Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 38

Странен шум от компютъра...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    2
    #16

    Странен шум от компютъра...

    Относно този шум няма спасение. Това се получава, защото е на дъното и смущенията от шината оказват влияние, получава се индукция от периферните устройства. Имал съм такова преди години. В Момента съм с ASUS P4P800-GD с вградено дъно SoundMAX(ADI мисля) и с него този проблем не съществува дори когато е усилено до край, явно от Asus знаят как да се справят с проблема и да изолират звука, за да няма смущения. Това е моето мнение и в никакъв случай не твърдя, че е 100% компетентно!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #17

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">@Mikk - да не сиакш да кажеш че занието зависи от звездичките - хехехе

    а относно по-горен пост- каквото имаш да кажеш - го кажи , ( ако си мкислиш че си мнооого знаеш - да те видя )

    аз като имам проблем със звука - правя нещата по гореописания начин

    и да ти кажа макар и странно да звучи със преинсталация се решава всичко

    ако трите причини не помогнат ще кажа само още едно - провери ли кабела на тонколоните , и самите тонколони.

    ( мисля че споменах че въпросите са ми тъпи )



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO - 25/01/2005 : 11:35:41</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    по ред

    мисля че звездичките са вид рейтинг дават се от някой на някой

    кво съм искал да кажа съм го казал,незнам как да го оправя проблема си затова питам и аз тук.

    за година и половина 200 пъти съм инсталирал уиндоса,сменил съм 3 броя слушалки и 1 тонколони...между другото на старото дъно със същите колони и слушалки го няма тоя проблем,слагал съм и 3 вида драйвери теглени от саита на производителя на звука и други от производителя на дъното все тая


  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #18

    Странен шум от компютъра...

    [:D]



    понеже е ясно, че пари няма да видя от стипци като вас - ето ви решението:



    - намирате от Properties на sndvol32.exe ТВ-тунер(TV-Tuner) и го мютвате(mute).



    - явно се самовъзбужда този вход без съпротивление включено към него..



    - наслаждавайте се на чудесната тишина(липса на бръмчене) от колонките ! [:D][:D]






  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #19

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[:D]



    понеже е ясно, че пари няма да видя от стипци като вас - ето ви решението:



    - намирате от Properties на sndvol32.exe ТВ-тунер(TV-Tuner) и го мютвате(mute).



    - явно се самовъзбужда този вход без съпротивление включено към него..



    - наслаждавайте се на чудесната тишина(липса на бръмчене) от колонките ! [:D][:D]



    <div align="right">Originally posted by Zaphod B - 25/01/2005 : 12:44:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    виждаш ли....5 лева на вятъра ,за съжаление нито хардуерно,нито р пропърито на sndvol32.exe имам тв тунер за да го мутна....обаче ще дам 1 глас за тебе []

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #20

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Относно този шум няма спасение. Това се получава, защото е на дъното и смущенията от шината оказват влияние, получава се индукция от периферните устройства. Имал съм такова преди години. В Момента съм с ASUS P4P800-GD с вградено дъно SoundMAX(ADI мисля) и с него този проблем не съществува дори когато е усилено до край, явно от Asus знаят как да се справят с проблема и да изолират звука, за да няма смущения. Това е моето мнение и в никакъв случай не твърдя, че е 100% компетентно!



    <div align="right">Originally posted by borvass - 25/01/2005 : 11:47:27</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    и аз така мисля,няма отърване,явно ще е повече никога Гигабайт $85 дадох за това дъно пък имаше и за по $45 сега въпроса е дали с външна зв.карта ще се реши проблема или пак ще си остане,нямам под ръка да пробвам пък не ми се купува и да си остане проблема,аве до следващото дъно[8D]

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #21

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    виждаш ли....5 лева на вятъра ,за съжаление нито хардуерно,нито р пропърито на sndvol32.exe имам тв тунер за да го мутна....обаче ще дам 1 глас за тебе []



    <div align="right">Originally posted by mikk*-*25/01/2005*:* 13:44:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    сигурен ли си, че го нямаш ? Ако да - пробвай с някой от другите входове/изходи - Aux, Line In...

    получават се и някакви резултати(за съжаление не 100%) и с 3D Sound



    досега единствения шум с който не съм се справил беше едно ISA FM Radio, което интерферираше с мишката и когато се слушаше радио трябваше да не се мърда мишока



    значи, тези с дъната с многоканален звук да търсят TV-Tuner за мютване, тези със старите дъна - да си поиграят с настройките на SNDVOL32.EXE



    успех !






  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #22

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    виждаш ли....5 лева на вятъра ,за съжаление нито хардуерно,нито р пропърито на sndvol32.exe имам тв тунер за да го мутна....обаче ще дам 1 глас за тебе []



    <div align="right">Originally posted by mikk - 25/01/2005 : 13:44:06</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    сигурен ли си, че го нямаш ? Ако да - пробвай с някой от другите входове/изходи - Aux, Line In...

    получават се и някакви резултати(за съжаление не 100%) и с 3D Sound



    досега единствения шум с който не съм се справил беше едно ISA FM Radio, което интерферираше с мишката и когато се слушаше радио трябваше да не се мърда мишока



    значи, тези с дъната с многоканален звук да търсят TV-Tuner за мютване, тези със старите дъна - да си поиграят с настройките на SNDVOL32.EXE



    успех !









    <div align="right">Originally posted by Zaphod B - 25/01/2005 : 14:02:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    истината е че сега трябва да ти дам 5 лева [8D] мутнах всичко! без wave то и стана,което не значи че дъното няма дефект[}] мерси многоооооо Zaphod B

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #23

    Странен шум от компютъра...

    Аз съм човека който пусна темата, изглежда и аз съм този който не разбра къде да намеря този ТВ- тунер? Моля да ми кажете стъпка по стъпка как да стане? Благодаря

    П.С. Който иска 5 лева да си остави банковия код, ще му ги пратя ;-_

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #24

    Странен шум от компютъра...

    Не получих отговор на въпроса ми за съжаление, ще ви помоля да ми пишете за да се справя с проблема си. Днес даже от горе на всичко, когато започнах да свалям диск, на харддиска, докато слушам музика започва много странен още по силен, и дразнещ шум, който е по силен от Музиката, преинсталирах плейъра, ама с всички плейъри е едно и също...

    Аз съм човека който пусна темата, изглежда и аз съм този който не разбра къде да намеря този ТВ- тунер? Моля да ми кажете стъпка по стъпка как да стане? Благодаря

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #25

    Странен шум от компютъра...

    чакай бе човек сега ще се опитам да ти обясня

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #26

    Странен шум от компютъра...

    1. Start/All Programs/Accessories/Entertaiment/Volume Control



    2. Options/отметка на Advanced Controls/Properties



    3. "adjust volume for" - слагаш всички отметки !/ OK





    би трябвало да видиш всички входове/изходи на звуковата карта - вградена или не....





    след това търсиш TV Tuner, ако не го намериш - използвай принципа "проба-грешка" докато спре досадното бръмчене...





    Успех !








  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    47
    #27

    Странен шум от компютъра...

    Advanced Controls са ми затворени. Как да ги отворя

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #28

    Странен шум от компютъра...

    Значи, пробвах с това, ама не стана. Даже по лошо стана, когато слушам музика, добре не пръщи толкоз, ама ако започна да инсталирам програма или да свалям някакъв файл от компактдиск на харда-а (който и да е от 3-те харда), уинамп-а започва да пръщи и болкира (и БСП плейъра, и медия и всички)????????? Мисля си даже, че ако се натовари повечко за това се случва??? Не знам вие ще кажете....???

    Надявам се да се е случвало на някои от вас и да ми отговорите, за да знам какво да правя, че вече не се издържа. ....


  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    725
    #29

    Странен шум от компютъра...

    Гледайте да не ви се преплитат кабелите за звука, особено с този за мишката. Ако имате някакви кабели които влизат във входовете на звуковата карта и тях изолирайте добре. А ако не ползвате входовете им цъкнете по едно MUTE във volume controla. При мен ми шумеше когато си движех мишката, но спря като изместих кабела за Audio In далеч от кабела замишката.

    Другото което ми идва на акъла е IRQ конфликти... като не изключвам възможността да е калпаво дъното (когато правиш компромиси с цената, тр да имаш предвид и качеството).

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #30

    Странен шум от компютъра...

    незнам кой е неговия модел дъно,при мен няма нито едно IRQ с две устроиства,дъното е с 20 IRQ та трудна работа да има шерване,при мен AUX е прецакан,като движа мишката,CD като сложа копиране по хардовете,всичко това създаваше бръмчене,сега го няма след като ми сложих MUTE.

    аз лично мисля че пича е объркал някаде процедурата,

    Deveca я напиши точно кво направи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен проблем с компютъра???
    От dobo79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 13-11-10, 16:39
  2. Свързване на два компютъра
    От zloRadi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 24-09-07, 12:42
  3. Дата на компютъра
    От Profita във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 18-11-05, 14:39
  4. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36
  5. TV на компютъра ?
    От Cheops във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-09-02, 22:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе