Резултати от 1 до 6 от общо 6

Губи ми се място на дяла с вин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    357
    #1

    Губи ми се място на дяла с вин

    Абе дяла ми е 3гб.Като дам пропартис на вин папката ми дава че е 1гб,като дам пропартис на другите папкти дава че и те са 1гб.А като дам пропартис на целия дял ми дава че е пален 3гб.Каде се губи тоя 1гб?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Губи ми се място на дяла с вин

    Абе дяла ти какъв е - NTFS или FAT32?

    Отделно и друго да попитам - информацията за заетото място къде я четеш - на първия ред (Size или на втория (Size on disk? Разликата е във факта, че в общия случай файловете не са с големина, кратна на размера на клъстера на дяла (т.е. най-малката адресируема единица за запис/четене). Та дори и с 1 байт да се прехвърля тази стойност, то се заема целия клъстер.

    Пример: файл с големина 64536 байта ще заеме един 64килобайтов клъстер (64536 байта), докато 6453<font color="red">7</font id="red"> байтов файл ще заеме два 64 килобайтови клъстера - общо 129072 байта!!!

    И най-фрапиращите разлики са при много на брой и малки по размер файлове, записани на дял с 64кВ клъстери - там разликите между двата реда могат да стигнат в десетки пъти - някои му казват загуба на място от клъстеризация. Типичен пример е Inf папката в Windows или Cache (Internet temporary files) папката на браузера ти.

    В интерес на истината при активирана опция за компресиране на файловете при NTFS дяловете, може да се получи и обратния <font color="blue">случай</font id="blue">. Което веднага ме кара да запитам тези, които знаят защо се случва това: а защо може да стане така и <font color="blue">при неактивирана такава опция</font id="blue">?


  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #3

    Губи ми се място на дяла с вин

    На мен ми се вижда по-лесно като обяснение да си изключиш "Automatic recovery" /май така се казваше/ и да изтриеш папките с бекъпи



    //ЕДИТ: да бе!!! мноо съм тъп System restore се наричаше

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Губи ми се място на дяла с вин

    При активирана функция "Hibernate" системата си запазва толкова място на харда , колкото ти е обема на RAM-a. (Control Panel -> Power Options)

    Друго което заема много място, ако не си го ограничил, е активиран "System restore". Можеш да видиш настройките му от "My Computer" -> Properties -> System restore

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    62
    #5

    Губи ми се място на дяла с вин

    Да и аз за това се сетих изчисти си като за начало Templorary Internet files,после махни hibernate-a ако искаш да освободиш повече място защото ако си с 512МБ да речем ето къде отива половината гигабайт дето ти се губи.Другото е да си спреш System Restore,за което също са ти казали защото и то заема място и последното което се сетих аз е Page File-a виж и той колко ти е покажи си системните файлове и виж колко МБ ти заемат файловете pagefile и hiberfil мисля че беше файла за hibernate-a.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #6

    Губи ми се място на дяла с вин

    Виж и колко е голям pagefile.sys

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 29-11-09, 00:26
  2. Отговори: 5
    Последно: 08-12-05, 13:49
  3. Губи ми се интернета....
    От get във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 17-02-05, 09:54
  4. Partitioning дяла изчезна
    От MAKAPOB във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 14-07-04, 14:21
  5. Help губи ми се мрежата?
    От AVATARAT във форум Мрежи
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-04, 02:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе