Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #1

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Здравейте. Днес получих един проблем с ДВД устройството ми. То е NEC DVD RW ND 1300А. Работеше си нормално, но от днес неще да разпознава никакви ДВД дискове, само СД. Къде може да е проблема. Не е в региона, понеже и празни дискове не разпознава. Преинсталирах му наново драйверите, но нищо не помогна. Давайте ъкъл. Моля ви!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Може да му е дошло време за почистване..

    Пробвай през ДОС да прочетеш нещо..

    Смени медиите..

  4. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #3

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Не става. Когато сложа ДВД диск (4,7ГБ) не иска да го разпознай че има сложен такъв в устройството независимо какво има на него или е празен, но ако е СД (650 - 700МБ) няма проблем.

  5. x15
    x15 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    101
    #4

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Възможно е да ти замърсен или пък да си е "отишъл" единия лазер?

  6. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #5

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Значи опитах през ДОС и също не става. Когато е сложен СД отваря файловете (даже ме учуди че и тези на кирилица ги разпозна), но когато сложих ДВД диск изписа:The device is not ready. Как мога да разбера дали е хардуерен или софтуерен проблема. Има и още едно нещо което стана преди това. Антивирусната ми програма "Кашперски" изквича и ми изтри нещо от Windows ми. На следващия ден се появи този проблем. Все ми се иска да е софтуерен проблема[8)]

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #6

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    преинсталирай Win...



    ако не помогне - на сервиз - ако има warranty - ново, ако няма - изваждане...



    в най-лошия случай...:



    - продаваш го като работещо CD за 5 лв и си купуваш ново DVD за 30 лв...



    [B)]



    <font color="orange">добавено</font id="orange">



    всъщност, ново DVD-RW струва около 100 лв - [V]



    извинете ме за грешката...




  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #7

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи опитах през ДОС и също не става. Когато е сложен СД отваря файловете (даже ме учуди че и тези на кирилица ги разпозна), но когато сложих ДВД диск изписа:The device is not ready. Как мога да разбера дали е хардуерен или софтуерен проблема.

    <div align="right">Originally posted by Egu - 10/04/2005 : 21:32:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Ако си опитал през "истински" ДОС, а не този на Win, значи проблема не е софтуерен, но съдейки по разчитането на кирилицата...

  10. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #8

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Значи опитах през ДОС и също не става. Когато е сложен СД отваря файловете (даже ме учуди че и тези на кирилица ги разпозна), но когато сложих ДВД диск изписа:The device is not ready. Как мога да разбера дали е хардуерен или софтуерен проблема.

    <div align="right">Originally posted by Egu - 10/04/2005 : 21:32:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Ако си опитал през "истински" ДОС, а не този на Win, значи проблема не е софтуерен, но съдейки по разчитането на кирилицата...



    <div align="right">Originally posted by breiii*-*11/04/2005*:* 00:04:42</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не не е истински ДОС, а този през Уйдолса. А как да вляза в истинския ДОС?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #9

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Пращай го в сервиза не с губи времето.

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Преинсталираш уиндоса,драйверите,фърмуера ако не стане отивай в сервиз

  13. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #11

    Проблем с разпознаването на ДВД - дискове

    Благодаря за съветите. Дадох го вече на сервиз и без туй е в гаранция.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 22-07-14, 14:08
  2. Запис на дискове-проблем при възпроизвеждането
    От zdraveniak във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 25-11-10, 20:38
  3. Проблем с Double Layer дискове
    От Svetlio70 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 22-12-07, 10:17
  4. Проблем с разпознаването на харда.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-08-07, 10:40
  5. ПРОБЛЕМ С ДИСКОВЕ /CD/
    От mxkolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-11-03, 10:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе