Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем WinXp

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Проблем WinXp

    Проблема ми е следният !
    Стартирам едно пс нямам права като администратор в services нищо не ми показва !
    Тогава преисталирах windows с repair обаче още по време на исталирането на windows ми показа че неможе да намери драйвър като ми посочи път c:\windows\Driver Cache ?!? дадох му cancel щото там нищо не намерих исталацията завърши тогава обаче се появи големят проблем! Немога сега да исталирам drivers за видеокартата защотото windows не я разпознава като хардуер! Като се опитах да избера ръчно видео картата си от списаците на Display adapters там са останали някакви интелски карти и никакви други модели !?! Моля ако някой има решение за моя проблем искренно ще се радвам да го сподели !

    Според мен има едно решение и то е пълен формат и исталиране на windows на чисто! Обаче това ПС е нещо като сървър със закачени матрични принтери и досовски програми към него и ще ми отнеме доста дълго време да ги настройвам тези готини нещица.Тъй че се надявам за по - добро решение от моето !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    182
    #2

    Re: Проблем WinXp

    Да беше казал каква е картата.
    Отиди и си изтегляи драйвери за нея от сайта на производителя.
    Ако си с администраторски права, няма да имаш проблеми да ги инсталираш. Ако не - търсиш администраторската парола

  4. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #3

    Re: Проблем WinXp

    Ъ-ъ-ъ пич драйвъри имам но не мога да ги исталирам по простата причина че линдолса не ми разпознава видео картата като хардуер "Чети внимателно моляте какво пиша" наздраве Pitar K

  5. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #4

    Re: Проблем WinXp

    Ами add hardware - и ползвай опцията не автоматично а ръчно да посочиш какво точно искаш да добавиш...После и верния драйвер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    53
    #5

    Re: Проблем WinXp

    Пич, подобен проблем с Radeon 9550 реших така:
    инсталирах картата като VGA устройство(ти май го правиш, съдейки от по- горе).
    След това даваш Add hardware- да търси драйвери от диска( като в директорията за твоята ОС намираш файл с разширение *.inf и го зареждаш). По този начин ще се добавят нови модели в списъка,за който говориш по-горе. За по-натам е ясно,предполагам.
    ПС:става въпрос за оригинален диск с драйвъри от производителя!
    Айде със здраве и дано съм помогнал

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Проблем WinXp

    а ако админа е забранил да се инсталирва каквото и да е на останалите user-limited acaunt - каквото ида прави - или админския пас ,или winxp наново и начисто

  8.  
     
  9. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #7

    Re: Проблем WinXp

    Лошото обаче е че като цъкна на Device Manager там не ми дава Display adapters !!!!! Що се отнася до админският пас след като прейсталирах Windows админските права ми се оправиха ! Аз съм админа и си знам паролата! Явно ще трябва да му дам пълен формат и наново да си исталирам досовските шчетоводни програмки с матрични принтери и тн.

  10. YG
    YG е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    348
    #8

    Re: Проблем WinXp

    Pit, направи следното:
    start\settings\control panel\add hardware\next\yes, i have already connected the hardware\add a new hardware device ->next\install the hardware that i manualy select from a list (advanced)\display adapters ->next\have disk....посочваш твоите драйвери...и натам пак с next и finish. Най-вероятно рестарт и трябва да си имаш добавен графичния контролер.

  11. Pit
    Pit е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #9

    Re: Проблем WinXp

    Благодаря на всички за съветите ! Проблема е решен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Лек проблем с Winxp + win98 ??? HELP !!!
    От maximus_bg във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-09, 20:30
  2. Проблем с WinXP
    От rockboy във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 27-06-06, 00:49
  3. Проблем с WinXP SP2
    От blue_ във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 02-10-04, 23:00
  4. WinXP-autodial ПРОБЛЕМ!!! HELP
    От Bobar във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 02-06-04, 14:21
  5. winXP и Ser_Pack_1--->Проблем
    От Resident във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 03-03-03, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе