Резултати от 1 до 12 от общо 12

Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #1

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    Моля помагайте ,:

    Ще ми се да направя имидж /снимка/ на Windows XP и да го дистрибутирам по други машини, но за съжаление не се получава / в смисъл когато опитам да имиджосам с направения от мен имидж друго РС с различен хардуер от този на който съм направил имиджа Winndows-а ми гърми / до колкото знам причината е че той заключва някакви файлове по SID , но как да се справя с проблема не ми е ясно , ако някой има tools за това или го е правил , моля нека обясни как става точно номера .

    Обръщам внимание че няма значение с каква програма се прави имиджа дали е norton G host ili PQ - резултата е че Winndows-а не тръгва на новия хардуер

    Предварително ви благодаря и знам че мога да разчитам на ВАС !!

    айсикю номера ми е 25445590

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    Номерът може да мине единствено, ако компютрите на които искаш да размножиш WinXP, са еднакви. Иначе ще ти гърми. Защо просто не го инсталираш на всеки компютър поотделно? Не е чак толкова голяма загуба на време - напротив - повече време ще изгубиш докато се опитваш да разбереш как да направиш тази "снимка" или докато чакаш отговор, подобен на този, който ти давам аз в момента...




  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    Такааааа, ей тука вече ще се развихря [:D]

    Значи, проблема ти ми е до болка ясен, сблъсках се с него преди година. Добрата новина е, че решение има и то се нарича System Preparation tool или за по-кратко - SysPrep.

    http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

    При клониране на компютри има два проблема:

    - различен хардуер - не винаги Windows има драйвери за новите устройства, които ще намери на компютрите-копия;

    - Security Identifier (SID) - всяка 2000/ХР/2003 машина се идентифицира в мрежата не със своето име, а със своя SID, който трябва да е уникален. При обикновено клониране обаче се клонира и този SID - т.е. машината-модел и всички нейни копия получават еднакъв SID, което не им позволява да работят в мрежа.



    Sysprep решава двата проблема по следния начин: първо, изчиства PnP-информацията и, второ, при следващото стартиране кара компютъра да мине през един mini-setup.

    По време на този mini-setup се търсят наново PnP-устройства, зареждат се драйверите на разпознатите такива от Windows, както и се генерира нов, уникален SID.

    С две думи, трябва да си подготвиш една машина-модел, на която инсталираш всичко необходимо (драйвери и приложения), стартираш Sysprep, той си свършва работата и спира машината, при което, точно в този момент, трябва да направиш image на диска в точно това му състояние. Този image го възстановяваш на машините-копия и при следващото им (за тях реално първо) стартиране тръгва гореспоменатия mini-setup и извършва гореспоменатите две действия.

    Една полезна възможност - работата на Sysprep се управлява от конфигурационен файл, в който можеш да въведеш много параметри, които да се вземат под внимание при mini-setupa, като настройки на мрежата, членство в workgroup или domain и т.н., но най-важна е възможността да зададеш път към допълнителни драйвери, които да се използват, ако се намерят устройства, за които Windows няма вградена поддръжка.

    Успех!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #4

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    благодаря на STRN , точно това ми трябва, а на другия колега ще му кажа ,че работата ми е такава, че имам 680 различни машини, да дойде той да инсталира 680 пъти XP то

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">благодаря на STRN , точно това ми трябва, а на другия колега ще му кажа ,че работата ми е такава, че имам 680 различни машини, да дойде той да инсталира 680 пъти XP то



    <div align="right">Originally posted by mitkosan*-*30/11/2004*:* 17:25:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Ако си плащат, защо не? И 1000 ще инсталирам даже. И не мисля, че ще ми отнеме повече време отколкото на теб, но това е друг въпрос...



    Със здраве!




  7. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #6

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    Ако мога да съм ти полезен ето ти още:



    1. След като го инсталираш и преди да го "снимаш" дай му стандарт иде. Видео, лан, звук - това са неща които не пречат на стартирането му, само идето е проблем.



    2. Инсталирай го до мястото където пита за имена, потребители.. снимай го и на всеки ПК го доинсталираш, но 680...



    3. Петима студенти за по петдесетина лева...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #7

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">След като го инсталираш и преди да го "снимаш" дай му стандарт иде ... идето е проблем<div align="right">Originally posted by breiii*-*02/12/2004*:* 16:53:08</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    True, true!



    За това забравих - ако машините са с различен чипсет (ама доста различен, примерно да има някои i440BX и i865 или смесени Intel и VIA), тогава задължително направи това нещо!

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #8

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    Може би не е съвсем по темата, но от няколко дни се канех да задам този въпрос, а той донякъде кореспондира с повдигнатия.

    Знае ли някой дали може да бъде направена LiveCD XP дистрибуция.

    Нещо подобно на Knoppix.

    Търсих мнения в този форум, но не открих нищо съществено.



    Идеята ми е след като се инсталира ХР и някакъв приложен софт вече работоспособната система да може да бъде възстановена след омазване и необходимост от преинсталация с едно просто рестартиране от СД, което да може да го направи и човек, който нищо не разбира от инсталация на ХР.

    Не приемам предложения за restore points и т.н., защото предполагам, че ОС не е работоспособна (да речем диска е бил форматиран [])

    Може би трябва да се направи един bootable ISO Image на вече работоспособната инсталация, от който да се бутва?

    А ако диска е САТА? Дайте идеи плз.

    Предварително благодаря на всички отзовали се!

  11. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #9

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    С тази задача чудесно се справя Нортън Гост. Не става като LiveCD на Knoppix, но може да се възстанови доста бързо (дори и след формат информацията. Правиш си имидж файл и си го качваш на носител.

    Имай предвид, че няма да можеш го събереш на ЦД (твърде голям е).

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #10

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    На Norton Ghost може да му се зададе да разхвърля imag-а на пакети по 700 Мб и след това записваш отделните пар4ета на CD-ta. А може и директно да му дадеш като слезе под DOS да пише на cd-ta..Probwal sym go

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #11

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    @G_velev: A след като си разхвърлял с Гост-а на СД-та, първото може ли да е бутващо и следващите едно след друго да се слагат на конвейер, тъй че накрая всичко да е ок?



    Имам предвид и една "блондинка" да може да го направи[][][]



    И освен Гост-а няма ли някакъв друг начин?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #12

    Имидж на ХР -за дистрибуция на различен хардуер

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@G_velev: A след като си разхвърлял с Гост-а на СД-та, първото може ли да е бутващо и следващите едно след друго да се слагат на конвейер, тъй че накрая всичко да е ок?

    Имам предвид и една "блондинка" да може да го направи[][][]<div align="right">Originally posted by stekyman*-*10/12/2004*:* 12:00:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Няма проблем, абсолютно е възможно. Аз лично нацепих image-а на парчета по 5 MB (оригинала беше 1350 MB ), с които след това чудесно уплътних две CD-та, първото от които е DOS-bootable, зарежда драйвер за CD-ROM и пуска един BAT файл, който пък стартира Ghost с необходимите command line параметри (качих и няколко инструмента от рода на Partition Magic, Volkov Commander и т.н). От тук нататък Ghost-а си ги отваря едно по едно парчетата и като стигне до последното, записано на CD-то, пита за нова медия, която съдържа останалите. От "блондинката" се иска само да сложи първото CD, да стартира компютъра и по някое време (Ghost-a сам казва кога) да го извади и да сложи следващото.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@G_velev:И освен Гост-а няма ли някакъв друг начин?

    <div align="right">Originally posted by stekyman - 10/12/2004 : 12:00:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Има, да, Powerquest ImageDrive, Acronis TrueImage и може би други, но Ghost-a ми е вършил чудесна работа до сега и не смятам да го сменям. Освен това другите не знам дали могат да се командват с command line параметри. Освен това Ghost версия 8 може да чете и да пише направо върху NTFS дял

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 11-09-12, 00:37
  2. Монтиране на имидж
    От grgeorgiev във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 31-10-07, 10:58
  3. Отговори: 1
    Последно: 03-10-07, 04:20
  4. Отговори: 3
    Последно: 16-01-06, 17:21
  5. АДСЛ БТК с модем различен от ZTX???
    От Popkaro във форум Технологии
    Отговори: 20
    Последно: 13-05-05, 22:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе