Резултати от 1 до 4 от общо 4

Как се задава различен локал за програмите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    2
    #1

    Как се задава различен локал за програмите

    Здравейте,

    Имам следния проблем - искам на една машина под Windows 2000 Server или Windows 2003 Server да пусна няколко програми, но локала който да ползват да е различен.

    В момента единствения начин, по който знам да се указва локал за една програма е :

    Windows 2000 Server: My Comupter-> Control Panel->Regional Options-> Първия таб - General и отгоре: Your Locale -> Bulgarian

    Windows 2003 Server: My Comupter-> Control Panel->Regional and Language Options -> Третия таб -> Advanced и отгоре: Select a language...->Bulgarian

    За жалост - по този начин - всички потребители започват да използват еднакъв локал.

    Аз искам да мога да пусна две програми под различен локал, за предпочитане е да е с един и същи потребител, ако пък може това да се задава за системните услуги - ще е най-добре. Под ГНУ/Линукс ми е страшно лесно като просто задавам променливи на средата - напр. LANG, LC_*, LANGUAGE - те управляват различните елементи от локала - подреждане на думи, имена на дни от седмицата и т.н.

    Има ли нещо подобно за Windows?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Re: Как се задава различен локал за програмите

    Тц

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    2
    #3

    Re: Как се задава различен локал за програмите

    Цитат Първоначално публикувано от XaMaB
    Тц
    Т.е. - няма никакъв начин да се пускат програми под различни локали едновременно на една машина нито под Windows 2000 Server, нито под Windows 2003, така ли?
    Някой да разполага с повече информация или нещо, което да ме обнадежди?




  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #4

    Re: Как се задава различен локал за програмите

    Не съм сигурен дали няма да се омаже нещо, но все пак да си кажа: може да се опита с импорт на ключове в регистъра (.reg), в \\HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\International.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 7 - задава се ...
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 21
    Последно: 15-05-13, 12:37
  2. АДСЛ БТК с модем различен от ZTX???
    От Popkaro във форум Технологии
    Отговори: 20
    Последно: 13-05-05, 22:24
  3. Отговори: 11
    Последно: 10-12-04, 17:40
  4. Задава се лято ...
    От Lazy Dog във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 18-05-04, 03:48
  5. 20 000 3DMarks бариерата падна, задава се 3DM2002
    От Domin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 12-09-02, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе