Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Outlook Express реже писма?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #1

    Outlook Express реже писма?!

    Здравейте,

    от 2-3 седмици съм с нов компютър под WinXP, но едва в последните 2-3 дни забелязах невероятно гаден проблем с Outlook Express - реже дългите писма и то (поне на пръв поглед) доста произволно. Кратките писъмца май винаги минават, но по-дълги от 50-100 думи ги реже както му дойде. Понякога пуска почти цялото, понякога през средата и засега не виждам зависимост. Търсих за някоя нова настройка дето да прави тези мръсотии, но не намерих нищо. Някой с подобен проблем или решение?



    Някои текущи настройки:

    Mail sending format - HTML settings:

    MIME message format = Quoted Printable

    "Allow 8-bit characters in header" - забранено, но мисля че трябва да е с чавка





    Благодаря,

    Борис

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #2

    Outlook Express реже писма?!

    Явно още съм ядосан от поредното отрязано писмо, та пропуснах да уточня, че Outlook Express реже само изходящите писма.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Outlook Express реже писма?!

    Пробвай известно време да поработиш с някой друг mail клиент, който ползва същия протокол и виж какъв ще е ефекта. Може проблемът да не е в Outlook Express, а примерно в сървъра или връзката ти към него и т.н.

  5. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #4

    Outlook Express реже писма?!

    Аз също имам OUTLOOK EXPRESS и някой пут ми връща писмата обратно т.е.не ги изпраща а ми ги връща???От какво може да е това.Tой поддържа GMAIL.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #5

    Outlook Express реже писма?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аз също имам OUTLOOK EXPRESS и някой пут ми връща писмата обратно т.е.не ги изпраща а ми ги връща???От какво може да е това.Tой поддържа GMAIL.



    <div align="right">Originally posted by MAD - 25/05/2005 : 10:58:01</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Сбъркал си адреса, вероятно. Или използваш Fw: вместо Re:

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #6

    Outlook Express реже писма?!

    Или акаунта ти е останал временно "отворен" на e-mail-сървъра на доставчика ти...




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    674
    #7

    Outlook Express реже писма?!

    въпросната грижа я има и в Outlook 2003 - абсолютно произволно се случва Досега поне не съм намерил решение.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Outlook Express реже писма?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">въпросната грижа я има и в Outlook 2003 - абсолютно произволно се случва Досега поне не съм намерил решение.



    <div align="right">Originally posted by mitsy - 26/05/2005 : 23:09:51</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    при много неща писани от microsoft се случват прозиволни неща и няма решение за тях. Нo Outlook 2003 е наистина много добър. лошото е че powerpoint на този пакет нещо нечитав и води до голямо завиване. За което също не знам да има решение

  11. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #9

    Outlook Express реже писма?!

    Но аз пиша правилния адрес и пиша RE:.И поради някаква причина не ми ги изпраща.Т.е много често не ми ги испраща.Но незнам защо.

  12. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #10

    Outlook Express реже писма?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Но аз пиша правилния адрес и пиша RE:.И поради някаква причина не ми ги изпраща.Т.е много често не ми ги испраща.Но незнам защо.



    <div align="right">Originally posted by MAD*-*27/05/2005*:* 01:37:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Не ти ги изпраща или ти ги връща както писа по-горе?

    Към един и същи получател ли имаш този проблем?

    -Може да си маркирал да те известява за получаване на писмото.

    -Може да не минава през мейл сървъра защото съдържа вирус или спам примерно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #11

    Outlook Express реже писма?!

    Ай стига бе, направо не мога да повярвам че това може да е познат дефект и да се полерира?! Всъщност, не зная за Outlook 2003 (той е част от MS Office 2003), аз ползвам Outlook Express, който си е част от Windows (в моя случай WinXP). От две седмици ползвам WinXP и не бях забелязал проблеми първата седмица, но сега за 3-4 дни ми наряза 3-4 писма. Невероятно гадно е защото ако не си го копирал в буфера и губиш всичко изрязано (а гадът реже само дългите писма)...



    Май ще взема да превключа на Outlook 2003 и да пробвам дали прави същите магарии. На работа има Win2000 с Outlook 2003 и общо взето си нямам разправии...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    9
    #12

    Outlook Express реже писма?!

    Отиди на Tools/Account/Advanced - провери дане е маркирано Break apart mesagess larger than --- KB , най често 60 К, това може и да ти реши проблема

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #13

    Outlook Express реже писма?!

    Благодаря за съвета, но бе беше чекната чавката, а и 60-те кБ по подразбиране са си бая много. Мен ми реже писмата като надхвърля 15-20 реда...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    125
    #14

    Outlook Express реже писма?!

    Проблемът се реши с Windows Update - пише си на програмката, че "решава някой въпроси, свързани с Outlook Express".

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    67
    #15

    Re: Outlook Express реже писма?!

    С този проблем се сбъсках и аз ... самоче е малко по различно ... един изпращач праща писма на много хора (та в този човек е проблема) ... всички ги получават наормално ... в момента в които самоче някои от тях даде "Форлард" ... от писмото се отрязва чат и се праща не цяло ... тъи като се случва с писма от един определен човек и ефекта (дефекта) се появява на различни клиенти (Оффице 2003) смятам че проблема е в изпращача ... но за сажаление него не мога да го стигна за това се чудех дали няма някое решение за клиентите ... освен копи/пеист ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 07-07-11, 21:36
  2. M$ Outlook Express
    От get във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 11-07-05, 19:42
  3. Outlook Express 6.0
    От Chipsy във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-03, 10:15
  4. Outlook Express
    От WarLord във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-03, 11:05
  5. Outlook Express 6.0
    От XAH във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 02-06-03, 19:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе