Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Кой Windows е най-добър за мен

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #1

    Кой Windows е най-добър за мен

    В момента съм с XP SP1, който вече е много прецакан и смятам да го сменям.Според вас кой от Уиндоусите XP SP1,2003 enterprise и 2005 media center е най-добър. Качих 2003 на друг дял за да го видя и ми направи впечатление бавното стартиране-чертите в началото минават 6-7 пъти,а при XP минават само един път, обаче след това ми се струва по-бърз.

    2005 не съм виждал никога.Дайте линк от където да го изтегля.



    И още един въпрос: защо Виундос 98СЕ не работи както трява-инсталирам го,качвам дривери за дъното и за видео картата и след кат рестартна ми пише че не са свободни някакви I/O ресурси и са заети от АЦПИ биос.Смених и 2та дривера и пак същото,сложих Виндос Милениом и пак същото, от биоса няма опция за изключване на ацпи.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Кой Windows е най-добър за мен

    Моят съвет е пак да си сложиш Win XP Pro SP2, за да немаш грижи. Media Center го тествах, но съдържа прекалено много ненужни за мен екстри свързани с видео/аудио обработка и възпроизвеждането. Освен това процеса по активирането ми се струва твърде сложен.

    За 2003 нямам мнение - никога не съм го използвал.

    Нека се чуят и други мнения все пак преди да направиш избора си.

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Кой Windows е най-добър за мен

    ако се използва в домашни условия и не мислиш да го правиш сървър послушай LaMARTIN, даже ако си сложиш SP2 без да преинсталираш пак няма да имаш проблеми.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Кой Windows е най-добър за мен

    Win ME[:D]

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Кой Windows е най-добър за мен

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... даже ако си сложиш SP2 без да преинсталираш пак няма да имаш проблеми.



    <div align="right">Originally posted by glarus - 14/03/2005 : 20:57:53</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не, не, не ...

    SP2 определено, но чиста инсталация, наново ...

    С надграждане става пълен мармалад, мое, а и не само мое мнение.

    След това XP Lite и спираш всичко ненужно, ще ти дам линк.

    И Windows-а лети.

    След надграждането си бях отровил нервите.

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Кой Windows е най-добър за мен

    Ако определяш Windows-ите с минаването на чертичките значи нищо не ти е ясно Поне кажи за кво го ползваш този Win? За игри, филми, предпечат, дизайн, internet, sex... какво? Според мен като за теб най-добре си сложи Win 2000. Ако не - Win XP SP2 на чисто Иначе за 98SE или нещо не си настроил в BIOS-a или в 98SE, ама за този проблем трудно може да ти се помогне през форум. На място всичко се оправя

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #7

    Кой Windows е най-добър за мен

    Не определям Windows-ите по минаването на чертичките, просто ми направи впечатление че 2003 стартира доста бавно.

    Използвам компютъра за аудио обработка и когато има време за игри, но предимно използвам програми

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #8

    Кой Windows е най-добър за мен

    Ако гледаш по минаването на чертичките въобще неможеш да определиш колко бързо или бавно зарежда Windows-а това колко пъти ше ти минават чертичките си зависи най-вече от това колко си го збозил Windows-а .А иначе 2003 наистина зарежда по-бавно,но не при чертичките а след това.Иначе моето мнение е слагай си XP SP2 и това е сега от 3,4 месеца можеби съм с 2003 standart edition и не виждам почти никаква разлика между XP и него като изключим че зарежда малко по-бавно и има някой друг бъг който ме дразни .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Кой Windows е най-добър за мен

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Не определям Windows-ите по минаването на чертичките, просто ми направи впечатление че 2003 стартира доста бавно.

    Използвам компютъра за аудио обработка и когато има време за игри, но предимно използвам програми



    <div align="right">Originally posted by i386*-*15/03/2005*:* 07:19:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    WIN ME (practical) - 5 godini - neprekusnato install/uninstall - estestveno tryabva da go nastroi6 taka kakto iska6

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #10

    Кой Windows е най-добър за мен

    ВИН 2000 - най стабилната и изчистена опер. система, правена от Майкрософт. Изградена върху здравото като скала ядро на NT.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #11

    Кой Windows е най-добър за мен

    dash, не казах ли по-горе че не ми бачкат добре 98 и МЕ-видеото работи само на 16 цвята (не 16 бита, а 16 цвята) и всеки път когато ги пускам пише, че има конфликт, който не мога да разреша от биоса.А Милениум даже неще и да се инсталира ако не огася Hyper Threading

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #12

    Кой Windows е най-добър за мен

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">dash, не казах ли по-горе че не ми бачкат добре 98 и МЕ-видеото работи само на 16 цвята (не 16 бита, а 16 цвята) и всеки път когато ги пускам пише, че има конфликт, който не мога да разреша от биоса.А Милениум даже неще и да се инсталира ако не огася Hyper Threading



    <div align="right">Originally posted by i386*-*19/03/2005*:* 22:55:57</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ami togava ti ostava XP vurhu NTSF + XPlite Pro za da si izreje6 kakvoto ne ti tryabva


  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #13

    Кой Windows е най-добър за мен

    Днеска качих 2000 и разбрах, че на 3д марк 2003 прая около 800 точки по-малко от колкото на XP. На сандра 2005 същото и според мене това е заради hyper threading,който се поддържа от XP насам=>променям въпроса: КОЙ WINDOWS Е ПО-ДОБЪР- XP,2003 ИЛИ 2005?

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Кой Windows е най-добър за мен

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    XP SP2 определено, но чиста инсталация, наново ...

    С надграждане става пълен мармалад, мое, а и не само мое мнение.

    След това XP Lite и спираш всичко ненужно, ще ти дам линк.

    И Windows-а лети.


    <div align="right">Originally posted by Malone*-*15/03/2005*:* 00:22:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Докато чакаш отговори да беше ги изпробвал вече всичките. Ето ти горе решението - екшън!!!

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    268
    #15

    Кой Windows е най-добър за мен

    м'дааа. Мисля и аз да се включа с моите "вчепатления" относно "джамовете". Пробвах 2003 standart - противно на досега изказаните мнения зареждаше бързо. XP media center 2005 - след инсталация и "почистване" на ненужните компоненти работи по-бързо в сравнение с XP pro SP2. XP pro SP2 lite - самолет! Преди три дни го качих в службата на едно HP Vektra 600 - P2, 350, 64 RAM и направо ми замая очите. Дори след като му инсталирах и NAV Corporate, работи по-бързо от предишната му ОС - NT4 SP6. Иначе нямам лоши впечатлерния за 98 SE, даже на единия дял държа инсталация от преди 4(!) години, сменяни са 3(!) дъна само с подмяна на дривери. Вярно, че дъната са били все ECS със SIS чипсет, ако това има значение. Преди около 2 месеца му качих и Unofficial Windows 98SE SP 2.0(има и такъв) и от време на време го стартирам колкото да направя ъпдейт на AVP-то и да врътна някоя стара игра, дето не тръгва под XP-то. Иначе в службата сме основно с 2000 pro SP2, не е лош, но понеже е задължителен NAV corporate става тежко и бавно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой чип сет е най-добър за s.775?
    От reingar-x във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-01-11, 08:35
  2. Кой Модел е най-добър?
    От makaveli17 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-02-05, 17:29
  3. Добър ли е клока
    От Flymen във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 19-02-04, 16:57
  4. добър тв-аут
    От pitbull_bars във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 23
    Последно: 23-12-03, 17:43
  5. Добър авиосимулатор??
    От Cko във форум ИГРИ
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-02, 20:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе