Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с WinXP SP2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    338
    #1

    Проблем с WinXP SP2

    Инсталирах си SP2 и ми се появи един интересен проблем. От време на време мишката ми спира да се движи. От начало не обърнах внимание, но след 15 минути работа почна да става кошмарно. Оказа се, че компютъра направо замръзва. Поразгледах каво става с Task Manager и се оказа, че точно в тези периоди заетоста на процесора от под 15% скача до 90-100%. Не съм сигурен, но май процеса който яде ресурсите е SAVSCAN.EXE. Случвало ли се е на някой това нещо и има ли някой идея как да го оправя.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #2

    Проблем с WinXP SP2

    ВИРУС ?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #3

    Проблем с WinXP SP2

    По-скоро процес на Symantec Anti Virus. То си е почти вирус, де... Нещо е зациклил при проверката на някой файл. Що не kill-неш процеса?

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Проблем с WinXP SP2

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Инсталирах си SP2 и ми се появи един интересен проблем. От време на време мишката ми спира да се движи. От начало не обърнах внимание, но след 15 минути работа почна да става кошмарно. Оказа се, че компютъра направо замръзва. Поразгледах каво става с Task Manager и се оказа, че точно в тези периоди заетоста на процесора от под 15% скача до 90-100%. Не съм сигурен, но май процеса който яде ресурсите е SAVSCAN.EXE. Случвало ли се е на някой това нещо и има ли някой идея как да го оправя.



    <div align="right">Originally posted by blue_ - 09/09/2004 : 19:27:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    С коя версия си 8.х или 9.х? Ако си с 9.х има един пач сигурно не си го инсталирал.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    Проблем с WinXP SP2

    Ще го кажа по-просто: mcafee suxx, symantec suxx, za pandata da ne govorim - avast rules

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #6

    Проблем с WinXP SP2

    Skynet остава да кажеш, че и Kaspersky suxx и ще започна да се съмнявам още повече в наличието на разсъдък у теб. Че Нортон sux е верно, ама Symantec си е добър. За Пандата пък да не говорим - ама в обратния смисъл. Само ми посочи един довод против нея.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #7

    Проблем с WinXP SP2

    ок. обяснявам:

    една програма се създава за да свърши определена работа...антивирусните програми се създават принципно с едната едничка цел да опазят компютъра от вируси, когато те не могат да се справят с това - аз ги наричам програмистки безмислици...не робувам на мода и течения....тази фирма, онази фирма и т.н... след като изследвах за около месец всичко авангардно на тема internet security, system suite, antivirus и т.н. базирайки се на чист прагматизъм ( инсталирах най-доброто според списанията и форумите на различни компютри работещи 24 часа и постоянно в интернет ) се оказа че в realtime test известните "лъвове" на антивирусния фронт се дънят като новобранци......Аваст-а издържа и стана основен суит в мрежата ми, а месеците безпроблемно ловене на гадове доказаха правотата на избора ми....Не желая да изреждам нашироко какво и как сам инсталирал и дали правилно съм конфигурирал програмите - скоро ще стане 20 год since първото ми домашно отроче Правец 82 ми легна на сърцето Take it easy

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лек проблем с Winxp + win98 ??? HELP !!!
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-09, 20:30
  2. Проблем с WinXP
    От rockboy във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 27-06-06, 00:49
  3. Проблем WinXp
    От Pit във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 07-12-05, 09:53
  4. WinXP-autodial ПРОБЛЕМ!!! HELP
    От Bobar във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 02-06-04, 14:21
  5. winXP и Ser_Pack_1--->Проблем
    От Resident във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 03-03-03, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе