Резултати от 1 до 12 от общо 12

Има ли начин Windows да се включва сам......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #1

    Има ли начин Windows да се включва сам......

    Здравейте , питането ми е следното - имам система с WIN XP ,която трябва да работи постоянно , но като угасне тока и съответно трябва после ръчно да я пусна ....(естествено ,че има UPS, но ако няма ток продължително време всичко спира). Въпроса ми е ,има ли накакъв начин да се даде настройка или нещо подобно, когато се появи захранване ,компютъра да се включва сам .........

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #2

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    винаги бвкючен от биоса. ако се пусне компа има ли защо да не се заешди оса ? и май има ако реши че ще е в сев мод?
    по-вероятно е упс-а да направи проблем - имал съм го аз. дори и да окъсиш кабелите на атж захранването упс-а ми саботира включването. натиснах ми копчето//упс// и машината тръгна.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #3

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    Нещо не ти разбрах мнението колега ....моля да го повториш ако обичаш....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    Да го напише на разбираем език, а не да го повтаря на чат-ърски...
    По принцип автоматичното включване е функция на BIOS-а на дънната платка, а не на инсталираната ОС. От няколко години дъната го имат едва ли не като страндарт: при появяване на захранващо напрежение дали да се включат, дали да останат изключени или дали да останат в състоянието преди отпадане на захранването.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    влизаш о биосо и търсиш повер менюто, и в него търсиш туй нещо - "Restore on AC power loss", мяташ го на "Power on", не забравяш да сейвнеш с "exit & save changes" или F10.
    Компютърът рестартира и следващият път токът, кат угасне, той ще тръгне, вместо да си остане спрял.

    Можеш да си направиш тест, с някой разклонител с копче, или по брутално да дръпнеш направо щепсела и после пак да го включиш.
    Друг е въпроса, може би, за който не си помислил ( поне така мисля ) - програмата от която се нуждаеш тръгва ли сама, без твоя намеса.

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #6

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    сори вчера се бях почнал от рано

    1 - провери за опция в биоса.
    2 - атх захранванията имат защити и някой път правят проблеми - слага се мостче в коя да е букса за да работи нонстоп захранването а не да му трябват няколко натискания на копчето.
    3 - мен ме предаде упс-а , след като свърши батерията дава команда на компа да се изгаси и съответно когато дойде тока компа не се пуска защото. дори и с горните тъпия упс искаше да му се натисне копчелъка.
    този проблем предполагам няма да го имаш ако си с читав упс. за марка не ме питай - подарих го.

    питанка ако уиндоуса се запъне и не иска да стартира, а иска да се пусне в сейв мод какво правим?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #7

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    Благодаря на всички за помощта , ще пробвам и ще съобщя за резултатите......

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    @ estqwerty
    Мдаммм, би ли прояснил следното, като използваш картинката по-долу:
    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    слага се мостче в коя да е букса за да работи нонстоп захранването а не да му трябват няколко натискания на копчето

    Как, аджеба, като е боцнат конектора към дъното, ще му се сложи мостче в коя да е букса?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    питанка ако уиндоуса се запъне и не иска да стартира, а иска да се пусне в сейв мод какво правим?
    Това не е за нашата прожекция, а на тази на филма "Как Windows да не влиза в Safe mode?" би следвало да има отговор на питанката ти...

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #9

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    е как как да стане като е включен адаптера
    1 купуваш си 2 захранвания и уредче да си мериш.
    2 режеш жиците връзваш накъсо където ти сърце иска. изолираш за да не гръмне някъде нещо.
    3 ако всичко стане от първият път и не гръмне всичко имаш едно резервно захранване.
    4 връзваш към компа и свиркаш.

    http://www.google.com/search?q=atx+a...w=1252&bih=537

    джаджите на колегата лупос са много интересни хвърли един поглед.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #10

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    "Моста" е между "зелената жица"(PS_ON) и коя и да е черна, а не на случаен принцип.
    Като черната може да се вземе и от някой от молекс-накрайниците.
    При някой маркови компютри и захранвания, цветовете са променени, но не и позициите. При HP-например, зеления цвят не е зелен (май беше сив).

    Това с моста е много полезно, в ситуации при които човек има свободно захранване и му трябват стабилни 12V (или 5V) за нещо друго. И най-обикновено метално кламерче върши работа при такава ситуация.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #11

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    Пичове ,всичко се оправи от биоса ....пробвах няколко пъти и се получи това ,което ми трябва .......10ххх на всички които помогнаха .....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #12

    Re:Има ли начин Windows да се включва сам......

    Не се радвай толкова предварително.
    В реалната обстановка тока има навика да спира и идва с някакви пикове, при които често се задействат разни защити вътре в захранването и обратното автоматично включване не винаги се получава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютърат не се включва.
    От Che Chefa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-06-13, 11:58
  2. Mobilen - сам да се включва!
    От gogocuk във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 16-09-09, 00:08
  3. Има ли начин
    От Bvlgari във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 06-05-08, 18:43
  4. Има ли начин?
    От Hola във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-11-05, 06:06
  5. Компютъра ми се включва сам?
    От magda във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 15-04-05, 15:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе