Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Каква защитна стена използвате?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #1

    Каква защитна стена използвате?

    Бих искал тук да пишат всички каква защитна стена използват, на кое ниво от OSI модела сраборва тя. Изобщо похвалете това което ви харесва и си изкарайте яда на теси продукти с които само сте си загубили времето.





    Аз използвам Visnetic Personal Firewall. Работи с протоколите от вторият слой на OSI модела и нагоре. Много съм доволен, защото блокира абсолютно всичкия трафик, включителноPPPoE, ICMP, MAC адреси, IPX и почти всички известни протоколи. Има автоматична забрана за трафик от и към IP адреси ако се опитват да сканират портове на вашия комп. Забранява всичкият трафик докато не се стартира програмата в потребителският интерфейс, можете да направите отделен сет от настройки за VPN-a ви различни от тези за локалното ви IP. Забраняване както на входящи, така и на изодящи портове. Показва ви връзките в момента. Има възможност да включвате които искате протоколи в лога, и да махнете тези на които имате вяра и т.н. Отдалечено администриране. Филтриране на HTML пакетите за MIME тип. Автоматично може да ви безпокои ако има достъп който не сте указали. Можете да направите ново правило за него, да го игнорирате, или да попитате защо не е съвпаднало с някое от другите правила. Работи под XP със SP1. Надявам се тези дни да ми остане време и за SP2 да инсталирам. Изобщо много добре се държи, макар да имам малки бележки към нея като това, че в началото ми крашваше компа заради нея понякога. Но при 30кБ/сек само ARP пакети и само 500MHz процесор мже би е било нормално. Програмата е "a must" за всеки който разбита от TCP dump, защото програмата дава достъп по протоколи и по портове, но не и по приложения!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Каква защитна стена използвате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Но при 30кБ/сек само ARP пакети и само 500MHz процесор мже би е било нормално.



    <div align="right">Originally posted by fena_is_here - 01/09/2004 : 15:06:34</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не е нормално.

    Впрочем пробвал ли си някога да пуснеш приложение което изисква ниско-латентна връзка(ping 20-40 ms)? Примерно игра? Влия е ли се?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #3

    Каква защитна стена използвате?

    Не ми се е налагало да пускам игри, защото нито ги играя, нито компа ми е толкова силен, ползвам Remote Desktop чак от провинцията понякога и трябва да кажа, че не се усеща натоварване или забавяне[8D][8D][8D]

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    256
    #4

    Каква защитна стена използвате?

    НИКАКВА. Много просто се отбранявам:

    - спрял съм файл и принт шаринга.

    - Изтрил съм (deltree /y) WMP, OE и WSH.

    - И съм написал фалшиво proxy:Port на ИЕ.



    Досега - никакви проблеми.




    Защо ви е защитна стена? Излишна мощност и пари ли имате?







    ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #5

    Каква защитна стена използвате?

    когато ми се е налагало съм ползвал ВИН вградения,върши работа.



    М/у другото ICQ не е особено подходяща програма за човек със завишени критерии относно сигурноста като теб[8D]

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #6

    Каква защитна стена използвате?

    DPetrov - ICQ...то толкова го ползвам, че едва ли някой има време за толкова да се занимава с мен!



    injinera - явно не си попадал в мрежи тип инкубатори на вируси. Аз в подобно на състоянието което си ми описал съм виждал как хората получават пълен достъп до мащната ми посредством DoS. Има много и такива дупки в Win-a и при условие, че аз съм бил само с TCP\IP протокола!!! Но докато не забраних и ARP преобразуването продължавах да виждам как чужди компове ме сканират и се опитват да отварят портове и услуги.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #7

    Каква защитна стена използвате?

    ISA server na Microsoft.

    Страхотна е

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #8

    Каква защитна стена използвате?

    - Изтрил съм (deltree /y) WMP, OE и WSH.

    - И съм написал фалшиво proxy:Port на ИЕ.



    какво точно сте изтрили и къде сте писали порта на ИЕ

  11. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #9

    Каква защитна стена използвате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Защо ви е защитна стена? Излишна мощност и пари ли имате?.
    ?



    <div align="right">Originally posted by injinera*-*01/09/2004*:* 21:24:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Обичам да знам, кой ме сканира и какви хватки прилага, ето причина да ползвам допълнителна защитна стена.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #10

    Каква защитна стена използвате?

    Няма File Sharing;

    Disable NetBIOS over TCP/IP;

    NetIce + Windows Firewall от SP2.

    Точно в мрежа - инкубатор на вируси съм + разни малки хитреци [:D]

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #11

    Каква защитна стена използвате?

    windows FW - за мен е напълно достатъчен... Преди година/две пробвах най-различни но не виждам смисъл още нещо да ми яде от системните ресурси [:D]

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Каква защитна стена използвате?

    Ползвам само <font color="red">Agnitum Outpost Firewall</font id="red">, последна версия, разбира се. Просто съм приел, че тази е най-добрата и не съм изпробвал други. Ако някой е убеден, че има някаква по-добра от тази, да го сподели. А, ако може и да се аргументира, ще е още по-добре. Вероятно има някаква класация на тема "огнени стени" но не съм намирал такава в нета.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #13

    Каква защитна стена използвате?

    класации колкото искаш на сайта на всеки производител има класация как неговата е най-добра. Но от други сайтове винаги са рекламирали някоя. Досега не съм попаднал на безпристрастно ревю

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    59
    #14

    Каква защитна стена използвате?

    XaMaB - А ти каква използваш? Как се пазиш от нежелан достъп?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #15

    Каква защитна стена използвате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Изтрил съм (deltree /y) WSH.

    <div align="right">Originally posted by injinera*-*01/09/2004*:* 21:24:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Е това пък защо си се мъчил да го триеш ? Някой от компонентите му остават , и пак могат да създадат поразии . HTML Application + прихванат обект = #^*%R*&% ( MSHTA + Object ID и ареее ) .



    Аз съм с Agnitum Outpost Firewall както ru-boy + F-Prot и съм си спокоен .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 09-02-08, 21:36
  2. Windows 98 и защитна стена
    От kasis във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 25-06-06, 19:35
  3. Отговори: 9
    Последно: 03-05-04, 10:55
  4. Отговори: 3
    Последно: 22-08-03, 16:58
  5. Кои драйвери използвате за GF4?
    От medunski във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 25-02-03, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе