ne znam kwo tolkoz se oplakwate

    karajte si s tova koeto e vklju4il 4i4ko B.Gayz v XP-to i pejte pesni






  17. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #14

    Развалиха и Нортъна...

    Тези тъпаци от Symantec сичко са осрали, не само speeddisk.Който сие свалил Norton Systemworks 2002 го е разбрал със сигурност.

    Speeddisk ми дефрагментира със скоростта горе долу като на XP дефрагментатора (na FAT32 поне) а като ефективност май е същата простотия (пак имаше сумати "unmovable" червени блокчета,които при win98 ги няма по принцип).

    Norton Disk Doctor - майко,майко!!!Защо са го орязали толкоз бе?!То по принцип не го научиха за толкоз версии че има и кирилица на този свят,ама чак пък толкова. И не можа дори да разбере за един файл с разбито име - ко да кажа.

    Norton WinDoctor - пак ми откри около 250 проблема и най -интересното и ги оправи.То си знае как.

    Единственото умно нещо май е Norton Antivirus 2002. И това при положение че по принцип съм привърженик на McAfee ама след като нещо нещеше да тръгне Virusscan 6.01 na XP се отказах.За съжаление update на NAV са 2 пъти по големи, ама туй вече не ме бърка.

    И накрая Cleansweep - e туй що за животно е ако ми кажете ви признавам.Още не му схващам напълно смисъла (ама може аз да съм тъп знае ли някой



    btw аз съм със winXP тъй че не знам как е под win9x ама неща да си развалям чистичката все още инсталация на 98se с буламача който ще стане.






  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    954
    #15

    Развалиха и Нортъна...

    Ne moga da vi reabera zashto parvo rugaete posle razsajdavate?

    Ima cherveni blokcheta....

    Ami she ima! Na niakoi izvestno li mu e, che XP raboti pod drug vid NTFS, a ne kato 2k?

    A za FAT32, niakoi znae li che goliama chast vkliuchitelno SWP, faila koito po-rano mojeshe, sega samia XP ne razreshava mesteneto mu?!?

    Vseki opit da badat mesteni tia failove kogato e run-nat XP vodi blue dead?!?

    Kakvo iskate ot pragrama koiato e napravena da raboti v ramkite i iziskvaniata na niakakva OS?!? Kogato neshto ne moje, ne moje!!! ...i tolkoz.



    C++



    http://www.UniBG.org

    <font color=blue>#longhorn</font id=blue>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе