Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38

Странен шум от компютъра...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #1

    Странен шум от компютъра...

    Здравейте, проблема ми е следния – Звуковата карта на компютъра ми е свързана с чинчов кабел с уредбата и от там слушам музика. Звука на компютъра съм намалил максимално за да мога да увеличавам и намалявам от уредбата. Преди 3 седмици си смених дънната платка (Елитгруп) и я замених с Гигабайт (пак с вградена звукова карта). Та съществото на пролема ми се крие в това, че като уредбата е включена и от компютъра не свири музика се чуват странни звуци, като зарежда някоя програма пак. Със слушалки вирзани отзад се получава пак същото. Трябва непрекъснато да слушам музика за да не чувам тези (вече много досадни) шумове. На старото дъно имах съшия проблем.Записах и замият звук - http://s21.hit.bg/REC00001.WAV , който се чува да речеме като местя мишката. Ако натискам бутоните или отварям някоя програма се получава нещо като тропот на коне.

    Настройките на звука са ми стандартни, но пробвах всички видове настройки и пак не спря. Ако на някой му се е случвал този проблем и може да ми помогне по някакъв начин ще се радвам да ми сподели. Благодаря ви.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Странен шум от компютъра...

    кво да ти кажа...и аз имам същия дерт със същата марка дъно...не успях да го реша,звуковата карта е Realtek AC97 Audio,до някаде се реши проблема с нови драйвери на звука....вече се замислям да си сложа виншна звукова карта


  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Странен шум от компютъра...

    ООООООООООООООФ

    първо малко тъпи въпроси

    1. на правилното място ли вкарахте буксата ?

    2. Преинсталирахте ли драйверите?

    3. Преинсталирахте ли Windows?




  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #4

    Странен шум от компютъра...







    1. ДА

    2. Да

    3. ДА

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #5

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    1. на правилното място ли вкарахте буксата ?

    2. Преинсталирахте ли драйверите?

    3. Преинсталирахте ли Windows?







    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*20/01/2005*:* 15:40:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    1. ДА -зелената

    2. Да - същото и със уиндолските и с тези от дъното...

    3. ДА - Без никакъв резултат ако ще 50 пъти да го преинсталирам, и да го инсталирам след формат - нищо не може да ми помогне...

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #6

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">ООООООООООООООФ

    първо малко тъпи въпроси

    1. на правилното място ли вкарахте буксата ?

    2. Преинсталирахте ли драйверите?

    3. Преинсталирахте ли Windows?







    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO - 20/01/2005 : 15:40:05</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    ари моля те...........

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #7

    Странен шум от компютъра...

    По-добре си вземете външни карти. Аз си размених старата ЛАН карта например за SB 128 PCI и нямам никакви проблеми. Още повече, че вграденият звук малко товари процесора.



    За през уредбата предполагам, че ти трябва нещо двуканално, а такива карти се купуват без пари.

    За 5.1 и нагоре не мога да кажа нищо.



    Между другите работи дето ги написах се сетих, че и аз съм с дъно на Elitegroup ( K7S5A - или нещо такова ) и нямах такъв проблем докато ползвах вградения звук.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    47
    #8

    Странен шум от компютъра...

    Имам същия проблем,но моита зв. карта не е вградена. Когато не е пусната музика се чува един много гаден звик, като тропане на коне наистина, а и като натискам бутони са6то се 4ува някакъв много гаден звук, независимо дали съм свазал към колонки, уредба или слу6алки.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    53
    #9

    Странен шум от компютъра...

    The Insane пробва ли да си сложиш по-нови драйвери?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Странен шум от компютъра...

    Я пробвай да изключиш всички канали, като оставиш само този на който пише wave.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #11

    Странен шум от компютъра...

    Това май е hardware проблем на дънните платки Gigabyte...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #12

    Странен шум от компютъра...

    всички с подобни оплаквания да заповядат при мен с по 5 лв. в ръката [:D][:D][:D]



    гарантирам, че ще получат перфектен звук от вградените звукови карти..(ако не помогне knowhow-то ми - ще действам с поялника [:D])



    мога да постна решението "for free", но още не виждам да имам 5 звездички рейтинг [:D][:D]




  16. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #13

    Странен шум от компютъра...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">всички с подобни оплаквания да заповядат при мен с по 5 лв. в ръката [:D][:D][:D]



    гарантирам, че ще получат перфектен звук от вградените звукови карти..(ако не помогне knowhow-то ми - ще действам с поялника [:D])



    мога да постна решението "for free", но още не виждам да имам 5 звездички рейтинг [:D][:D]







    <div align="right">Originally posted by Zaphod B - 25/01/2005 : 00:57:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    това ми звучи като Канал 2001...дай 5 лева и ще ти гледам на боб,тия с 5 звездички са доказали че знаят и могат,та така...дай да видим кво знаеш и дали си заслужаваш звездите

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #14

    Странен шум от компютъра...

    ZAPHOD B, твоето изявление беше доста гадничко, целта все пак на форума е да си помагаме един на друг, а не да търсим собствена изгода. На мен също ми е интересно да разбера какво е решението на този проблем???

    Не мисля че звездичките са най-важното нещо!!! Аз нямам нито една, но каквото знам съм го споделял с хората във ФОРУМА. Няма хора които да са специалоисти по всичко и човек цял живот се учи!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Странен шум от компютъра...

    @Mikk - да не сиакш да кажеш че занието зависи от звездичките - хехехе

    а относно по-горен пост- каквото имаш да кажеш - го кажи , ( ако си мкислиш че си мнооого знаеш - да те видя )

    аз като имам проблем със звука - правя нещата по гореописания начин

    и да ти кажа макар и странно да звучи със преинсталация се решава всичко

    ако трите причини не помогнат ще кажа само още едно - провери ли кабела на тонколоните , и самите тонколони.

    ( мисля че споменах че въпросите са ми тъпи )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странен проблем с компютъра???
    От dobo79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 13-11-10, 16:39
  2. Свързване на два компютъра
    От zloRadi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 24-09-07, 12:42
  3. Дата на компютъра
    От Profita във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 18-11-05, 14:39
  4. Рестартира ми се компютъра
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 24-05-05, 17:36
  5. TV на компютъра ?
    От Cheops във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 01-09-02, 22:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе