Резултати от 1 до 12 от общо 12

Компютъра ми се включва сам?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #1

    Компютъра ми се включва сам?

    Komputara mi se startira sam, bez da sam natiskala kakavto i da e buton.

    Nqkoi znae li za6to stawa taka,dali ima nqkakva nastroika koqto go naglasq primerno da se vklu4i v opredelen 4as(kato budilnik).Ako ima takava nastroika kakva e tq i kak da q mahna?

    Az sam na XP.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #2

    Компютъра ми се включва сам?

    Да наистина има такава настройка. Тя се намира в настройките на БИОСа, от нея можеш да настроиш всеки ден в колко часа искаш да ти се включи САМ компютъра. Името на тази настройка бе6е "ATC alarm" , или нещо подобно. Рестартирваш компютъра, и натсискаш DEL преди да започне да зарежда операционата система, като влезеш в настройките на БИОС-а намираш съответната функция и и даваш DISABLED. Запазваш промените и готово. Компютъра няма вече да се стартира сам !!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #3

    Компютъра ми се включва сам?

    Влязох си в БИОСА и я намерих тази команда казва се RTC alarm и се намира в Power Management Setup, само че тя си беше DISABLED, значи проблема не е от там.

    Наскора си инсталирах Visual Studio.Net и то ми качи някакви работи и ми промени настройките на компа., от тогава го имам този проблем и незнам как да го оправя.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #4

    Компютъра ми се включва сам?

    Може да се включва компютъра и през мрежата!

    Виж дали тази програма за която говориш не е направила точно това!



    Wаке On Lаn is based on the following principle:



    When the PC shuts down, the NIC still gets power, and keeps listening on the network for a 'magic' packet to arrive. This packet must contain a certain byte-sequence, but can be encapsulated in any kind of packet (IPX, IP, anything). Take a look at the code for the magic sequence.



    This program uses UDP for sending the packet. The complete UDP packet, sent over an ethernet interface, looks something like this:



    [ethernet header][IP header][UDP header][Magic sequence][CRCS]



    The only goal of the script is to send this packet over the network. It expects no returning data, since the NIC only listens, and does not reply anything.


  6. silverfox
    Guest
    #5

    Компютъра ми се включва сам?

    От BIOS намери настройката "Resume on power off" или нещо такова беше и я сложи на "Last state" или "Stay off" и се увери, че "Wake on LAN" е "Disabled".

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Компютъра ми се включва сам?

    Имах подобен проблем при два компютъра с gygabyte дъна включваха се когато хладилна включи но не сми се занимаше да търся решението, мисля че с ферити ще стане

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    3
    #7

    Компютъра ми се включва сам?

    Причина за такова самоволно включване на компютъра много често е модема. При много дънни платки BIOS-а по подразбиране е настроен да включва компютъра при позвъняване по телефона.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #8

    Компютъра ми се включва сам?

    Къде се намира Wake on LAN? В БИОСа ли е?

  11. silverfox
    Guest
    #9

    Компютъра ми се включва сам?

    Да - там е

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #10

    Компютъра ми се включва сам?

    Друга възможност за включване на АТХ захранване е смущение (паразитен импулс) по електрическата мрежа. От включване на щепсел на разклонител в контакта и ако монитора в включен може да се генерира импулс, който да подкара захранването. UPS е решение, ако в същия клон на инсталацията има включени доста консуматори

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #11

    Компютъра ми се включва сам?

    Благодая за съветите, научих доста нови неща.

    Проблема е там,че немога да намеря "Resume on power off" в биоса, а също и Wаке On Lаn няма.Поне в моя няма такива неща.Къде по-точно да ги търся?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #12

    Компютъра ми се включва сам?

    Ако го нямаш това Resume on power off потърси нещо от рода на State After Power Failure при мене мисля че така се казваше,но може и да го нямаш аз преди да си флашна БИОС-а я нямах тая настройка!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютърат не се включва.
    От Che Chefa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-06-13, 10:58
  2. LG- не включва в режим размразяване.
    От krasi80 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 3
    Последно: 22-02-12, 18:04
  3. Отговори: 11
    Последно: 31-08-11, 21:08
  4. Mobilen - сам да се включва!
    От gogocuk във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-09, 23:08
  5. Отговори: 23
    Последно: 02-08-06, 09:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе